Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Nešetrně dekadentní výtvor s podmanivou hudbou. Stejně jako například Velká žranice (či Taxidermia) se zabývá jídlem a žroutstvím jako jedním z životních požitků. Zde - doveden do extrému. Scénář by se dal velice vhodně zinscenovat a převést do divadelní formy. Film, jenž není vhodný pro běžnou část populace. 8,5/10

Angel Heart (1987)

Celý film (kromě posledních 10 minut) je pro mě o ničem. Takovéto filmy, kde musíme čekat na úplný závěr abychom se konečně dozvěděli pointu a smysl toho všeho a pak v úžasu odcházeli, že konec dobrý, všechno dobré - takové dílka já nemusím. Navíc nevím proč se v popiskách nepíše o tom, že film je z převážné většiny detektivní záležitostí. Z daleka bych se mu vyhnul, naopak tato forma americké mysterióznosti, je dle mého názoru umělotinou a odvarem. Celkově zklamání a mé neuznání. 6,5/10

Donnie Darko (2001)

Velice zvláštně komponovaný snímek. Herci, hudba (pop-rock), scéna, děj... Film typický jako hollywoodský mysteriozní (sci-fi-filozofický). Prolínání nadpřirozeného a reality je velice jemné a zábavné a nedosahuje tak např. přílišných Lynchových nepochopitelností. 9/10

Bonnie a Clyde (1967)

Myslím si, že se jedná o kvalitní zpracování tohoto světoznámého příběhu. Okouzlující a podmanivá Faye Dunaway je ve své roli výborná. Člověk snad jen čeká, kdy se rozjede pořádné vykrádání , loupeže a skutečná sláva této dvojice, avšak k vytvoření legendy zdá se stačilo i toto..... 8/10

Zvětšenina (1966)

Originální a skvělá kamera stejně jako režie. Umělecký film s kapkou detektivky, pohybující se sem tam za okraji reality. To vše úctyhodné a kvalitní. Avšak celková zpráva (poselství) a pointa snímku mě nepotkala (nebyla mnou nalezena). 8/10

Crash (2004)

Snímek o tom, že každý má co si zaslouží-nebo-li jaký si to děláš, takový to máš. Každý z nás může lehce "narazit". Velkově velice příjemné překvapení (u Hollywoodského filmu). Film, který proplétáním různých příběhů nastoluje otázky o rasismu v Americe, nepochopení a boje za Pravdu. I když je většina příběhů dovedena do krajností a je vše je velice excitované, tak s troškou nadhledu pochopíme, že je to ten nejlepší způsob jak v podobném snímku, poukázat způsobem, který nás zaujme, na tyto problémy. Nechybí ani dojemný happy end. 9/10

Pošetilost mocných (1971)

Slabší Funésovka. Komedie, jež nepřináší nic nového a šetří jak na vtipech tak na Funésových grimasách. 6,5/10

Proč? (1987)

Takovéto zpracování mě teda moc nenadchlo. Občasné dobré vhledy do zákulisí nenahradí až přílišnou nepřirozenost, výchovnost a nedůvěryhodnost celé výpovědi. Pokus o vytvoření silného snímku, který mě však spíše neoslovil. (s přihlédnutím na možnost zpracování tohoto tématu)Smyczek spíše zklamáním. 7/10

Lesní jahody (1957)

Film, který podle mě postupem děje trošku ztrácí dech. I přesto krásné postavy a časové proplétání dějů. Každý z hrdinů má své místo a jeho postava přináší jinou životní otázku a téma. Silný snímek o některých z né moc rozšířených a diskutovaných životních tématech. 8/10

Matrix Revolutions (2003)

Ačkoliv se sérii matrix a taktéž tomuto filmu nedají upřít vysoké kvality a podstatu, tak především druhá část tohoto dílu upadá na úroveň klasické americké hollly-stupidity. Akčňák střídá srdceryvné scény a hloupost a směšnost je následována ještě větší ubohostí. Škoda, myšlenka vzletná, provedení mizerné. (americké výplašky) Prostě nebe a dudy. 5,5/10