• Pohádka

Snílci (2003)

Překvapivý v každé minutě. Ničeho nelituj, ani shlédnutí tohoto filmu. Každý, kdo někdy močil do umyvadla, prožíval jeden život uvnitř, druhý venku-na ulici, každý, kdo četl knihu Dvojčata (Bari Wood, Jack Geasland) nebo měl možnost se jejich ojedinělé psychologii přiblížit až na kůži, musí dát aspoň 4*. Já dávám pět. Co pět, dávám pět a půl. Některé vazby jsou holt silnější, než vy sami...

Želary (2003)

Jeden z těch snímků, které (mi) stačí vidět jednou. Miluju ty dryjáky "podle skutečné události". Zamávalo to se mnou dost silně (na tragickej život sem já pes), kvituju některé osvěžující tváře (Adamová, Tříska, Bittová) a jejich výkony, a proto 5*.

Za zdmi (2012)

Jeden z těch pramála filmů, po jejichž shlédnutí musím okamžitě na vzduch, nikdo na mě nesmí mluvit a kdyby mi v tu chvíli zazvonil telefon, tak ho rozšlapu. Je to prostě síla. Matila je fenomenální, přál bych si takového chlapa. Každé další slovo je zbytečné.

Humpday (2009)

Vidím to mezi ** a ***. Dávám tři. Celé mi to přijde slušně rozjeté, dobré nosné téma, ale nějak z něj vyždímali příliš málo. Anebo se mi to jen zdá? Anebo jsem příliš zkrmenej úchylným Almodóvarem. Ať je to jakkoli, čekal jsem - SPOILER - že zasunou. :)))