• Pohádka

Hlava Medúzy - Dům na konci ulice (2021) (epizoda)

Petra Bučková má jediná policejní kondičku, takže když někoho chytá, věříte jí to, věříte jí ten pohyb. Věříte jí, že umí běhat, že je přirozeně akční, že je pro to zrozená, že tím žije a že je dobrá. Tak dobrá, že to o ní nemusí říkat jen její bratr. Ona při výsleších je akurátní, empatická, vnímavá, přirozeně inteligentní, dobrá. Pravý opak je (si zaspoileruju, co jsem vycítil - obšourník a otec) Jiří Dvořák, který se při natáčení evidentně dobře bavil (čas 8:25, kretén) a už to nechtěli jet znova. To jeho cukání koutky je vážně ubohé, je jednoznačně nejslabším článkem, kterého nesnesu ani vteřinu a nevěřím mu nic. Já se omlouvám, ale pan Jiří Dvořák je pro mě vhodný maximálně do "romantických komedií s Aničkou Polívkovou". Vadil mi už v Anděl Páně 2 a vadí mi zas. Vážnou a seriózní polohu mu nežeru a budu doufat, že do nich bude obsazován co nejméně. Isteníka nekomentuji (sport by mu prospěl). Abnormálně prsatá Jitka tentokrát nikam neběhala, tudíž to rozvlnění té strašidelné nenormální hmoty ani nevypadalo komicky. Jsou ženy, které by vážně měly uvažovat o zmenšení... Čvančaráda se nám rozehrává a zlepšuje - ve 4. díle konečně mluvila srozumitelně, nebylo potřeba ji předabovávat. Čepice jí hodně sluší. Výslech Jitky Sedláčkové jsem jí už naprosto věřil. Poprvé ukázala, že alespoň tuší, co to znamená takový svědek. Psychologie. Co to znamená, se na vyslýchaného dívat a vnímat, zda mluví pravdu a vůbec - co říká. Třeba v prvním dílu nakráčela jak kardinální kráva do kanceláře oběti a od Filipa asi měla nařízeno "vypadat drsně", tak se na "podavatele svědectví" ani nepodívala. No za krávu, ne za detektiva. Čtvrtá epizoda - zápletka a celý případ, včetně vedlejších linek, mě bavily. Dnes naprosto skvěle (linka vnuka, sígrů ze sídliště, místní oddělení). Miluju ty dodatky po hlavním případu - skoro by to jednomu připomínalo Gomoru, která vás namlsala, nastínila, naznačila - a skončila. Kdyby Eda a Dvořka byli ztvárněni někým lepším, kriminalističtějším a zejména sportovnějším, bylo by to za pět. Jitka Sedláčková exkluzivní herecké umění, projev, práce a výraz očí - to mají obě Jitka společné. Zahrají očima celý svět. .

Zločiny Velké Prahy - Dáma v studni (2021) (epizoda) odpad!

Nej koment: flanker.27 *** Zajímalo by mě, zda to nesnesitelné spojení "v studni" je záměr nastiňující staré časy anebo je to jen neznalost naší mateřštiny. Člověk by si myslel, že v roce 2021 nebude problém srozumitelně nazvučit seriál. Je to rádoby "dobově" zakalené a šumivé jako některé nudy od Dušana Kleina. Po třetině lobotomického vysvětlování - kdo, kde, co, proč, konečně došlo na mrtvolu. Obsazení - nic proti Denisovi, ale jeho bych snesl jedině předabovaného. Na divadle může být zajímavý, do televize se nenarodil. Plesl, moje láska, tady hledá především sám sebe a já hledám cokoliv pozitivního, co by som vypichol. Muchlovačky a too much kokain a nepřirozenost na hraně karikatury a úsměvnosti. To asi ne - na neděli večer. Zápletku vůbec nehodnotím, ta tam byla navíc. Po prvním dílu neodsoudím, ale dojmy Zatím Voní Průserem.

Zahradní proměny (2015) (pořad)

Jako zahradní architekt se samozřejmě dívám. A docela se bavím (v různém slova smyslu). Jediné, co bych vytkl je naprosto šílený a neodborný a nesprávný překlad do české verze. Lze ještě pochopit u některých, v ČR téměř neznámých, rostlin, ale nemůžu pochopit u jednoduchostí typu kopretina a kakost, a zejména pak jezírko překládat jako rybník je stvůrné. Protagonisté - Charlie a bratři - jsou zcela super. Charlie má drive, bratři jsou sexy, každý jinak. Užívám si to.

Moje místa (2017) (pořad)

Vynikající vhled "do zákulisí", "do životů" některých, i méně známých, tváří. Velmi zajímavé a přínosné. Třeba díl s Lukášem Jíchou mě bavil mooc.

Ester (2021) (TV film)

Je to všechno dost z rychlíku, mohlo by být delší, obsáhlejší. Pěkné ty části z dob studentských, v kostýmu sestřičky, z tehdejších nemocnic. Zralé závěrečné rozmýšlení venku. Ester má tři nádherné děti. Ti synové se opravdu povedli. Co mi dost vadí je, že v dokumentu mohlo být mnoho jiných věcí, ale nevynechali ukázat několikrát dům, včetně ulice, názvu. To mi v dnešní době vadí příliš. Zejména u známé osobnosti. Tohle je dost přes čáru.

Agatha Christie: Plavý kůň (2020) (seriál)

Velké zklamání. Vleklost, nenapínavost, nekouzlo, neatmosféra, zdlouhavost a táhlost, nuda. Ne. Ne. Ne.

Slečna Marplová - Plavý kůň (2010) (epizoda)

Dokonale geniální zpracování příběhu, kde Slečna vlastně původně vůbec nevystupuje. Skvěle.

Anna K.: Na malou chvíli (2020) (hudební videoklip)

Nádherný klip, atmosféra, lehkost, zachycení, vzdušnost, vzletnost, letnost, pravost, kvalita.

Ta slepička kropenatá (1970) (TV film)

Fenomenální podívaná, unikátní dokument, naprosto krásné a dokonalé veledílo s vysokou výpovědní hodnotou.

Světáci (1969)

Všechny ty figurielní kompozice, nutno nahlížet s určitou kontinuitou, jsem znal osobně, když jsem stál nahý modelem za 7 Kčs na hodinu na ÚMPRUM. Krucinál, neříkej mi nahý v takovýhle podniku. Matko.