• Pohádka

Hon na svatého Maura (2006) (TV film)

Když relikviář objevili deset km od nás, byly mi čtyři. Na veřejnost se to dostalo až později. I přes tak nízký věk si přesně pamatuju, jak jsme, coby děti, rozebírali nalezení pokladu. Bylo to fascinující. Seděli jsme na lavičkách a horlivě diskutovali, čí táta u toho byl, a kdo o tom ví víc. Jako včera vidím jednu důležitou blonďatou holčičku, jak sedí uprostřed nás a vytahuje se, že JEJÍ táta o tom ví nejvíc. Shodou okolností to pak dotáhl na pohlavára v ČSSD... Dodnes je pro mne relikviář a jeho příběh stejně dechberoucí. Nemohu jinak, než za plný počet a jsem nesmírně rád, že takovéhle dílo vzniklo. Ať už filmařské nebo zlatnické.

Z metropole (2006) (pořad)

Přínosný, zajímavý, osvěžující. Baví mě.

Vše o vaření (2013) (pořad) odpad!

Opravdu hodně špatné "dílo". Moderátorka nesympatická až to bolí. Prostě všechno špatně. Můj druhý odpad na CSFD.

O štěstí a kráse (1986) (TV film)

Ooch, princi, v bílém límci... Fridolín dostal na hlavu špagety, na cestu tvrdolín a všechno bylo tak, jak má. A proto za pět. Markéta ještě chodila, Trávníček i Roden byli kus, Renč byl dítě, babička kouzelná a všichni si společně chytlavě zazpívali.

Popelka (1969) (TV film)

Křehoučká Popelka, rázná ledová matka, přemužný, i když vyjukaný (asi zamilovaný), Princ, kterého by si přál asi nejeden z nás, k tomu plno krásných písní, které si zpívám už dobře pětadvacet let. Jen "Kolo-oho-vrátku zpííívej" se mi stále zajídá a stále si neumím zvyknout. Snad až povyrostu... Vánoce bez téhle pohádky pro mne neexistují. Kdo z vás se byl v průhonickém parku podívat na Popelčin domeček?

Lišáci, Myšáci a Šibeničák (1970)

To ještě děti byly dětmi, zimy zimami, lidé lidmi a mluvilo se jen tehdy, když bylo potřeba něco důležitého sdělit a nešlo to jinak. Geniální film, vždycky si vzpomenu na vyprávění mojí mámy o jejím dětství na vesnici. Natočit něco podobného (rychlí koně ovládaní dětmi, pravý sníh, suverénní a bezprostřední děti, jejich odvaha a zocelená nátura...) by s dnešním nesamostatným potomstvem už nešlo. Nej komentář: flanker.27

Léto s kovbojem (1976)

Mladá generace se tu setkává se starou dobrou gardou. Už jen z nostalgie nemohu jinak. Léto miluju, i bez kovboje, a zbytek je zde dávkován naprosto přesně, chytře a tak akorát.

Babí léto (2001)

Film, kterej si musíte zasloužit. Nedá se pustit si ho jen tak, k nedělní kávě nebo když zrovna prší. Chce to trochu se vymydlit, navonět, podomácké voháknutí se nehodí a bordel by se slušelo taky poschovávat. Prostě - Babí léto je pro mne něco extra. Asi jako vánoční ozdoba po babičce na stromku plném plastových koulí z Ikea. Babí léto je sváteční dílo, velmi krásné, velmi smutné, velmi veselé a velmi dobré.

Kameňák 4 (2013)

Když ti tohle pustí řidič cestou na dovolenou, v situaci, kdy rychlostí 0 km/h popojíždíte rekonstruovanou D1 a vy proklínáte sebe sama za fobii z letadel a říkáte si, že autobusem příště už nikdy více - to radši nikam, tak se najednou Kameňák 4 nezdá tak nechytrým filmem, jakým bohužel je. Je špatný, když film točí někdo s IQ 50 - to pak ani nemá cenu analyzovat o co jde, nejde, a mělo-nemělo jít. Nicméně jako "osvěžení" v hodně špatný situaci kvituju i tohle dílko. A vemu si tílko, haha.

Václav (2007)

Mám rád příběhy inspirované skutečnými událostmi, skutečnými lidmi a jejich osudy. Václav je intimní nahlédnutí do komplikovaného světa zdánlivě jednoduchého venkovana. Každý z nás si v životě a v okolí Václava najde společnou vlastnost, maličkost, která je až mrazivě přítomná. Spoiler - na konci pár lidí ze vsi dalo Václavovi druhou šanci a já děkuju životu i všem, kteří právě ony druhé šance dokáží přinést.