Osudový dotek (2004)

Hodnocení možná přehnané - na to co si o snímku myslím - avšak nemůžu popřít to, že mě snímek upoutal. Především si však myslím, že je tento snímek velice a zbytečně přeceňován. Idea mi příjde tak vyumělkovaná, neurovnaná, nevěrohodná, s plynoucím časem směšně průhledná laciná a celkově nesmyslná, že celkové nadšení zde nesdílím. Navíc Ashton Kutcher - po filmu Hele vole, kde mám káru - mě doslova iritoval. Trošku mi snímek připomněl film eXistenz - jenž i přes podobnou snůšku nesmyslů mi příjde snad i lepší. Zajímavé - žádná nuda - ale celkově neuznávám. 7/10

Nekonečný příběh (1984)

Poté co se mi vzpomínky na tento film usadily v hlavě a dlouho mě trýznily, nakonec jsem neodolal a přeci jenom jsem se do tohoto příběhu opět zakousnul. Co říci, dětské hodnocení 5 a moje momentální 3 hvězdičky. Masky a triky jednou vynikající podruhé příšerné. Příběh s mizernými zápletky je jednoduchý a přímý. Tento film je však skvělým případem, kdy se musí přimhouřit oko s ohledem k době a místa (mimo holyvůdská provenience) vzniku. Celkově zprůměrovaná hodnota. 7,5/10

Metropolis (1927)

Film se skvělým scénářem a ještě lepším provedením. Kulisy a animátorské práce zaslouží největší pochvalu. Chybějící zvuk je nahrazován větší teatrálností a psanými dialogy je tak divákovi sdělována jen nezbytná nutnost. Každé slovo je tak očekáváno a hltáno. Film podobný Čapkovým románům a divadelním hrám. Trochu zklamán jsem byl z konce avšak jinak - s ohledem (i bez něj) na dobu vzniku - nejvyšší hodnocení. 9/10

Stezky slávy (1957)

Válečný film, jenž si bere na paškál především výkon spravedlnosti na frontě a souboj mezi lidskostí a realitou války. Lidský vhled do zákopů a mezi vojenské šarže jenž předčí většinu ostatních válečných filmů. 8,5/10

Temný obraz (2006)

3 hvězdičky za filmové zpracování a příběh, jenž je zmatečný a děravý víc než by bylo zdrávo. 2 hvězdy navíc za graficko-animované převedení a originalitu. Práce navíc ve studiu se zkreslením herecké reality. 1 hvězda mínus za ty příšerné chameleonské obleky na což se prostě nedá koukat a ubírá to jinak docela pěkné vizuální stránce filmu. Celkově doporučuji - stojí to za shlédnutí. 8/10

Ratatouille (2007)

Ačkoliv krysy v jídle a v kuchyni mi příjdou přehnané i na pohádkovou skutečnost, nemůžu upřít snímku některé kvality. Jedná se spíše o klasický moderní animák s hlavním zaměřením pro děti a několika vtipy pro dospělé. Předvídané scény, vývoj a klasická osnova střídá i několik překvapivých momentů. Objektivně je ale třeba říct, že humorných scén nenabízí Ratatouille tolik jako ty nejlepší počítačové komedie. Prostředí Francie a restaurační kuchyně však celkově vyšlo a autorům se nemůže odepřít dík za kvalitu. 8,5/10

Upír Nosferatu (1922)

Ač jsem se vydatně snažil, todle na mě prostě nazapůsobilo a nenechalo žádný silnější dojem. Čas na některých snímcích žádnou stopu nezanechá, u jiných jejich hodnota upadne na bod mrazu. I přes některé nesporné klady stěží chápu, že dnešním divákům tento film stále přináší tak skvělý zážitek. 5,5/10

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec (1989)

Nešetrně dekadentní výtvor s podmanivou hudbou. Stejně jako například Velká žranice (či Taxidermia) se zabývá jídlem a žroutstvím jako jedním z životních požitků. Zde - doveden do extrému. Scénář by se dal velice vhodně zinscenovat a převést do divadelní formy. Film, jenž není vhodný pro běžnou část populace. 8,5/10

Angel Heart (1987)

Celý film (kromě posledních 10 minut) je pro mě o ničem. Takovéto filmy, kde musíme čekat na úplný závěr abychom se konečně dozvěděli pointu a smysl toho všeho a pak v úžasu odcházeli, že konec dobrý, všechno dobré - takové dílka já nemusím. Navíc nevím proč se v popiskách nepíše o tom, že film je z převážné většiny detektivní záležitostí. Z daleka bych se mu vyhnul, naopak tato forma americké mysterióznosti, je dle mého názoru umělotinou a odvarem. Celkově zklamání a mé neuznání. 6,5/10

Donnie Darko (2001)

Velice zvláštně komponovaný snímek. Herci, hudba (pop-rock), scéna, děj... Film typický jako hollywoodský mysteriozní (sci-fi-filozofický). Prolínání nadpřirozeného a reality je velice jemné a zábavné a nedosahuje tak např. přílišných Lynchových nepochopitelností. 9/10