• Pohádka

Naked Attraction (2016) (pořad)

Je to hezké a inspirativní - koukat v opakovaném detailu na různorodost kulek a pindíků. To se nikdy neomrzí a vždy to bude fungovat. V tomto pořadu ovšem ne vždy platí, že Delší zůstanou.... Jedna věc se tomuto pořadu musí uznat - nikde jinde jsem neviděl tolik lidí s tak nechutnými zuby. Kam se hrabe Jakub Žáček. Středoevropan by nečekal, že většině bílých britů hnije tlama zaživa. Jo a... kdyby někdo pořádal pochod za Obřízku, dejte vědět, rád se přidám.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Nutno uznat, že to Jakubovi na všech těch portrétech dost slušelo. Dokonce víc, než v reálu. V reálu připomínal nepovedenou transku. Portréty s fešákem jsou ovšem tím jediným, co se v této pohádce opravdu povedlo. Ale myslím, že aktuální mase to stačí, zadávající ČT je spokojena, tak nač žádat víc. Stačilo by angažovat staromilce, aby trochu vyladil scénář a pár scén, a bylo by to stokrát lepší. Ale dá se. 4x jsem se zasmál, 2x cítil napětí, 1x kroutil hlavou nad fungl novou moderní klikou na dveřích, kterými práskla Tomicová v té jejich "barabizně"/skanzenu a nikdo to nechtěl porát opravovat (ano, mohli jí do scénáře napsat "ta naše chaloupka" a už by to málem začínalo pohádkově a staromilsky fungovat a vonět).

Kotva u přívozu (1980) (TV film)

Jestli tomuhle říká soudružka Poledňáková "komedie", tak je solidně vykloktána. Absolutní hrocení Jany Šulcové až do maxima, až do nežití, až do nesoužití. Komedie je říkat téhle ženské vysíračce komedie. Ženy jsou (téměř vždy) nesnesitelná stvoření.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Barevná podívaná, ve které si musí každý zúčastněný heterosexuální muž připadat tak trochu navíc. Naštěstí takových mnoho není, po pár pivech... Sky nám za těch 10 let pěkně otekl, Sophie se vůbec nezměnila, kulisy jsou ještě umělejší a kýčovitější, ale člověk si zvykne. Scéna lodí + Dancing Queen je teda epochálně gay.

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Ach ta Agatha. Ach ty její básničky (Kosí důl), ach to její svádění lidí, kteří zdánlivě nemají nic společného, na jedno místo v jeden moment někým neznámým (Nemesis). Aidan Turner by měl na svůj sex-appel (v tomhle účesu) vyfasovat zbrojní pas. Při "ručníkové scéně" jsem musel sledování přerušit a trochu si ulevit od tlaku, jinak bych to nevydržel. Je to prostě nádherňák. Pokud člověk nezná předlohu a netuší rozuzlení, dá se uhodnout - tak, jako se to podařilo mně. Stačí - SPOILER - malinkej - SPOILER - jít tou linkou, která všechny spojuje. Místy jsou pasáže spíše pro děti (proč figurky nevyhodí z okna?), elektřina na zcela pustém ostrově - ale jinak je to báječné. Báječné. Agatha. Báječné. Stará dobrá Agatha. Zpracování skvělé. Báječné. Prvních 40 minut je fenomenálních (služebná nad propastí - nej scéna), zbytek za 4, ale z úcty k dobám, kdy se ještě rodily Spisovatelky, dávám 5.

Zlatá maska (2020) (pořad)

Pyco je asi nejvíc sexy moderátor na světě. Porota dobrá, Bohdalka, v 88 letech, neskutečná. Čiperná, vtipná, bystrá a přemýšlivá. Tři masky jsem zatím uhodl, předtím jsem se nedíval. Začal jsem se dívat právě a jen proto, že jsem byl zvědavson na "něco tak otřesného" - a světě div se - nic otřesného se nekonalo. Pořad je v pořádku. Jak někdo může napsat, že odpad - MasterChef - je tisíckrát lepší, než toto? Nikdy nepochopím. Tohle je opravdu nové a fajn. Jen je jasné, že "slovenské celebrity" jaksi neznáme. Pyco - jsi boží. A Jakub taky.

Agatha Christie's Poirot - Vánoce Hercula Poirota (1994) (epizoda)

Mám rád tyhle "stalo se před 40 lety". Na druhou stranu mi vadí osoba hledače diamantů a jeho chování natolik, že tohle nebude můj oblíbený díl. Vraha jsem odhalil v podstatě, jak čin spáchal, ale to jen proto, že už opravdu znám "Agathu" a její tvorbu a způsob uvažování. Mám rád trochu jiné díly, méně předvídatelné. Každopádně tenhle díl je skvělý co se Poirotova humoru (v krámku) týká. Každopádně to britské cynické okamžité střídání - mrtvola/sborová koleda - je skutečně jen pro otřelé povahy.

Nesmrtelný (2019)

Může obsahovat Spoiler! ´´´´´´´ Chtěl jsem bezprostřední pokračování shození z lodě maličko jinak, líp, ale nevadí. Nesmrtelný se musí dokoukat do konce, chvíli v první hodině může nudit, ale vše má svůj důvod, každý výraz tváře, zasklených očí... Vydržel bych se dívat ještě hodinu navíc. Je to prostě boží. Boží. Na závěr jsem si v přístavu hezky pobrečel. Plnohodnotný dezert před pátou sérií. Líbí se mi mj. jak - nás, velmi znalé seriálu - nás vmanipuluje do stavu "byl jako můj otec", i když my, znalci, víme, že to byl ve skutečnosti někdo jiný a Ciro o něj přišel ve skladu v 1. sérii, a po polovině filmu nám Ciro dokonale objasní a vyvrátí, proč nemohl být "jako jeho otec". Tohle je fakt skvělé a promyšlené do detailů, které většina zdejších komentářů nepochopila. (zkuste si po dvojnásobném vyhoření a trojím "vytáhnutí z vody" dál "s chutí" žít). 1. vytáhnutí - retro, 2. neutonutí - Španělsko/Conte, 3. vytáhnutí - party Modré krve. Marco to hraje a napsal skvěle. Já nemám (kritických) slov.