Spřízněná duše (2008)

Potenciál to mělo, začátek byl takový dost až "středověce" ponurý, ale pak se to nějak rozplizlo z několika potenciálních linek do ztracena a bylo to takové nemastné, neslané, duchařské, aby se na konci ukázalo, že to mělo velmi racionální vysvětlení. Za kostýmy a tu temnou atmosféru úvodní části filmu ve věznici dám nakonec tři, ale víckrát si to asi nepustím. A ještě něco. Rozhodně to nemělo 120 minut, trvalo to hodinu a půl a neměl jsem dojem, že by tam něco scházelo.

Autopsy (2008) odpad!

Co to?!? To jsou všecky horory tak blbý?? Aha, tak proto to asi není úplně můj šálek čaje...

Barely Lethal (2015)

Vpodstatě je to pěkná kravina pro puberťáky, ale když já začínám mít pro Hailee poněkud slabost:). Jedna hvězdička za film jako celek a jedna za Hailee, celkově teda tam ty dvě dám, ale jednou mi to bohatě stačilo.

Moje léto v Provence (2014)

A tohle se povedlo!! Frantíci pořád umí, když chtějí!! Film, který trochu připomíná Dobrý ročník, je ale přece jiný. Výborné herecké výkony, vtipné slovní přestřelky prakticky mezi všemi, stěžejní hláškou však zůstává: "je plochá jak prkno, tu můžeš odfaxovat":), krásná krajina, pěkná hudba, naprostá pohoda, která z celého filmu teče jako čerstvě lisovaný olivový olej, takový má oddychový film být. ...aneb i prarodiče byli jednou mladí a ti hippíci v nich pořád dřímou:). Není co řešit. Plný počet.

Vlastenci (1994) odpad!

Film, který by byl od samého počátu byl tak nudný a nestravitelný, jsem už zase delší dobu neviděl. Nechápal jsem to od samého počátku, od první scény s autem, které nechtělo nastartovat. Když mě film nudí od samého začátku, je něco špatně. Když je mi naprosto jedno, co bude dál a jak to dopadne, je něco špatně. Když to navíc trvá nekonečné dvě a čtvrt hodiny, je něco špatně a ... jsou to Vlastenci.

Vítejte ve Švýcarsku (2004)

Přiměřeně praštěná komedie založená asi ani ne tak na základní zápletce scénáře s dědictvím a jak k němu rodina přišla (což jsem chvílema nějak moc nepobíral), jako spíš na slovních přestřelkách a rozdílech v mentalitě Švýcarů a Frantíků. Podívat se na to dalo, viděl jsem už horší výtvory, ale jednou to asi stačilo. Krom toho pořád nějak nemůžu přijít na chuť E. Devos...

Nepřítel (2013) odpad!

Co to do prdele zase bylo??? A proč Mélanie?? To byl jediný důvod, proč jsem to stáhnul... Proč účinkuje v takových chujárnách?? Panu profesorovi teda v tý makovici jebalo slušně a zbytek osazenstva na tom nebyl o nic líp, nepobíral jsem to vlastně od samého začátku, od úvodní scény jakéhosi ... co to vlastně bylo? A během filmu, no spíš "filmu", se to nezlepšilo ani o fous. A aby toho psycha a magořin nebylo málo, tak do toho ještě pavouci, nafukovací tarantulí přes celou cimru to končí, to je teda závěr jak řemen, děkuju pěkně.

Budoucnost nejistá (2013) odpad!

Do hajzlu, co tohleto bylo jako za slátaninu??? Absolutně nesourodý slepenec všeho možného, kde pořádně nefungovalo vůbec nic. Už jenom těch (ne)logických nesmyslů tam bylo až běda, ani vypisovat se mi je nechce. A to, že byli bratranec a sestřenice, tak nějak nebylo to úplně zásadní, co mi tam neštimovalo. Zpočátku to vypadalo, že dám jednu * za exteriéry venkovské krajiny, ale je mi líto, krajinky, je mi líto Saoirse, tohle by jako nešlo.

Aimee a Jaguár (1999)

Lesbická romance poněkud netradičně zasazená do období druhé světové války. Jako zahráno velmi dobře, herecké výkony pěkné, ale tak nějak se to táhlo jak těsto na štrůdl... v podstatě první hodinu se tam nedělo skoro nic a skoro po celou tu dobu mi trvalo, než jsem si tak nějak poskládal kdo, jak s kým, proč, o čem to vlastně je a proč na to koukám... A taky mi přišlo docela zvláštné, že v té době a místě se na lesbičky pohlíželo skoro jako na samozřejmou věc. A lesbička - židovka, no jak to asi mohlo na sklonku války dopadnout. Ne, na čtyři to nebude.

Byzantium (2012)

Nějak nevím, co k tomuhle zvláštnímu, nesmyslnému příběhu napsat. S. Ronan mi nějak nevadí, ale tohle bylo prostě divný.Jedna hvězdička za to, že jsem to dokoukal do konce bez přetáčení.