• Pohádka

Hříšní lidé města pražského - Přísaha (1968) (epizoda)

Vlková - stůj! Koki - za ní! :) Tohle se docení až po opakovaném shlédnutí. Napoprvé za tři, po pochopení celé série vč. barevných přídavků je tohle majstrštyk za čistých pět. Vlková - stůj! Stella a další - to už se prostě nikdy nebude opakovat. A celá ta promyšlenost, provázanost s realitou, se "čtyřkou". Prostě geniální to je celé.

Tenkrát v ráji (2016)

Herci zde mají talent na neherectví. Sterilní statické pózy místo hraní. Vypadá to jako ochotnické divadlo. Příklad - Joska jim uteče u nádraží a oni dál stojí bez hnutí u budovy a vedou dialog. Omg.

Vysoká hra (2020) (TV film)

Když muž v pozadí říká, že neexistuje muž v pozadí, že je to jen systém, může si být naivně nedůvtipný policajt jistý, že jím je právě on. Je ale otázkou, zda to policajt zjistí a zda to zjistí včas. Bavilo mě to dost a popravdě i párkrát překvapilo (druhý díl - obě události v Technickém muzeu), takže se brzy určitě podívám znovu.

Teroristka (2019)

Univerzální uklízečka, pardon, střílející bývalá učitelka, s hudební atmosférou Kill Billa, místy baví i překvapuje. Skvěle. Snad první film, kde mi moje prvotřídní neoblíbenkyně Vilhelmová nevadí. Hoffmann by šel.

Čarovný kamínek (2019) (TV film)

Hodně jsem se podle ukázek v TV těšil, vyloženě jsem si na to udělal čas a ulehl k TV. Ale... K čemu výpravnost, kreativní masky a kostýmy, k čemu smaragdově zelená tráva a lesní romantické výjevy, ach, když lesní tvorové působí jen jako statické figuríny za výlohou (občas se proběhnou) a nenapíše jim scénáristka žádný větší prostor, žádnou vlastnost či projev, takže to celé vyzní jen jako reklama na Rajec? Střih naprosto křečovitý a bolestný. Výkony Slováků nemohu nazvat hereckými, snad jen ta Zuzana B. a Pavel K. se snažili. Myšleno to bylo dobře, ale provedeno je to velmi povrchně. Celý les je ohrožen, protože jednomu ňoumovi upadlo zrcadlo a jedna holka neumí napsat tátovi sama od sebe a sovu doručovatelku si do okénka ve věži nalákat telepatií. Jááj. Rádoby. Rádoby. Celé to dorazí nefungující dabing a i to vykradení Hobitína si mohli odpustit. PS: ten polonahý mlynář byl fajn a osvěžující - ale jen z dálky. Z blízka bylo všem hned jasné, že takovýhle chcípáček by pytel mouky neunesl ani 200 metrů, natož jich desítky-stovky tahat každý každičký den. Dokoukáno do konce.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Nejhůře ozvučený snímek, co jsem kdy viděl/slyšel/neslyšel. David fantastický. Škoda nevyužitého potenciálu - čekal jsem bližší vhled do "zákulisí" léčebny. Nebýt zajímavých (pidi) linií - nevlastní dcera, umřel mi chlapeček a běh, bylo by to naprosto prázdné. Za vidění stojí. Jednou. Škoda...

Poklad z půdy (2018) (pořad) odpad!

Ta "lůza" bez špetky svědomí jsou "odborníci"? Nevím ale, zda větší idioti jsou "odborníci" anebo pipka, která prodá místnímu homoškudlilovi prsten po babičce se špičkovým diamantem za ubohých 44 tisíc (na dovču s mamčou...).