Atalanta (1934)

Nevím, jestli je dílo na tehdejší dobu převratné, ale v porovnání s ostatními filmy je dílo překvapivě velice vyspělé. Na tak mladou dobu se jedná skutečně o vynikající práci. Nicméně vyšší hodnocení pro mě, jakožto člověka dnešního a subjektivně cítícího dostati nemůže. 7/10

Červi (1975)

Skoro až béčkový trhák. Mix Vetřelce, Shining a ňákých zombáků. Hororová atmosféra skoro nulová, spíše vás zaume svojí nechutností. No prostě nemilé překvapení, které vám, podle mého zdaleka nic nepřinese. 6/10

Kill Bill 2 (2004)

Tak první díl - i po druhém shlédnutí- u mě boduje na plný počet. Svojí svěžestí a lehkostí nezklamal. U tohoto druhého dílu však po druhém shlédnutí musím snížit na 4 hvězdy. Při prvním shlédnutí samozřejmě kvitujete doplnění kompletních informací a a celkové vyvrbení se celého příběhu. Při opakované projekci jsou však již některé scény zbytečně natahované a celkově tak musím říct, že původně plánované spojení do jednoho řekněme 2,5 hodinového by bylo asi tou nejlepší možností jak toto dílo prosadit do podvědomí s přídavkem "legendární". Samotný KilllBill II tak u mě získává 8/10.

Kill Bill (2003)

Tak ani druhé shlédnutí neubralo nic z mého neskonatelného nadšení. Zábava od začátku do konce a je na co se koukat - prostě Tarantino. Je bezesporu jasné, že pro uplné užití si tohoto filmu musíte být naladěni na podobnou nótu jako autor a hlavně vše brát s velikým nadhledem. Jedině tak si tak jako já budete užívat každou grimasu, každé slovo a každou kapku krve... 9/10

Spider-Man 2 (2004)

Tak toto mě tedy skutečně neuspokojilo. A musím také říci, že trochu s obavami a také s překvapením sleduji zdejší dobré hodnocení. Film má sice několik nadprůměrných a positivních stránek (triky, obsazení..), ale celkově se jedná o běžný, šedivý a myslím klasicky nešťastný amerikánsky hollywoodský výplašek. 6,5/10 PS: co mě taky docela zaujalo je, proč je z Parkera v jeho lidském životě dělán takový opozit hrdiny - chuďas až moula (taková předloha myslím skutečně není)

Roztržená opona (1966)

Jéje. To je špatný, Hitchcock teda u mě klesá stále níž a níž. Takhle strohý, naivní a liniovitý příběh. Tak špatná, ne-li žádná, omáčka kolem dějové linie. Příjde mi to, jako kdyby 500 stránkovou knihu převypravoval nějaký středoškolák. Stejně jako vůbec celý scénář byl napsán nějakým 15-letým začínajícím spisovatelem. Ač se Hitchcock ke konci snaží udržet za každou cenu vrcholné napětí, je to vše již k zmaru. Obrovské zklamání až výsměch nad tímto nevyspělým až dětinským dílem. 6/10

Kupředu levá, kupředu pravá (2006)

Uff. A na todle jsem chtěl jít do kina, naštěstí se ČT brzo zhostila odvysílání tohoto pořadu. Od tohoto dokumentu jsem toho čekal (i dle slušné kritiky) mnohem víc, stejně jako tolik, kolik se z této tématiky (dle mého soudu) dá "vyždímat". Pár světlých chvil na hodnocení 5,5/10, jinak průůměrný dokument.

Ropáci (1988) (studentský film)

No, že by to byl nějaký zázrak... Asi nejvíce bych ocenil trikařské práce na hlavním hrdinovi..

Zjizvená tvář (1983)

Ač to dlouhé chvíle vypadá na jednu z nejlepších gangsterek, spousty mafiánských zrad a bojů o moc, jak to v takovém podsvětí asi vypadá, snímek- podle mého- časem má stále méně a méně co nabídnout a v závěru se již (stejně jako Tony) lopotí a jen hledá cestu jak to vše, jakž s takž s úctou zakončit. Proto také, ač jde o skvělou podívanou a zábavu, pouze za čtyři. 8,5/10

Plechový bubínek (1979)

Další z filmových psychopátků.. Úžasné. Předloha se mi bohužel zatím vyhýbala-- o to příjemnější bylo překvapení a sledování tohoto dílka. S nadhledem a humorem sledování životních úletů malého Oskara a zároveň v pozadí sledování válečných eskapád začátku století - to vše z trochu jiného pohledu. Nevím proč, ale částečně mi příběh připomněl filmové ztvárnění Obsluhoval jsem anglického krále. Nevím jak je to s Grassovou knihou, ale film se mi velice líbil. 8,5/10