• Pohádka

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Taková ta klasická tvorba pro prázdninové večery (kdy se málokdo dívá na TV). Dámy po sedmdesátce možná budou nadšeně aplaudovat, publikum jiné věkové kategorie najde mnoho much. Mě osobně lehce infantilní pojetí příběhů dr. Kalendové nevadí, po třetím shlednutí celé série už ani neproklínám jejího dementního vnuka s úsměvem a výrazem typu "navždy debil". Prostě zakázka na klíč, líbivé, středoproudé až stereotypní. Na druhou stranu - proč ne? Občas jsem se i upřímně zasmál.

Vratné lahve (2007)

Viděl jsem dvakrát a pokaždé jsem měl problém dokoukat až do konce. Pro mne slabý článek přesilného Svěrákova řetězu. Uvidíme potřetí.

Nuda v Brně (2003)

Olinka mamince neotevřela a vzala noc do svých rukou. Perfektní, prostě skvělé :).

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Vtipní, barevní, afektovaní, buzní, omylně sebevědomí, egoisticky sobečtí a dokonale přepíčení. Občas je fajn zahodit mozek a uletět s nima do jejich "Dokonalého světa". Čvančarová dobře na pěst, Čapka výborný, Norisová supíš dudáše :). Jen Jana Hlaváčová bohužel nepochytila, že je to celé jen parodie, a tak hraje dosti těžce, precizně. Což se v tomhle úletu zrovna moc nehodí.

Ženy v pokušení (2010)

Není moc nových českých filmů, které by přitáhly do kina tolik lidí. A lidé z něho odcházeli nadšení, s úsměvem na tváři. Byl jsem na tom v kině asi třikrát, pokaždé s jiným doprovodem, ale nenudilo mě to ani jednou, naopak. Sál se (vždy) bavil, a to je důležité. Film mi sedí, líbí se mi. Jen ten Roman Zach..., to je mé osobní nejslabší místo, ten fakt neumí hrát, ani působit "přirozeně". Macháčka se snažím přehlížet a získávám tak barevnou srandu s dechberoucí Eliškou B. Ta to nejen s Helekalem slušně rozhalekala :).

Líbáš jako ďábel (2012)

Na vytvoření chaosu (herci pobíhající po plátně hlasitě řvou a mají výraz - prchám před orkánem) je Poledňáková genitální. Už od "Dva lidi v zoo" ji prostě baví běhání, řvaní a rozbíjení všeho, co stojí v cestě. Možná, že chaos je pro ni primárním prvkem "komedie". Pro mne nikoliv. Zásadně to v jejích filmech nesnáším, a přitom se na ně často dívám. Proč? Ani nevím - asi abych si ověřil, že je to vážně tak trapné. Nezachrání to ani nebesky krásná Tereza Kostková, kterou bych si, být hetero, pasoval na privátní modlu. Je fakt, že jsem se jednou zasmál - když Magálová odjíždí v kontejneru. Stylové. Původně bych dal dvě hvězdy, ale když jste mi tu připomněli hyperlaciný PP, tak nemohu.

Mládí v hajzlu (2009)

Knihy jsem četl, když mi bylo 14. A miluju je dodnes. Film jsem shlédnul asi dvacet let na to. Co dodat - film je pro mne připomenutím těch neskutečně fantastických knih. Kdybych nečetl, byl by pro mne film nudným, nijakým, krátkým, možná zmateným, necelým. Filmu dávám dvě hvězdy, není moc dobrý. Další dvě přidávám z lásky k předloze - třeba si k ní, díky filmu, najde někdo cestu. Nemá chybu a zejména pasáže s balením Carlotty mne vždycky dostávají na kolena :).

Neviditelní (2014) (seriál)

Velmi osvěžující první díl. To asi tou vodou... Po dlouhé době seriál, který jde jinou cestou. Už bylo dost nízkonákladových vztahovek ze života, dost bylo kýčovitě sluncem zalité pražskéMoravy. Prostě si z porodnice přineseš dítě v kýblu a chrstneš ho do Vltavy :))). Uvidíme, jak se bude vyvíjet dál. Těším se. Tradičně výborná Simona Babčáková, Eva Nosálková a koneckonců i Langoš, kterýho nijak extra nemusim. Nedoporučuji akvaristům :) a těm, co nemají akvagen 100%.

Pečený sněhulák (2014) (pořad) odpad!

Koháka znám hodně dlouho. Když dělal Krysáky, byl celkem osvěžující. Postupně ale vyprchal. Poslední šťávu z něj asi nadobro vycucaly reklamy na T-Mobile, kdy v sestavě Kotek, Pavlásek, Seidlová byl s přehledem nejtrapnější. Můj první odpad na ČSFD.

Rajské zahrady (2009) (seriál)

Zahrady krásné, nádherné. Zuzana Slavíková? No, nevím. Poprvé šok, podruhé menší šok. Teď už se snažím ji vzít za svou, ale co to má na sobě za (stále stejný) hadr, to nepobírám. Arnošt ok, Josefa nekomentuji. Prostě - chtěli zahrady přiblížit i obyčejnému (davu) člověku, jenže... Jednak tím namíchli nás, opravdové botaniky, a druhak - stojí ten masový dav vůbec o poučování o historii a o krásných zahradách? Krom názoru historika (Ondra skvělý, správci též), postrádám průvodcovství botanika. Když Zuzana v díle "Krásný dvůr" obdivuje "pááámelníííky" (obyč. keř), tak si říkám, jestli té hrané slepice není už moc.