Simpsonovi ve filmu (2007)

Tak todle je bomba. Vysoká očekávání mnohokrát předčena. Autoři do filmu zakomponovali snad vše. Film je až po uši nabyt gagy, vtipy a fóry. Některé jsou slabší a laciné, ale většina skvělých a kvalitních. Vtipy jsou směřovány na všechny druhy lidí, všech národností a věku, takže si určitě vyberete. Hlavní moto se nese v dobře strefeném ekologickém duchu (o čemž teď ví, zajímá se a mluví snad již každý). Autoři dali do filmu ty nejlepší fóry nasbírané za mnoho let, taky se setkáme s typickými životními moudry - dalo by se říci, že film je o životě--o jeho dobrých i zlých stránkách a vlastnostech. Některé slabší chvíle samozřejmě také obstarává klasická Líza, ale celkově je film velice dobře vyvážen, sic je většina času věnována rodince a tak ostatním postavám moc prostoru nezbývá (Burns, Berny, Carl..). Taky se dozvídáme více ze života Simpsnů-takové zákulisí (jak to vypadá, když jdou do kostela, jak když jedou autem atd.). Film je skutečným best ofkem i tak fenomenálního a legendárního seriálu. U slabších momentů, kterým se chtějí zavděčit a zalíbit autoři prostě všem, musíme přimhouřit oči. Osobně bych také doporučil spíše americký originál, který nám odhalí více originalitu některých těžko přeložitelných vtipů. 10/10 PS:ale na konci mě trošku vystrašila hláška o druhém dílu--Simpsni by si měli udržet vysokou laťku, čest a cenu..

Rychlý běžec (2001)

Tak v tomto filmu jsem se po polovině (1,5 hod) prostě už ztratil. Několik krásných scén a vhledů do těžkého eskymáckého života, ale pro mě podivně a zmatečně natočeno. Bohužel.. Nedokoukal.

Mláďata (1979)

Velice dobře vykonstruovaný psycho film, u kterého zažijete nejedno mrazení. Horor avšak s inteligentní psycho atmosférou a la Kubrick. 8/10

Mimo zákon (1986)

Podivně se rozvíjející příběh, který se však překvapivě vyvine v přímou a jasnou linii druhé části filmu. Vězeňská část - to je Jarsmush. A od té doby dává zbytku filmu křídla a grády skvělý Begnini. Film o přátelství a o tom, jak je nakonec těžké vykročit sám (bez lidské podpory) vstříc novému osudu. 8,5/10

Kdo to tam zpívá (1980)

Taková poetická cikánská road bus movie. Kvalitní podívání, ale trošku toho šmrncu tomu na extra třídu chybí. 8/10

Mrtvý muž (1995)

Originální a působivé. Ale možná příliš mnoho podivného střílení a vražd. Nějaké mouchy by se asi našly.. 8/10

Faunův labyrint (2006)

Tak dlouhé rozmýšlení mezi 3mi a 4mi. Ale nakonec musí zvítězit kritický pohled a celkové zklamání. Pro koho je tento film vyroben? Jaká je cílová skupina? Drastické scény a politicko válečná atmosféra je střídána s pohádkovými a naivními motivy. Podivná a nelehko skousnutelná slátanina. Nevím jak velký podíl na filmu měl Hollywood, ale kdyby americký příspěvek byl většinový, ani bych se nedivil. Člověka trošku potěší konec s připodobněním posmrtného života, avšak to je jeden z máála světlých okamžiků. Škoda.. 7/10

Kluci nepláčou (1999)

Začátek se rozjíždí trochu pomaleji, ale druhá polovina už má spád jak hrom. Asi mi stejně vše nedošlo nebo pro to vše nemám dostatečné cítění, protože to jinak totiž skutečně vypadá na 5-ti hvězdičkovej úlet. Pro mě zatím 80%.

Huo zhe (1994)

Pět hvězdiček, ale ne zcela přesvědčivých. Konec v nemocnici a tak mi už přišel moc vyhrocený a přehraný. Ale jinak úžasný film (především první polovina). Krásný vhled do komunistické Číny za pomocí obrazů a scén u kterých se člověk nenudí. 9/10

Tonoucí se stébla chytá (1967)

Todle teda podle mně není dobrá komedie - jak jinak než zklamání. Jedna hvězdička za polovičního Funése a jedna za jeho krásnou manželku - Andréa Parisy. 4,5/10