Krátký film o zabíjení (1987)

Ačkoliv je první část až nepříjemně škaredě realistická a celková atmosféra dosti dekadentní. K tomu se nepřidává žádný extra zajímavý příběh, ani silnější psychologický či filozofický podtext. I přes tuto jakoby nehezkost, nezajímavost až šedivou průměrnost, tento film má něco do sebe a postupná gradace by měla uspokojit snad každého. 8/10

Pán much (1963)

Myslím si, že jde o poměrně zdařilé zpracování knižní předlohy. Možná škoda některých technických neduhů související s dobou vzniku. Celkově však dobré obsazení a povedená atmosféra. 7/10

Prázdniny pana Beana (2007)

Hróóóózná ptákovina teda. To je humor pro koho? No jednou jsem se zasmál - jedna hvězda náleží. Ale jinak si teda spíš odplivnout na zem... 3/10

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Film mě spíše trochu zklamal. Ačkoliv se mu nedá upřít několik světlých okamžiků - o výkonu mladého DiCapria ani nemluvě. Celkově však nemohu říci, že by mě film nějak obohatil, pobavil či jinak zaujal. 7/10

Barton Fink (1991)

Tak todle je parádní záležitost. Kombinace literárně intelektuálského obyčejného životního příběhu s psycho neskutečnými momenty. Navíc s vymazlenými rozhovory (k nim patřící skvělé postavy) a parádní kamerou. No kam se tento příběh postupem čase vyvine..., to bude asi prazvláštní hlava, ve které se tento scénář zrodil.. :-D 8,5/10

Sicko (2007)

Chvíli jsem uvažoval i o plném ohodnocení (po první půli) ač vím, že i čtyři hvězdy jsou na kvalitu tohoto "dokumentu" hodně. Můj názor však je, že takovýchto snímků musí být víc - více se dozvídat o skutečnostech - klidně i touto zábavnou formou - hlavně když to osloví co nejširší okruh diváků. Moore mi není příliš sympatický a je bezesporu, že jeho demagogičnost a jednostrannost i mě ovlivnila více, než-li bych si rád připustil, ale jak jsem řekl - téma zajímavé - několik pravd o americkému systému se skutečně dá brát za fakt. Co mě nejvíce rozčililo je jeho výběr postav ("životních příběhů") a následně také jeho idealistické a pohádkové (zlo x dobro) výpravy do zahraničí (Francie, Kuba). Celkově však super.. 6/10 za dokumentární kvalitu 9/10 za pohlednost a přínos

Horší už to nebude (2006)

těžké to rozhodování. Zprvu a více než polovina filmu byla velice příjemným překvapením. Romanticko komediální film s pořádným nápadem a originalitou. Hezká a chytrá americká pohodička do kina. Silné čtyři hvězdičky. Postupem času, ale film slábne, přibývá více nelogičností a režisér a scénář tento nápad a ztvárnění přestává stačit ukočírovat. Naštvávalo mě více a více věcí a když se k tomu přidalo několik dílů typické Hollywoodské patlaniny, tak už film u mě bojoval na pomezí tří a čtyř hvězd. Celkově velice hezký, líbivý a zajímavý avšak hrající si na tenkém ledě a několik "hloupostí" mě nakonec rozčílilo víc než jsem schopen tomuto fajnovému filmu tolerovat. 6,75/10

Harvie Krumpet (2003)

Ačkoliv jsou některé fóry až příliš prvoplánovité až laciné, nemohu jinak, než tomuto vtipnému a krásnému dílu naložit 9/10

Vincent (1982)

Krásná Burtonova práce, ve které jasně spatřujeme všechny kořeny a základní rysy jeho pozdějších prací. Skvělá visuální stránka je bohatýrsky doplněná výborným textem a audiem. Viva le debut de Burton... 9/10

Řek Zorba (1964)

Těžké rozhodování mezi 4 a 5. Celkově myslím velice slušné zpracování literární předlohy. Postavy skoro odpovídají mým představám (jen Zorba mohl býti trochu více při těle). Myslím si však, že je škoda, že nebyl větší důraz kladen na osobu Zorby - jeho bohémství, životní filozofii a názory. Film také se možná až příliš přemisťuje z počáteční veselé atmosféry do pesimistické a ponuré. Určitě však velice slušné dílko, které svému originálu (vynikající knize) nedělá ostudu. 8,5/10