Útok slepých mrtvol (1973)

Výborné pokračování, které je v mých očích naprosto srovnatelné ( ne-li o trochu lepší ) se skvělým prvním dílem. Už úvodní scéna upálení kacířských templářů hordou rozběsněných vesničanů je skvostná a po celý zbytek filmu je na výpravě a celkovém řemeslném provedení vidět, že tvůrcům se tentokrát podařilo sehnat podstatně více peněz. Co se týče dějové linie, je takžka shodná s prvním dílem, akorát v zavedeném trendu všech pokračování, to jest je ( v úvozovkách ) akčnější, poznáte více postav ( = více potenciálních obětí ), je drsnější ( gore ) atd. Co se týče poněkud "suššího" závěru, tak ten mi celkový dojem rozhodně nezkazil, ba naopak závěrečná denní scéna plížení mezi rozestavěnými templáři je skvělá. Kdyby si tvůrci dali záležet na detailech a staletí rytíři by měli rukavice, brnění a meče staré a sešlé podobně jako zbytek svého mundůru, tak bych doslova chrochtal blahem. Ale člověk nemůže mít vše. V tomto případě však přesto dostává vysoký nadstandart.

La noche del terror ciego (1972)

Mé srdce je po čase opět zasaženo ranou Amorovou! Naprosto skvostná záležitost postavená na fantastické atmosféře vzniklé bravurním mixem skvěle vybraného polozříceného středověkého sídla, naprosto mňamózní podobou nemrtvých templářů, skvěle padnoucím soundtrackem a hlavně a prostě jednoduše geniálním námětem! Všechny zpomalené záběry nemrtvých jezdců jsou jedním slovem nezapomenutelné, stejně tak všechny středověké scény, které sice mohly být delší a mohlo by se v nich trochu více zatlačit na pilu, ale na prvním dílu tetralogie je vidět, že peněz asi nebylo nazbyt. Parádní závěr tomuto dílku nasazuje korunu a já jsem moc rád, že mám tuto perlu ve své sbírce. A mimochodem stoprocentně souhlasím s postřehem, který uvedl v závěru svého komentáře POMO.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Otřes! Jestli se akční film má ubírat tímto směrem, tak to s ním balím!

Střet (2007)

Vypadá to, že se mistr Gordon rozhodl jít ve šlépějích svého kolegy Raimiho ( famózní THE GIFT! ) a chtěl si také vyzkoušet i něco trochu jiného, než na co jsou u něho fanoušci zvyklí. A výsledek? Dobré.. .dokonce moc dobré. Směr, kterým se Gordon vydal počínaje snímkem KING OF THE ANTS ( dobré ), podivným EDMOND ( kterýžto mě moc nepřesvědčil ), ve STUCK totiž vypiloval skoro k dokonalosti. Mrazivá komorní záležitost opepřená tradičně výborným výkonem Stephena Reye, Gordonův krásně barevný look + jeho lehce úchylný osobitý rukopis ( scéna s psíkem ) a v neposlední řadě přesvedčivá Mena Suvari, prostě vše je jak má být. Přesto bych se také přimlouval, aby se mistr vrátil k tomu, co mu jde bezkonkurenčně nejlépe a čeho jsme si mohli naposledy užít v jeho epizodě MASTERS OF HORROR...stýská se mi!

Amityville 2: Posedlost (1982)

Originalitou toto dílko rozhodně nehýří, je tam skoro vše počínaje EVIL DEAD a EXORCISTOU konče ( tady doslova ). Nicméně film má ( z velké části díky výborným hercům ) působivou atmosféru, která dvě třetiny filmu vytváří skoro až nepříjemný tlak. Bohužel poslední třetina je již skutečně pouze odvar výše zmíněného. Tak jako tak se mi to ale jeví, jako působivá záležitost, která si v porovnání s povedenou jedničkou vede velmi dobře a hororového fanouška nezklame.

Nekromantik 2 (1991)

Tak toto není nic pro mě. Ovšem nelze tomu upřít notnou dávku nápaditosti a inteligence, která z tohoto dílka dělá ( bráno v kontextu ) působivou záležitost.

Lovci lidí (2008)

Je to pokaždé stejné. Po zářivém úspěchu žánrově vyhraněného filmu je odstartována vlna následovníků, kteří se s větším či menším úspěchem snaží vyrovnat/ předehnat/ přiživit na jeho ohlasu. Většinou tak vzniknou filmy, na které si za pár měsíců ani nevzpomenete. ROVDYR je to stejné s tím rozdílem, že si na něj nevzpomenete už druhý den. Dějově zbytečnost... řemeslně vcelku solidní, ale naprosto tuctové.

Půlnoční vlak (2008)

Přesně jak píše Nick Tow. Sterilní a naleštěné až hanba, člověk si až po shlédnutí filmu uvědomí, jak obrovský potenciál má Barkerova povídka, která je postavená na jednoduchém, syrovém, nic zbytečně nevysvětlujícím nápadu....no, dalo se to čekat, když se toho chopil Ryuhei " navrch huj, vespod fuj " Kitamura, jehož supernudnou AZUMI jsem nezvládl dokoukat do konce. Nedá se říct, že je to o ničem, ale film působí dojmem seriálové epizody... prostě neplnokrevné záležitosti bez koulí....není to jednoduše ono!

Bolest (2006)

Český distributor to zcela jistě potřebuje prodat a tak se sklouzl na současné módní drsné vlně a vytvořil ( jak už píše Jossie ) obal naprosto nekorespondující s obsahem filmu. Já mám všeobecně ( až na pár vyjímek ) s asijskou kinematografií problém ( ani nevím proč ) a tak je moje hodnocení asi neobjektivní. Faktem je, že v tomto odvětví hororu v současné době asiaté hrají ještě pořád prim, žehož důkazem je i toto dílko.

Otčím (1987)

Nečekaně povedené béčko, které se od poměrně mdlého začátku zhruba v půlce výrazně zlepšuje a spěje k nijak originálnímu, ale povedenému konci. To samé platí i o výkonu výkonu O´Quinna ( okatě se nabízí srovnání a koncertem Corbina Bernsena v Yuznově DENTISTOVI ), který mě v první půlce nijak zvlášť neohromil, ale v závěru bylo jeho bleskurychlé střídání nálad velmi uvěřitelné. Samotný závěr pak jednou scénou připomene geniální Kubrickův SHINING. Milé překvapení.