Láska & gelato (2022)

Nečekaně velmi příjemná podívaná s krásným vizuálem (na italská města, městečka a krajinu se kouká moc pěkně), mně osobně velmi sympatickou neokoukanou hlavní představitelkou - krásná holka krev a mlíko,  trochu jednodušší příběh protentokrát rád odpustím. Od plného hodnocení mě odradily jenom ty poměrně dlouhé pasáže v italštině, sice se to pěkně poslouchá, je to melodické, temperamentní, jen mě sere, že tomu nerozumím. Ale jinak si myslím, že by si to jistě zasloužilo lepší hodnocení.

Kate (2021)

No, nebudu moc přemýšlet nad tím, jak velká blbost to po faktické stránce je, a spokojím se s tím, že se na to docela dobře koukalo. Jako taková akční jednohubka, nad kterou se nesmí moc hloubat, docela dobrý, nicméně jednou stačilo.

Defendor (2009)

Co to do prdele bylo?? 74%?? Proč, zač?? Normálně mám Woodyho Harrelsona celkem rád, dokáže dát většině svých postav takové specifické "koření", ale tohle byla dost katastrofa. Ta jedna hvězdička není tentokrát za Woodyho, ale za Kat Dennings.

Miluji tě modře (2017)

No  žádná sláva to rozhodně nebyla. Mnohé bych tomu i odpustil, na Denisu Nesvačilovou se kouká celkem dobře. Ale: doprdele, ta okatá reklama je fakt na pěst. Flaška Bejblís, flaška sektu, pytel s brambůrkama - vždy postaveno tak, aby byla vidět značka. Když na ty filmy nemáte bez takových opičáren, tak se na to vyserte a netočte nic. Jo a jestliže na Denisu se kouká pěkně, tak Václav Jílek, to je jedno velký špatný.

Střípky ženy (2020)

Čas 26:06: "Ne, do porodnice nejdu." Moje automatická reakce: "Tak si tam třeba chcípni". A přesně tady pro mě ten film skončil. Co bylo dál, už jsem vnímal jen tak mimoděk. Přestože na Vanessu Kirby se zase až tak blbě nekoukalo. To je taky jediný důvod, proč nejdu ještě níž. Protože jinak to bylo teda hodně bídný. Ze začátku tu máme jednu březí slonici, která si myslí, že slehnutí zmákne levou zadní. No, tak úplně jí to nevyšlo. Pak most, jablka, most, jadýrka, most, semínka, zvadlý kytky, most, jednu ne zrovna povedenou rodinnou sešlost, soudní jednání (aspoň že tam si Martha zachovala aspoň trochu soudnosti a tu asistentku nepotopila a neposlala do tepláků), a na závěr odkvetlé pampelišky, v nich nějaké už poněkud větší dítě a ... jablka. Zapomněl jsem na něco?? Jo, asi 3x na most. A ještě něco. Nevím, jak v zemi neomezených možností, ale v našich zeměpisných šířkách se mi časově nějak moc neslučujou právě odkvetlé pampelišky ve fázi chmýří a právě zrající jablka na stromě. Ale to už je asi to nejmenší. Fakt nějak nevím, proč bych měl jakkoliv soucítit se slepicí, která si postaví hlavu a do tý porodnice prostě nepojede, i kdyby u toho porodu měla vypustit duši. Nebo dvě duše.

Krajina ve stínu (2020)

Tak já nevím, jak a čím se zdejším zavděčit. Většinou si před shlédnutím filmu přečtu pár komentářů z obou konců "bodového" spektra. A tady by mě teda docela zajímalo, kolik lidí z těch, co pálili odpady nebo jednu hvězdičku, ví něco o tzv. masakru v Tušti nebo Tušťské popravě. Nemám tohle území nikterak daleko, vlastně za humny, někdy loni jsem četl knihu Najdorf, do které toto téma také zasahuje. A podle toho, co o této události vím jednak z té knihy a z několika dalších zdrojů, tak musím konstatovat, že ono to do značné míry tak opravdu bylo. Jistě, některé věci jsou v tom filmu jinak, některé chybí, ale jádro je - bohužel - až docela syrově reálné. V tom filmu se nelze asi úplně soustředit na hodnocení toho, jestli byli víc "zlí" ti Němci, kteří tady řádili po dobu války nebo Češi (ti až moc zarytí), kteří pro změnu nezapomněli na to, jak tu Němci řádili a velmi rádi se pár dní po konci války ujali role "soudců" nad svými sousedy. Nejsem politolog ani historik, ale z toho, co o tom vím, mi tak nějak vyplývá, že tady je třeba se zamyslet hlavně nad tím, že hlavními viníky jsou tady ti, kteří se podepsali z dnešního pohledu pod poněkud kontroverzní zákony, které řešily "německou otázku", tedy de facto nejvyšší státní představitelé v čele s prezidentem Benešem. To ostatní už tak nějak vyplynulo z doby a ze situace, která v té době vládla. Co se týká samotného filmu, tak já jsem byl spokojen. Napsat, že se "mi líbil", mi přijde poněkud nepatřičné. Herecké výkony vesměs výborné, hodně se mi zamlouval ten černobílý vizuál, dal tomu autenticitu, k té přispěly i skvělé kostýmy.

