Constantine (2005)

Docela čajíček. Lawrencova rozcvička před Já, legenda.

The Collector (2009)

Masakr. Představte si Fincherovu Panic Room spojenou s brutalitou frantíkovské řezničiny Inside. Tomuhle se říká novodobý slasher. Likvidace jsou extrémně brutální - takové drátování a zašívání pat či úst je tím nejmenším, stejně jako vytrhávání zubů kleštičkama. Tady se boduje žíravinou, pastmi na medvědy či používáním živého člověka (!) jako beranidlo. Jenže to není jen bezduchá řezničina. Pastičky jsou všeobecně promakané a scénář nemá chybku. Kdyby se zrovna z tohoto stala série, tak budu opravdu rád. Takhle drsný totiž Michael a ani Jason nikdy nebyl!

Sauna (2008)

Zajímavý film, u kterého je mnohem víc otázek než odpovědí. První polovina je spíš zkouškou divácké trpělivosti. Není tu žádný moc dobrý příběh. Pak se náznaky začnou rehabilitovat do živé podoby a konec je čistá deprese. Sauna je film, který zamrazí. Kompaktněji to shrnul JASM. Doporučuji to s ní nevzdat a dokoukat do konce - teda pokud to s horory myslíte vážně a dohlídnete dál než na Halloweeny a Pátky třináctého...

Experiment (2005)

Docela zajímavý kousek a i s změnou "záporáka" a solidní atmosférou. No proč ne.

Ninja Assassin (2009)

Zavřete oči ... Počítejte pomalu do deseti ... A jste v roce 1985. Michael Dudikoff právě zachránil další zemi Třetího světa. Nikde není žádná digitální krev. Všede se bojuje ve dne = a máme to solidní šablonovité béčko. Ta jedna hvězdička je za tlusťocha na záchodcích, jinak bych fakt zaspal.

Experiment: Zombie (2006)

Masakrem bych to nenazval. Pořádné útoky se objeví až po 30 minutách filmu. Střih atd je O.K. - tzn obyčejný a tuctový profi. Za to obraz, který má být jako realistický je strašně hnusný a vyblitý. Sice profi film, ale vypadající hodně amatérsky a levně (a to prosím záměrně) a havně snadno zaměnitelný s desítkami jiných podobných.

Predátor z hlubin (2004) (TV film)

Ten, kdo sem vytípal ty všechny cool fotky do csfd galerie, by měl dostat medaili za nej PR podporu roku :-D

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005)

Se opravdu nedivím, že pak vznikla nová verze filmu (kterou jsem neviděl). Hlavně ze začátku to má totiž docela švih, pak se z komedie stane looserské vzdychání bez smyslu a děje. Jediný důvod proč se to může jakž takž líbit je, že každý je na tom líp než ti dva panduláci. Nazdar.

Svatba na bitevním poli (2008)

Podstatně víc koukatelné než se traduje. Ale podruhé opravdu už ne. 50%.