Běsi (1988)

Skutečný děs a běs. Především ohavné kostýmy, obsazení herců a vůbec celková příšerná výprava. V ději jsou oproti předloze také změny a celý tento film celkově znevažuje to velké literární dílo. Navíc divadelní zpracování je s takovýmto výtvorem absolutně nesrovnatelné. Vytratilo se zde vše, v čem tkví jádro předlohy. Pochopil vůbec někdo, kdo předtím knihu nečetl ani neviděl jiné zpracování, o čem Běsi jsou? Ostuda... 3,5/10 Po druhém shlédnutí bez předsudků zvyšuji na 3 hvězdy. Takový výňatek z díla. Docela mi i sedlo.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Ta přílišná demagogie (připomínající mi Novácký či Hollywoodský styl) mi prostě vhání krev do hlavy a maximálně mě rozčiluje. Chápu tak zdejší hodnocení od odpadu až po maximální spokojenost. Celkově jsem však přívržencem těchto "alternativních" a jiných pohledů a sám již dlouhodobě těmto možným vysvětlením věřím a podléhám. Škoda toho až příliš vyhroceného a sporného zpracování. 8,5/10

Umělé krajiny (2006)

Velice, velice nepovedené zpracování tak obrovského a zároveň tak aktuálního tématu. Myslím, že takovéto ztvárnění je tak na úrovni (ne-li spíše pod) studenta 3. ročníku FAMU. I přesto však několikzajímavých záběrů a poznatků - ale to skutečně není v této zemi a v daných podmínkách těžké udělat. 5/10

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Toto se myslím Timovi příliš nezdařilo. Milostný příběh podobající se například tomu z Mulin Rouge. Pojídání lidského masa v různých formách už jsem také párkrát viděl a přidáním trochu té surové krvelačnosti také neni nic obtížného a nikdy neuškodí (Kill Bill I?). K dobru věci zaznamenat autentický zpěvecký výkon herců a vynikající kameru. Maximálně však 7/10 Zklamání.

Panelstory aneb Jak se rodí sídliště (1979)

Tak toto mě bohužel, k mé škodě (dle dobrého hodnocení) vůbec neoslovilo. Bizarní crazy komedie pro náročné a zvláštním způsobem vnímavé lidi. Disharmonie a chaos. To není mé gusto... 4/10

Lola běží o život (1998)

Jesus. Obrovské zklamání. Tříhvězdičkový film, který však osobně pociťuji jako o stupeň horší. Todle by i v tom babylonském Hollywoodu bylo bráno jako béčko. A ty příšerné animované scény? Německá kinematografie pokračuje v mých očích ve stejných šlépějích. Jediné positivum je muzika, střih a kamera. Jinak děs. 5/10

Chyťte doktora (2007)

Dvě hvězdy jakožto maximální hodnocení. Jakákoliv kritika a slova jsou zde myslím zbytečná. Umělecká kvalita na bodu mrazu - odpadu (nejblíže mi k tomu to snímku příjde podobnost s Kameňáky). Avšak nějaký švih to má a ačkoliv mozek říká odpad (a má pravdu), tak pocitově mi to vychází na krásné 2 hvězdičky (ať už známé kxichty, půltucet slušných vtipů či prostě big relax). 3,5/10

Nenápadný půvab buržoazie (1972)

Škoda - začátek snímku s inteligentními a humornými dialogy se mi jevil jako jasný 5hvězdový snímek. Avšak s přibýváním fantasmagorických vložek (které myslím byly filmu spíše ku neprospěchu) se má zmatenost zvětšovala a mé nadšení uhasínalo. I tak velice zajímavý a kvalitní film. 8/10

Křižník Potěmkin (1925)

Na svojí dobu je to myslím velice akční a surový snímek. Škoda toho "ušmudlaného" konce... 8/10

Kabinet doktora Caligariho (1920)

Skvělý příběh a ještě lepší zpracování. Oproti např. Upíru z Nosferatu - nesrovnatelné. Zábavné a strhující. 8,5/10