Nejlepší léta našeho života (1946)

Dlouhý film u kterého jsem se nenudil. Pěkné dialogy, pěkný výběr postav a děje. Po válce - alkoholik, fyzicky postižený a třetí s ženou, která hod podvádí. Vše ve velice slušně dělaném hávu. Žádné moderní zbytečné excesy a uřvané a přehrávané problémy veteránů. Nevidím důvody proč ubírat hodnocení.

Strážci Galaxie (2014)

Osobně jsem zklamán, všeci dobře hovořili, zkusil jsem, ale co? Obyčejný scifi akčňák s nulovým příběhem a prahsprostým humorem. Ne, neviděl jsem tam nic výraznějšího, co by tento film mělo nějak více odlišovat od obdobných snímku. Zároveň mě napadla otázka, kdo vlastně na tyto filmy kouká, pro koho jsou robené? Nezabával jsem se. S klidným svědomím lze říci, zklamání a nedoporučuji. 6,5/10

Občan Kane (1941)

Ano, legendární film a dobu vzniku skutečně právem. V dnešní době, kdy obdobných filmů již vzniklo mnoho a v tomto žánru toho nelze mnoho vymyslet a lze snadno srovnávat, bohužel musím říct, že chvílemi nuda a že jsem byl spíše zklamán. Ale opět opakuji, jít na tento snímek v roce 1941, tak bych byl unešen.

Banshee (2013) (seriál)

Pilot nadupanej, ale stejně na vážkách. Druhý díl rozhodl. Ne. Zamotaný zleva zprava, přitom povrchní a předvídatelné. Herecké obsazení nesympatické. Bez většího šmrncu, atmosféry či inteligence. Dal jsem od toho ruce pryč.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Vskutku povedená kombinace mnoha prvků. Série zůstává hodně otevřená a "načatá". Seriál, který myslím strhne každého, nejen uhrančivým Thackerym. 9/10

Pan Smith přichází (1939)

Trošku naivní, avšak plné pěkných dialogů a s gradujícím dějem a vše zajímavé okolo, kde myslím na tu dobu, úžasný počin. Když ani dnešní divák se nenudí (a co podobných filmů a bojů s větrnými mlýny a nespravedlností už vzniklo), tak si film zaslouží potlesk a jen dokazuje, že staré dobré řemeslo v černobílém hávu není radno odsuzovat. 8,5/10

Zmizelá (2014)

Affleck mi neseděl. Možná několik podivných nedomyšleností také. Ale jinak pěkné. V polovině filmu se nám snímek opět roztáčí naplno a očividně by mohl být ještě o nějakou hodinu delší. Psychické pochody i otevřený konec se mi moc líbil. Mnohem lepší než jasný happy end. Určitě doporučuji a sic Prisoners lepší, tak zmizelá určitě 5 hvězd a chvála.

Rebel bez příčiny (1955)

Ok, možná v té době zajímavé. Ale že by kultovní snímek? Dean slizkej. Začátek extra špatnej a nudnej. Příliš excitované reakce, nic moc zábava. Chvíli slušné momenty a přemýšlel jsem o těch 4ech. Ale to jsou už u mě dobré filmy k doporučení, toto ne. Nezajímavě koukatelné.

Jih proti Severu (1939)

Napotřetí dokoukáno. Ačkoliv mi někdy přišlo až jako telenovela, i přesto oceňuji některé dialogy a scény jako velice realistické a i na dnešní dobu, kdy je vzniká jeden sladký romanťák stejný jako druhý, jako převratný a nadčasový. Velice naturalistické a linie vztahů velice pěkné a věrohodně zachycená. 7,5/10