Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Tohle je největší klasika ze všech. Sice naprosto amaterský film točený o víkendech s partičkou známích, lae čiší z něj nadšení a filmařský um v každem záběru. A hlavně je to setsakra velká prdel.

Zombi 2 (1979)

Máme tu Fulciho v nejlepší formě. Je tu děj, jsou tu namaskovaní zombíci (zafašovaní lidi s hlavami od hlíny a ve vlasech červíky), máme tu legendarní souboj žraloka s nemrtvím. Navrch trochu erotiky a exotické prostředí. No prostě vrcholné Fulciho dílo. Lepši to už nebude!

Brána do záhrobí (1981)

Tak tohle je spolu s Zombi 2 vrcholné dílo talianského řezníka. O Ději filmu se vůbec nedá mluvit. je to shluk samoúčelných scén majících za cíl protlačit na plátno co nejvíce krvavých scén. O psychologii postav ani nemluvě. Gore efektů je tam dostatek a člověk se opravdu při sledování nenudí. Nu a vzhledém k tomu že od Fulciho opravdu nelze čekat žádný zásadní generační počin, doporučuji.

Rozparovač z New Yorku (1982)

Tak tohle je opravdu blbost. Nechápu proč vrah musel pokaždé když někoho mordoval kvákat jak potrefená husa. Jen to ničilo i tak špatnou atmosféru a doted nevím jestli to bylo míněno spíše jako parodie. No na druhou stranu si tam divák užije celkem dost gore efektů a trochu té samoúčelné erotiky, takže úplní dne žánru to není.

Démoni (1990)

Celkem dost slabý počin. Mám nakoukaných hodně gore filmů a tento mě vůbec ničím nezaujal. Nepamatuju si z něj žádnou zajímavou scénu a slabí je i v kontextu ostatní Fulciho tvorby.

Vládce temnot (1987)

No je to už nějaký pátek co jsem to viděl, ale v kontextu Carpenterovi tvorby mi vychází nadprůměrný počin. v paměti mi hlavně utkvěla nakažená nadímající se žena v posteli a vím že jsem se docela bál i když někoho z hlavních hrdinů pronásledovali démoni. Carpenter ještě v mnoha jiných případech dokázal že točit opravdu umí a ani Vládce temnot není rozhodně žádný brak.

Temnota (1982)

Celkem zajímavý film. Ze začátku působí jako laciná vyvraždovačka se silným erotickým nádechem. Postupně ale nabírá spád i jako solidní detektivní příběh. V konkurenci současné žánrově spřízněné produkce mi vycházejí velmi slušné 4 hvězdičky.