Doupě (2014)

Urobiť po americku remake skvelého francúzskeho okrsku bol risk. A čiastočne to vyšlo, ale aj tak to oproti francúzskemu originálu nestálo za veľa. Akurát zo záporákom je to lepšie vymyslené a aj ten koniec sa mi páčil jak nabehli do radnice či čo to bolo za budovu. Akcia taká nemastná, neslaná, dokonca by som povedal, že aj celkom neprehľadná. Nuž priemer a zároveň posledný Walkerov film ale aj napriek tomu vyššie než 3* nemôžem ísť.

Downrange (2017)

No tak tomu sa vraví gore thriler, krvavé až tak, že niekomu kto na niečo také neni zvyknutý bude určite bľuvno. No ale sniproš je super, síce sa nedozvieme počin jeho konania, ale nevadí. Občas to kus stagnuje a záver je teda riadne skurvený a nečakaný. ale žiaľ vác jak tri nedám. No pozretie pre tých čo majú radi gore a Kitamuru (napríklad jeho No one lives bolo pre mňa megažranicou) tak určite pozretím nič neskazí.

Dračí doupě (2000)

kedže sa do kín pomaly blíži nový Donźón, tak som si povedal, že skúsim pozrieť tie predchodzé počiny (dokonca som si pri pozeraní uvedomil, že prvý diel som aj ako asi 12 ročné decko videl) no a efekty sú síce hnusné a Ironsov herecký výkon je ešte horší jak výkon Smitha v jeho najnovšom záreze Emancipation  avšak nebolo to až tak stupídne ako som čakal a slečna čarodejka bola dosť sexi. Takže slabé 2* tomu dám a uvidíme čo ďalšie dva diely.

Dračí oči (2012)

Jedna za van damma a druhá ani pánboh nevie prečo.

Dračí srdce (1996)

Úžasné. Nádherná fantasy rozprávočka natočená na Slovensku.

Drakobijce (1981) odpad!

Masky dobré, triky tiež ale príbeh ani postavy ma nezaujali.

Drak přichází (1973)

Dosť slabota, dokonca som u toho zíval. A to pritom milujem akčné filmy.

Dredd (2012)

Tak oproti starému je toto klenot. HERCI: Urban sa do role neskutočne hodil a celú dobu som mu jeho postavu žral. Jeho partnerka je fakt sexi kosť a už len pre ňu sa to oplatí pozrieť. Cersei ako zjazvená vodkyňa klanu, perfektná, i radový záporáci sú vybratý skvelo. AKCIA: Je jej tu fakt požehnane, pozostáva s prestreliek, kde umierajú gangstri i civilisti a kamera zachytáva i tie najhnusnejšie scény. A pasáž s guľometmi je asi najlepšia scéna celého filmu. PRÍBEH: Jednoduchý a priamočiary, bez nejakých vedľajších liniek, no má hlavu i pätu. EFEKTY: Tie sú v niektorých momentoch trochu slabšie ale tam kde sú dôležité sú perfektné. Za mňa 5* a vraj sa plánuje 2 tak sem s ňou.

Drive (2011)

Gangsterská artovka ktorá ma všetko tak premakané, že vám ubehne ako voda a vám je ľúto, že film nie je o niečo dlhší. Skvelý Gosling aj Cranston, Perlman nevýrazný ale v pohode, Isaac má doslova že cameo. Hudba skvele vytvára atmosféru a celkovo jediná menšia výtka môže byť menej akcie (ale keď sa nejaká objaví je brutálne krvavá) a málo autonahánačiek vzhľadom k názvu filmu. Ale spokojnosť a 5*.