Truman Show (1998)

Nápad super, ale nějak jaksi málo zužitkován a vyšťaven mi přijde. Včetně teda vyšumělého závěru. Spíše tříhvězdičkový film, ale teda za ten matrixovský nápad. Ok. 7,5/10

Život je krásný (1946)

životní etapu bych zkrátil o 30 minut a dříve zapojil návštěvníka z vesmíru, ale vše naštěstí zachraňuje skutečně dojemný závěr, který má šmrnc a spád. Jen..proč se musí ve všech těchto filmech tak moc nahlas a vehementně a bez přestání mluvit? :)

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

škoda těch zpětných ohledů. děj více ve vězení s větším drivem by mě zaujalo a strhlo více. 8/10

Co jsme komu udělali? (2014)

Bohužel jsem to trochu čekal. Nehumorný snímek. Proč? Proč komedie roku? Potenciál poměrně slušný, avšak scénárista ho nechal plavat jak dřívko na řece. 3 z 5 fórků dobrých, ale jinak? Plytký děj a ztracený čas. Francie a jejich komedie. Ojoj. 6/10

Newyorská romance (2013)

Moc hezky udělaný film. Jednoduše a přitom nevtíravě a neuměle. Keiře tu zpěvačku člověk skoro i věří. Slabší začátek, ale střed a především hudební scény jsou skvělé. Několik příjemných vtípků a nejistota jak to vše nakonci dopadne - to vše bohatě stačí k divácké spokojenosti. 8/10

Whiplash (2014)

Povedený temný snímek z prostředí jazzových bigbandů - především se zaměřením na bubeníka. Ačkoliv se většina filmu odehrává v temné zkušebně s kamerovými střihy mezi žákem, učitelem a bubny, má film několik silných světlých momentů. Skoro až minimalistický snímek s opakující se muzikou, která se vám dostane pod kůži. Tímto výběrem určitě nešáhnete vedle. Především strhující atmosférou a tak trochu jinou tématikou a zpracováním. 8/10

Vše o Evě (1950)

Film o intrikánských počátcích mladé pohledné nicky v high society a uměleckém kroužku. Jak se vyšvihnout ve filmovém a divadelním umění rychle nahoru? Jedině skrze pletichy a intriky, které jsou ve filmu pěkně za chyceny. Stejně jako výber herců a skvělé dialogy. Film jehož tematika, stejně jako kvality přežívá i po 70 letech. Snímek na mě silně zapůsobil a mohu vřele doporučit. 8,5/10

Colette (2013)

Film sice čerpá ze silného tématu, kde je těžké šlápnout vedle. Avšak nic hrozného jsem neviděl, tak jak mluví kritici. Průměr v této tématice, avšak co se české produkce posledních let týče, myslím, že je o co stát a je to to lepší, na co se lze podívat. Trošku podivný dabing a vše až moc naivní a přímočaré až pohádkové, ale přesto jsem byl spíše potěšen. 7,5/10

V přístavu (1954)

O ten chloupek by to ještě mohlo být kratší. Jasně předvídatelný film avšak s pěkně gradujícím závěrem. V tu dobu možná převratný, do dnešních dnů však většina toho byla překonána či vyčpěla. Jsou staré černobílé filmy, které staále nemají konkurenci, tento mezi ně, i přes své kvality, nepatří. 7,5/10

Kód Enigmy (2014)

U těchto filmů, podle skutečné události, je pro mě vždy oříškem oddělit skutečné historické od filmařské omáčky. I zde jsem měl podobný problém. Naopak mi chybělo více informací o tom, na čem bádá, jak kód funguje, jak funguje přístroj atd. Takže v tomto případě inspirace historiíí bych příště spíše volil a doporučoval klasický dokument, tato kombinace neřekla příliš. 7/10