Torque: Ohnivá kola (2004)

Jo tak takhle vypadá původní ještě nesestříhaný kompletní material k těm drsným fakt cool raperským videoklipum z mTV?!!. Jedna hvězdička za dokonalou vizualní stranku "filmu", druhá za hezký kočky. A děj? Jaký děj?!

Peklo (2003)

No vida. ono když je aspoň průměrný scénář a kvalitní režiser tak to jde. Mnohokrát viděné a opakované drama muže neprávem uvězněného za vraždu padoucha bylo v Lamově podání více než snesitelné. Božský Jean Claude se taky vytáhl. A hopla je z toho slušný ničim neurážející film.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

UPDATE 2018: No víceméně vykrádačka mé oblíbené trojky, ale zaplať pambů za ni. ------- Skvělý návrat jedné legendy. je to přeplácané, nadsazené, velkolepé, netradiční ... ano je to Smrtonosná past! --- dojmy z druhé projekce: ano je to kvalitní update Smrtonosky do 21 století, jsou tu všechny věci, které máme ze Smrtonosek rádi .. a už to i stačilo. Pátý díl snad už ani netřeba.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Vorlíček podle mě točil dobré filmy naposledy v sedmdesátých letech. jistě pak přišel ještě s dvěma úchvatnými seriály. Ale ruku na srdce. Co je na jeho filmech nejzajímavější? Samozřejmě vždy na nich makal československý herecký výkvět ale hlavně jsou to dokonalé a i po letech kouzelné triky. Kouzelné sluchátko je velmi levná produkce která nemůže výpravou oslnit. Hodně ji ještě schazuje zoufalá kamera na úrovni téměř domácího videa. No naštestí se na to dá koukat. pořád se něco děje a málokdy to sklouzává vyloženě k trapnosti. Takže ucházející oddechovka na jedno odpoledne. 50%.

Django (1966)

Tuctový špinavý western s tuctovou zápletkou, mizernými lokacemi a strašnými herci. Ale je tu ten chlapík co pořád za sebou tahá zablácenou rakev. A ono to je pořád sakra atmosferické. Nic na tom že Franco Nero hrát neumí a scény doprovází opravdu hrozně uhozená melodie. Je to klasika. To bláto, ten kamenný výraz Djangova obličeje, tajemství jež si nese sebou a hlavně ... ta rakev!

Eurotrip (2004)

UPDATE 2019: hov*ooo! Dobrý to je -------- V konkurenci X-tých dílů Scary Movie, Epic Movie a podobných ptákovin pořád koukatelná sranda. pro našince zajímavé hlavně tím že se většina filmu natáčela v Česku. A dokonce nějaké cikánské sídliště je vydáváno za Bratislavu. Jenom škoda že jsou všechny navštívené země podány hodně krátce.

Anděl Páně (2005)

Hodně průměrná pohádka. Nemůžu si pomoct ale Trojan na mě nepůsobyl ani trochu věrohodně a zajímavě. Vizualní stránka filmu je taky dost odbytá. Co do nápaditosti zpracování postav se Strach též příliš nevyznamenal. Pro mně ztráta času.

Lotrando a Zubejda (1996)

UPDATE 2020: Skoro dokonalé. ---- Sympatický hezký český filmeček s výkvětem komedialních herců současnosti. Jen na Smyczka příliš plytký děj a na Svěráka příliš slabé písničky. Dokonce některé jsou vykrádačkami starších pohádkových hitovek! Celkově ale určitě příjemná oddechovka.

Zodiac (2007)

Jeden z mála pětihvězdičkových filmů které zas tak moc znova vidět nechci. Všechno funguje výborně. Dokonce odlehčená atmosféra a občasné vtípky nepůsobí ani trochu rušivě na film s tolik závažnou tématikou. David Fincher opět ukazuje že je Pan režiser. Na ploše jedné minuty (!!!) dokáže diváky dokonale seznámit s budoucími oběťmi Zodiacova řádění. Vždycky když je třeba přitlačit na pilu, ukáže atmosféru jak má být. Jenže si vybral špatnou látku. Případ Zodiac nebyl nikdy vyřešen a Fincher se že bohu dokonale drží faktů. Takže alespoň u mě následovalo po závěrečných titulcích rozčarování. Krom toho celý film je prošpikován odkazy na tehdejší dobu a vyžaduje dokonalou pozornost diváků. Kdo nezná americkou kinematografii let minulých a neumí aspoň trochu anglicky aby chápal hlášky v originalním znění, tak má jednoduše smůlu. Jinými slovy - plně chápu lidi, kterým se Zodiac nelíbí a proč má tak mizerné tržby v kinech. Škoda.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Po Soumraku mrtvých je tu další parodie, tentokrát na policajty. Docela to jde. Jen je to místy až moc šablonovité a vtipné za každou cenu. A stejně jako Soumrak má i Hot Fuzz moc natahovanou stopáž. Naštěstí přichází závěrečná dvacetiminutovka, která celý film úžasně nakopává a vytahuje hodnocení aspoň o 20% nahoru.