8. míle (2002)

Dřív jsem poslouchal a zbožňoval tohohle interpreta. Film který je akční a zajímavý a dovoluje nám jistým velmi zkresleným způsobem nahlédnout do začátku kariéry tohoto geniálního rapera. Neurazí ani ve vás nic nezanechá ale přesto si ode mě zaslouží tři hvězdy.

50x a stále poprvé (2004)

Adam je záruka kvality a v tomhle případě to platí dvojnásob. U málo kterého filmu se tolik pobavím, zasměju ale zároveň i velmi dojmu. Závěr mě jednoduše odrovnal až mi ukápla i slza za kterou se nestydím. Velmi silný příběh.

Rallye smrti (2008)

Je to nové, je to brutální, je to jednoduché a je to napínavé. Takže proč si to nepustit?

Rallye smrti 2 (2010)

Znovu použitý sáček čaje z prvního dílu. Tím pádem doslova a do písmene slabý odvar co profituje z originality jedničky.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Když nemáš křen vraž tam třeba celer a když nemáš ani celer tak tam nedávej nic a hned to bude lepší :D

Muž taiči (2013)

Když jsem jednou takhle večer zvažoval jestli se podívat na Man of Tai Chi a nebo na The Wolf of Wall Street má volba bohužel padla na Reevesův počin. Bože nechápu proč tohle vlastně točil. Teda samozřejmě chápu že pro prachy jak jinak ale už snad ani nepamatuju kdy naposledy jsem viděl film s tak laciným dějem a s tak nicotným zpracováním zápasů. Final fight na mě chvíli působil jako vystřižená scéna z Matrixu co se bratrům Wachowskim nehodila. Reevesův boj v kalhotách od Armaniho a proti němu Chen Hu který očividně má i mimo šestého smyslu pro Tai Chi i hroší kůži a neskutečně vysoký práh bolesti. Jinak si totiž neumím vysvětlit fakt že i s bodnou ránou v břiše dokáže nejen pevně stát na nohou ale i pokračovat v boji. V tomto snímku vidím režisérovu nevyzrálost a jediný záměr, za málo peněz hodně muziky.

Karate Kid (2010)

V něčem lepší a v něčem horší nežli byl původní Karate Kid (1984). Rozhodně žeru Jackie Chana takže to dodává filmu ohromné plus. Bez něj by to byl dle mého názoru film zasluhující si max. dvě hvězdy. Každopádně obsazení všech rolí mi nepřipadá příliš šťastné. Jadena Smitha bych rozhodně v tomto snímku vidět nemusel. Jinak jako celek celkem dobře zpracované, jediné co mi lezlo na nervy bylo když už jsem po tísící v tomto filmu slyšel pověs bundu, oblíkni se, polož bundu. Jinak ale film který pobaví jak dítě tak i dospělého, pro mne tedy jen na jedno shlédnutí. I tak ale za dobré zpracování, za prostředí a hlavně Jackieho dávám triple star.

Karate Kid (1984)

Karate Kida jsme "žrali" za mlada snad všichni. Nebylo kluka co by tenhle film neviděl a když už se někdo takový našel tak si všichni jen klepali na čelo. Ovšem nejsme mladí do nekonečna a už ani Strážci vesmíru nejsou naším oblíbeným seriálem takže i Kida vidíme z trochu jiného úhlu pohledu. Dnes už nesleduju závěrečnou bitvu s takovým napětím ale i přes to se čas od času k tomuto snímku vrátím. Zaslouží si nostalgické tři hvězdy.

Robocop (2014)

Ze všech dílů, remaků a seriálů na témá Robocop je tento rozhodně nejlepší a to hlavně díky moderní technologii. Kdyby nebylo počítačů a grafické úpravě za co by to stálo? Odpovím si sám, za nic. Děj naprosto jednoduchý a od první chvíle se dá dost lehce prokouknout ale budiž, v tomto ohledu jsem nečekal žádný zázrak. Ale ve chvíli kdy exploduje Murphyho automobil u něj před domem a z oken nepraskne ani jedno jediné sklo a ani na té krásně nabarvené garáži není ani škrábaneček začal jsem hledat ve filmu chyby abych si ukrátil dlouhou chvíli. Každopádně na jedno shlédnutí pro lehce až středně náročného diváka ucházející snímek.

Nedotknutelní (2011)

Těžko nějak komentovat když po dokoukání vlastně ani nemáte slov. Málo který film ve mě zanechá tak silný dojem ale tenhle, na ten budu vzpomínat ještě hodně dlouho. Když jsem ho pouštěl bál jsem se že mě příběh nezaujme a od poloviny se budu dívat takříkajíc už jen z povinnosti. Ale bylo to uplně naopak. Když se film chýlil ke konci problesklo mi hlavou: Ne! Já chci ještě. Velice silný příběh o velice silném muži. Nemůžu jinak než dát plný počet.