Divočina (2014)

Kouká se na ní hezky, i na tu přírodu, navíc tato tematika má spousty příznivců včetně mě. Je to také velmi inspirativní a cesta je pěkně, poměrně naturalisticky ztvárněná. Množství postav, které potká je trochu archetypální a omšelé. Navíc ty životní ohledy a průhledy - mě vadily a byly trošku lascivní. Smrt matky, opuštěný přítel, fetování, dítě atd. I když pravda tyto očišťující počiny člověk podstupuje většinou po velké krizi. I přesto - nic nového, ničím originální. Hezké, ale trochu nuda. Přímočařejší a divočejší pobyty v přírodě mě oslovují více. Škoda těch reminiscencí. 7/10

Interstellar (2014)

WTF? Co to tady hodnotíte a viděli jste stejnou americkou plytkou hrůzu, co já? Nejen, že se na to nedalo příliš koukat bez těžkostí v žaludku, ale ještě takové hlouposti a komediální napodobeniny. No fuj. Snad lze i přemýšlet jako o propadáku s 2*, ale nějaké slušné momenty tam přeci jen byly. Snad i trochu jako počest Vesmírné odysee. No, ale jinak struktura i zpracování - hrůza s škoda peněz. Zklamáníčko a potvrzení, že Nolan není můj šálek kávy.

Petrolejové lampy (1971)

Silný snímek, který kombinuje negativní ponurou atmosféru s častými veselými melodiemi a nakažlivým smíchem Janžurové. Moc pěkné zpracování knihy, ačkoliv jsem předlohu nečetl. Věrohodné a kvalitní.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Žádná sláva, malé překvapení, spíše zklamání. Jméno předchází dílo a samotný skutek utek. Čtyři hvězdy a 80% je skutečně max.

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Další z, podle mého názoru, českých přeceňovaných legendárních komedií. Viděl jsem pořádně až po třicítce, mohu myslím objektivně soudit. Střeštěné, jako jiné zahraniční komedie, jejichžto fanouškem spíše nejsem. Zde trochu inteligence a několik originálních frků. Ale žádný klenot bych v tom nehledal.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Na poprvé 5. dnes bych asi dával 4. Ale stejně, krásné, lyrické zpracování válečného témata. Především ty zpomalené scény - úsměvné a milé. Humoru bych si nechal dopřát ještě o chlup více a celkově to o 10 minut zkrátil a byl bych nadmíru spokojen. I přesto skvělý počin. 8,5/10

Cesta ven (2014)

Pesimistický a negativní film, který se mi ale líbil. Sice už Českého lva dostaly lepší snímky (ale i horší) a je to tak trochu z jiného kinematografického soudku, ale proč ne. Určitě lze směřovat či člověka napadá několik xenofobních myšlenek, ale co se filmu a jeho sledování týče, říkám obohacující silně věrohodné (na pomezí dokumentárním) a lze doporučit. Radši ale né podobné protestující lůze, která je tam k vidění na tv reportáži či jiným holohlavým chytrolínům. 8/10 (PS: například nesrovnatelně kvalitnější počin než např. plytký Fair play).

Světáci (1969)

Tak konečně jsem ten český zázrak viděl. Několik překvapivých a pěkných hlášek. Fajn. Není to dlouhé a má to spád. Ale, že bych se za břicho popadal a říkal, že to je české top 10, ne-li někde top 3. To určitě ne e. To by byla chyba. 8/10

Pojedeme k moři (2014)

Líbivý originální a svěží film, kde Mádl vystřílel své hrátky a nápady a nakonec to v pěkném komorním duchu hezky šlape. Trailer mě vystrašil, ale nakonec ty děcka nejsou tak hrozné a trapnosti je díky bohu pomálu. Pěkné a určitě povětšinu příjemně překvapí.

Constantine (2005)

Exorcistně dábělský patlálismum, který mě neoslovil. Ani andílci, ani ďáblové. Horor s milostnou zápletkou, který se zamotává sám v sobě.