Muž bez stínu (2000)

Kevin Bacon si to užívá. Josh Brolin jaké mláďátko tuli tuli :-) A Rhona Mitra tu má chuděra asi svou nejlepší roli. Hollow Man je luxusní béčko, které má kvalitní herce, vynikající triky (a to i v roce 2020) a v druhé části perfektní spád s luxusním akčním finále.

Na špatné straně (2018)

Hledání klíče v rozřezanem žaludku - to chceš. Zahler skvěle navazuje na Kosti a skalp. Jen tá první kecací hodina by, stejně jako u Tomahawku, být nemusela.

Čaroděj ze země Oz (1939)

Tak jsem 80 let po ostatních také odhalil největší podvod v dějinách země Oz! Ano chápu nyní proč je ten film tak slavný a milovaný i skro sto let po jeho natočení. Nepřijde mi sice o moc lepší než československé veselohry, ovšem nemůžu mu upřít, že přišel na svět o 20 let dříve než srovnatelné naše Pekařův císař/Císařův pekař či Dobrý voják švejk/Poslušně hlásím nebo z Obušku, z pytle ven! A opravdu byla radost koukat hlavně na "strašáka bez mozku" či "robota bez srdce" a na určité společenské narážky. Jo, je to dobrej flák.

Air Force One (1997)

Joooooooooooooooooo! Kdyby byla první polovina stejně mimózní jako zbytek , tak je Air Force One stejná devadesátková klasika jako všechny ty Armageddony, Skály, Face off a Con Airy.

Requiem za sen (2000)

Dřív, před 20-15 lety jsem si ten film pouštěl často - možná jsem jej viděl i pětkrát. Pak jsem jej nechal na dlouho ležet bokem, zatrezoroval a postupně si vsugeroval, že už jej nechci nikdy vidět protože je depresivní a smutný. Dnes jsem neodolal a dal opáčko v kině a musím potvrdit okřídlené "nikdy neříkej nikdy". Je to boží kousek se skvělou kamerou, střihem, hudbou a úžasnými herci.

Moucha (1986)

Dnes jsem viděl Mouchu snad po 20 letech a poprvé pořádně v klidu. Dřív jako mladý jsme si u "krváků" hloupě přetáčel "nudné kecací pasáže" ... O to víc si nyní vychutnám přeměnu Jeff Goldbluma v psycho příšeru. Samozřejmě úžasná práce maskérů.

Galaxy Quest (1999)

Stále fenomenální i po těch 16 letech, kdy jsem to viděl poprvé v rámci 40hodinového nepřetržitého .filmového maratonu časopisu Premiere v kině.

Nelítostný souboj (1995)

Úvodní automobilová přepadávačka navnadí svým drivem někam na úroveň Temného rytíře od Nolana. Dál už to taková jízda není, ale Mann si celou dobu obhajuje i šílenou stopáž 170min. Ono, když máte špičkové herce a jejich tolik, že Danny Trejo hraje až tak 17tého anonymního sekáče v pořadí, tak se točí jedna báseň. Al Pacino nehorázně uhrančivý a kdyby De Niro měl lepší roli než "hodného a zásadového" zloděje, ale hrál psychouše ala Mys hrůzy, je Heat mezi top 3 krimi všech dob. Závěrečné meditativní vyvrcholení tak nějak dokládá jinakost Mannova majstrštyku.

Barton Fink (1991)

Tak že bych konečně na cca 12tý pokus našel film od Coenů, který mě nebaví? A to mám rád i jejich ustřelené eskapády pro Netflix ...Ale uznávám, že od poloviny filmu , kdy se zabíjí komár, to získává solidní grády.