Teroristka (2019)

Proč, proč tady ty příšernosti v českých luzích a hájích a s tímto podivnoobsazením vůbec vznikají. Škoda všeho.

Srdcová královna (2019)

Uff uff, trošku HC, proč všichni jen 4 hvězdy? nejsilnější příběh a snímek roku, první půlka nuda, ale pak ty psychologické pochody a úplné vtažení diváka do role, nejenom do filmu, ale přímo do postav a do života. Ano, toto se může stát, ano, toto je skoro nejvíc...ano..todle vás musí vzít a to zpracování se povedlo, ne že ne. Joj, ten závěr byl dobrej, nepotřebujete horory ani romantické komedie, abyste skrz film pořádně protřásli a oživili své emoce a zase trochu více žili....

Zelená kniha (2018)

Velice příjemné a milé překvapení. Snímek, který se někam ubírá, má nějaký morální záběr a celkové skvělé obsazení a herecké výkony. Ano, někdy působí příliš sladce, sentimentálně a podbízivě, ale což. Je to fajn, trochu více naturalismu a méně hollywoodských kudrlinek by neškodilo, ale přesto velký palce nahoru. To baví, to je dobré a to má smysl.

Sedm světů, jedna planeta (2019) (seriál)

BBC zase o krok dál, dokonalé záběry ze světa zvířat, jaké tu ještě nebyly. Závěrečné za kamerou jsou často zajímavé, ale mě bylo proti srsti. Jak tam ti velcí badatelé s technikou za miliony a miliony a tím obrovskou uhlíkovou stoupu otravují mezi těmi zvířaty a koukají jim do talíře. Navíc tedy vůbec nechápu přílišné zaměření na velká zvířata a tím i točení se dokola - mědvědi a zase medvědi...rys a zase rys a pak vlk.. Trošku škoda..

Poslední představení (2020) (seriál)

Seriál se mi líbil a těšil jsem se na něj s hrdiny se časem sžijete. Ale je prostě přeceňované. Nevidím žádné filmařské kvality ani přínosy. Takový prostý dokumentární životopisný film, který maximálně těží ze síly příběhu a podle mě ať šáhnete v této sportovní truhlici pokladů kamkoliv, vždy dosáhnete skvělého výsledku. Přeceňované..

Poslední večery na Zemi (2018)

Neoslovilo, tajemné, poetické, silné, ano. Ale dlouhé, příliš pomalá kamera za každého okamžiku až prvoplánovitá, podobně jako dokola a dokola záběry přes sklo, vodu atp. Zprvu úžasné a umělěcké, později pak už opakovaná povinnost. Příběh jsem moc nepobíral, ale časem vlastně ani nechtěl, protože mě top nechytlo. Škoda, přijde mi, že přeceňované, kde forma vítězí nad zbytkem.

Láska a jiné závislosti (2010)

Trošku špatenka a podivný bizar, který pěkně zapadné do průmerných romantických USA filmů. Nic víc bych tam nehledal, než zvláštní rozjezd a klasickou druhou polovinu. Romantika stejně jako humoru je tam pomálu a zbytek vyplňuje podivná doktorsko prázdná vata.

Úkryt (2002)

Home Alone pro dospělé? Na svojí dobu skvělí kamera, ale příliš komediálních prvků a do nějakého strachu a vcítění to má daleko. Pár nelogičností by se našlo a prostě celé spíše komediální než hrozivé. Zvláštní. Ale spíše ztracený snímek..

Beats (2019)

Vlastně docela nuda, je to předvídatelné, je to stále dokola a sice to nějak směřuje, ale vlastně se vleče. Sice skvěl atmosféricky zpracované zákulisí a hlavní pařba, ale pak zas ta poučná rétorika a podtext v podobě obrázků továren, ničení světa atp.. aj aj to tam nepatří. Konec pak do naivního ztracena. Hudba vlastně taky poměrně průměrná. Not bad, ale na zadek si nesednete.

Téměř dokonalá tajemství (2019)

Nebojím se pěti. Komedie má některá slabší místa, někdy je příliš prvoplánovitá a okatá, zbytečné tlačení na happy end apod. Ale i přesto moderní docela chytrá komedie, která je spíše vzácností a skutečně v mnoha momentech příjemně pobaví. Kritikové jsou příliš přísní.