• Pohádka

Babovřesky 2 (2014)

Panenko Marijáá, ten holohlavej hokejka je táák sexy, až jsem si krůpnul do trikotu :). A vůbec - kritici jděte pryč, tohle je naše planeta :)).

Čertova nevěsta (2011)

Vizuálně nadmíru pěkné, až překvapivě. Václav Šanda ovšem zvolen špatně, kdyby aspoň tolik necenil ten otřesný chrup. Suchařípu taky moc nezkousávám, na krále nedisponuje dostatečnou autoritativní elegancí, hraní vrchcábů v krčmě bych mu věřil lépe. Překvapil Hemala - výborně zvoleno. Homosexuální čert je ale vážně strašný, toho nedávám ani trochu. Proč, proboha proč, musel ze sebe (opět) dělat debila? Když to není Rudolf Kubík, tak je to Karel Zima, opět za ementála. Ani mu nevěřím, že je ženatý a má dvě děti. To je největší prohra filmu - asi aby se děti čertů nebály a smály se? Velmi špatná psychologie. Čert měl být "normální", proč nemohlo stačit chování, jaké měl v civilu? Proč musel být za debila? Mrskající se ocas je navíc již silně vyčichlý. Příliš "lidová" Barbora Munzarová taky silně vadí a mrzí. Mohla být jemná a hřejivá, laskavá, ale bohužel je jen povalečsky hospodská. Ze čtvrté cenové. Sabina je opět trapně a nadmíru hysterická (břečím si, viď - na posteli, viď), přesně jako nanynka a ne královna), příště bude snad normální, pokud nějaké příště bude, že?.... U pár hlášek dělám, že nevidím (neslyším) - víly: dneska nikdo nemá čas, Dorota Máchalová, Kryšpína na průvanu (humor typu "průvan" děti opravdu nepochopí) aj. Opravdu škoda, když jihočeská (lidová?) influence zničí tak krásné, velkolepé a drahé dílo. Závěrečný bál chtěl větší prostor - větší sál, kde by mnohem více vynikly přenádherné kostýmy nápadníků a jejich doprovodu. (třeba Sál předků ve Vranově). A poustevníkova "chaloupka" byl jen jakýsi provizorní přístřešek. Asi už došly zdroje, že... Takže to shrnu: momenty okouzlení (výpravou) střídaly momenty trapnosti a velkého zklamání (šišlající čert dement) a scénářové nedostatky. Překvapení večera jedna - úplněk zůstal úplňkem a nestal se z něj Ouplněk. Překvapení večera dvě - příběh má spád, nic se nemusí omílat dvacetkrát, než k tomu dojde a jsou vypuštěny nudné táhlé scény o ničem. Hurá. Tak příště, snad, možná, už...

Mexická jízda (2001)

Na hranici dvou až tří hvězd. V sedmdesáté minutě jsem si říkal, že ta nuda je k nevydržení. Celkově se mi tohle prostě nijak extra nelíbilo, i když nápad jako takový je perfektní.

Beautiful Thing (1996)

Po delší době opět jeden z q-filmů, který si zaslouží plných poctivých pět. Lehké, nenucené, drsné, často ale vtipné a hlavně reálně uvěřitelné a milé. Perfektní lehký snímek o životních "jednoduchostech", doplněný perfektní hudbou Mama Cass (park a Make Your Own Kind of Music je jednou z nejlepších scén, krom všech těch "na pavlači"). Linda Henry je opravdu přesná, skvělá. Zaslouženě Mladý evropský film roku 1996. Asi mě začíná bavit, když filmy o mladých g-klucích točí ženy (viz. Jongens).

Pojedeme k moři (2014)

Jeden z nejkrásnějších filmů, co jsem kdy viděl. Tak originální, citlivý, inovativní, svěží - nádherný a český. Jirko, gratuluju. Alespoň jsi tvým kritikům ukázal pravé kvality, hlubší podstaty. Skvělé dětské výkony. Bravo!

O princi Bečkovi (1988) (TV film)

Velice milá a hezká pohádka. Poučná též, že. Uršula Kluková výtečná, stejně tak i Emílie, jak si odfukuje :).

Mambo italiano (2003)

Asi bych ocenil, kdyby to byla čistá komedie, ideálně odvyprávěná zrychleným krejzy italiáno tempem mladíkovi na lince důvěry. Ten začátek mě dost bavil, pak přijde pomalejší romantičtější část a měl jsem problém si zvyknout. Potom teda přistoupím na rozházenější styl hry, nicméně už je to přiliš mělké. Spoiler - vynechal bych pasáže gay-městečka, sestru oženil s psychologem a ze svatby udělal pořádnou komedii. Takže tři hvězdy za nadprůměr, kterému přece jenom něco chybí, ale zároveň má velkou italskou sílu :).

S tebou mě baví svět (1982)

Večeři máš v kuchařce na straně 34. To byl čaj, šípkovej. Byla na něm beruška... Co víc? Nic. :)

Bohové musí být šílení (1980)

Vynikající a ultravtipné. Tak nějak suše vtipné, místy nostalgicky smutné, vždy ale o lidech a jejich hlouposti. Vymysleli si auta, školy, práci, stres a shon... No nebylo těm křovákům líp? Bylo, dokud jim to nezhurvil nemoudrý emeričan s lahví od kolaloky. Afrika ještě mnohdy panenská a neposkvrněná, Afrika krásná a čistá. Miluju tenhle moudrý film. Je to dost osobní.