Isi a Ossi (2020)

Velmi průměrná podívaná, u které předpokládám, že za týden si nebudu pamatovat, o čem to bylo. Chvíli vtipné, chvíli celkem trapné.

Bál šílených žen (2021)

Mélanie umí!! Jak před kamerou, tak na "druhé straně barikády." Nebylo to úplně na pět, to by muselo být ještě větší psycho (chybělo třeba přikurtování k posteli a kazajka:) ), ale tohle byla i tak velmi zajímavá podívaná z doby, kdy bylo hlavně pro ženy, které nějak úplně nezapadaly do tehdejších společenských "tabulek", velmi snadné se dostat do cvokhausu a velmi nesnadné jej opustit. A pokud, jak to vcelku trefně vyjádřil verbal, jim předtím tak docela nejebalo, tak za pobytu v takovém zařízení k tomu jistě došlo:). Velmi dobré výkony před kamerou jak Mélanie, tak Lou de Laâge.

Ledově ostří (2007) odpad!

Já mám filmy o krasobruslení (pravda, většinou spíš ženském či klasicky párovém) docela rád, a jsem ochoten i přivřít nad hodnocením oko a dát třeba i o nějakou tu hvězdičku navíc, většinou se na to docela hezky kouká. To ale nebyl tento případ. To byla taková kravina, že to fakt nejde jinak. Protivnější než tato dvojice by snad bylo už jen obsadit některou z těch dvou rolí Owenem Wilsonem. Kdo to doprdele kdy viděl - i když tam zazněla jedna zajímavá myšlenka, že dva chlapi by dokázali udělat, co klasický pár nedokáže, udělat krasobruslařský pár ze dvou chlapů?!?

Kosti a skalp (2015)

Červené hodnocení?? Fakt?? Za co?? Vždyť se tam ze 130 minut nějakých 105 - 110 minut dělo vlastně úplný hovno.... Není to asi špatně natočený, ale je to totální kravina. Mimo jiné pochybuju, že by se někde vyskytl kmen lidožravých indiánů, o kterém by nikdo nevěděl, který by se zjevil vlastně odnikud a zase zmizel. Populace kmene čítá asi 15 jedinců, někteří z nich mají pro lepší komunikaci provedenou jakousi tracheostomii nějakou .... co to vlastně bylo, trubička?, vypadalo to spíš jak obratel, a do chřtánu to měl zarostlý docela fest. Ostatní mají zase v ksichtech napíchané tesáky nějaké zvěře, opravdu frajeři. Celkově vypadali spíše jak domorodí Austrálci-Aboriginalové, kdyby se to odehrávalo v Austrálii, bylo by to aspoň trochu uvěřitelné. A na konci ty dvě těhotný samice (tady asi nelze použít termín ženy) s nějakýma kolíkama napíchanýma v hlavě místo očí, to bylo jako kua co?!? Předpokládám, že většinu těch, co pálili tři a víc hvězdiček, zaujala hlavně ta jedna scéna "domácí zabijačky". Hmm, mě teda ne. A radši nebudu moc uvažovat nad tou partou "zachránců", nebo si to ode mě neudrží ani tu jednu, co jsem tomu dal, protože tématiku chůze o berli na delší vzdálenost tady v komentářích už taky někdo rozebral a z vlastní loňské zkušenosti vím, že to ne nějaké velké chození - byť po rovině - fakt není. A jak se sakra Arthur na konci dostal o té berli do jeskyně ve skalním úbočí, nad tím radši nebudu ani moc přemýšlet.