Máša (2020)

Jedna * za Polinu Guchman. Ta předvedla dá se říct velmi slušný výkon. Jinak teda nemám nejmenší tušení, proč jsem stáhnul tuhle ruskou častušku o nějakých rádoby mafiánech v šusťákovkách, co boxujou, jsou strašně krutopřísný, občas si svoje počty zredukujou mezi sebou, ale jinak to nemá děj žádnej. Asi jsem čekal něco trochu jiného, nevím...

Barry Munday (2010)

Takové všelijaké to bylo.... chce se mi napsat film za tři a čtvrtá za Chloë Sevigny. A potom, druhá věc, která mě docela bavila, bylo sledovat obličejovou mimiku jak Chloë, tak Judy Greer, to bylo místy docela humorné. Ale... jak je sakra možný koupit shora trumpetou vedenou ránu do přirození, přijít při tom o varlata a mít zcela v pořádku to nad nima?? Takže nakonec za Chloë bude ta třetí, nikoliv čtvrtá *.

3:15 zemřeš (2005) odpad!

Že tohle bude velkej průser, mi začalo být jasný nejdéle po 20 minutách. A ano, nesplet jsem se.

Dnes zemřeš! (2005) odpad!

Já se snad ani nebudu rozčilovat nad tím, že asi osmiletá Chloë G. Moretz, kvůli které jsem to nejspíš stáhnul (a nějak mi honem nedošlo, kolik jí tehdy bylo let), se tam mihla na konci asi ve třech záběrech.

Elektra (2005) odpad!

No tak určitě, checheche.... To je tak, když se smatlají dohromady všechny žánry uvedené v hlavičce filmu. A krom toho nějak nevím, co kdo na Jennifer Garner vidí...

Jak nezískat Pulitzera (2003) odpad!

Absolutně jsem netušil, o co tam jde. Od začátku až do konce. Totální ukecaná nuda. Myslím, že filmům z právnického a novinářského prostředí se už budu důsledně vyhýbat, i kdyby v nich hrál nevímkdo. Tady jsem se nechal nachytat na Chloë Sevigny.

Bezva vejška (2006)

Jejižišmajrá, to zas byla kravina... jedna * za Blake Lively, na nic jinýho se tam vlastně dívat nedalo.

Soumrak (2018)

Tak aby bylo jasno. Ta jedna * je za kostýmy, výpravu a ... a za klobouky. Jinak musím konstatovat, že scénárista a režisér tohoto filmu museli jet asi v hodně kvalitním matroši. Co jsem to do prdele vlastně viděl? Pojďme si to zrekapitulovat. Předně už to mám stažené docela dlouho, dlouho k tomu nebyly CZ titulky a já se v maďarštině vážně moc silný v kramflecích necítím. Pak jsem je někde našel, ale zjistil jsem, že je to nekoukatelné, protože jsou vůči obrazu posunuté asi o 20 vteřin. A nedávno jsem čirou náhodou zjistil, že u filmů s externími titulky v .srt souboru lze pomocí Ctrl a levé či pravé kurzorové šipky v BS playeru to časování posouvat a titulky tak vůči obrazu srovnat. Tak jsem se na to konečně podíval. A cože jsem to viděl? Já vlastně nevím. Nevím, co to bylo, o čem to vlastně bylo, co to celé mělo za smysl, kam to mělo vlastně směřovat. Dcera rodiny kloboučníků se vrací (bůhví odkud) do domu (nejspíš v Budapešti) svých rodičů, kteří zemřeli, když jí byly dva roky (jak, to vlastně taky nevím), kde sídlí firma, kterou asi založili (jak firma přežila, taky nevíme, nevíme totiž vlastně nic a bohužel se toho za dvě hodiny moc nedozvíme), aby se tam pokusila pracovat. Je odmítnuta, nakonec se tam přece nějak vetře, dozví se o svém bratrovi, o kterém neměla tušení, který údajně někoho zabil, snaží se ho najít (asi), to se jí zřejmě moc nedaří, a dál jsem se v tom ztratil úplně. Hlavní hrdinka - Irisz - totiž neustále někam chodí, jezdí, vždycky se někde objeví, aniž by bylo zcela zřejmé, proč tam je, co tam bude dělat, jak se odtud dostane, následuje totiž střih a jsme zase někde úplně jinde, to vše vlastně celé dvě a čtvrt hodiny. Za celou dobu jsem nepřišel na to, proč se vlastně vrátila do domu svých rodičů. Chtěla firmu převzít a pokračovat v jejím vedení? Nebo získat jako dědictví a prodat? A abych nezapomněl, Irisz má přitom kameramana prakticky neustále tak do metru za prdelí či před ksichtem se stále stejným výrazem, to je taky úžasná perspektiva, takový obraz. Během filmu proběhne dvakrát cosi jako nějaká revoluce, poněkud se u toho křičí, střílí, ale vlastně taky pořádně nevíme, proč se to děje, co to má za smysl. Na konci po druhé takové "revoluci" následuje střih, tma, a ejhle... pohled do nějakého zákopu první světové, kde se ze tmy vynoří ... světe div se ... Irisz, zřejmě coby nějaká zdravotnice, a tupě čumí, jako ostatně skoro v celém filmu a tím to celé skončí. Musím konstatovat, že větší dějový bordel v jednom filmu jsem teda už dlouho neviděl. To bylo jak materiál pro tři, možná čtyři filmy s jednou herečkou, který byl nějak náhodně poslepován dohromady a vyšlo z toho, co z toho vyšlo. Původně jsem to myslím stáhnul proto, že  v tom hraje Judit Bárdos, která mi ovšem za těch pár záběrů, kdy se tam mihla, rozhodně nestála. P.S.: Myslím, že verbal to jako vždy vystihl v komentáři naprosto bravurně:)!!

Navždy jiná liga (2021)

No, popravdě řečeno, objektivně by to mělo být tak za dvě a půl *. Nějak nám to sklouzlo do takové trochu Ordinace nebo jiného přiblblého seriálu. Mně to začalo být divný ve chvíli, kdy se Marta po transplantaci plic objevila skoro nahá a ... nic...žádná jizva. Odtud jsem začal tušit problém. Linie s babičkou zcela zbytečná. Jen tak mimochodem, ať mi nikdo netvrdí, že ta osoba, která měla být babička, byla ženská. To byl chlap jak vyšitej. A na miliskující se mládence jsem taky zrovna dvakrát zvědavej nebyl.