Johnny English se vrací (2011)

Smekám před geniálním Rowanem Atkinsonem alias Mr. Beanem. Je to člověk který se skutečně narodil pro komedii a je jediným hercem který film drží na koukatelné úrovni. Je to oddychová komedie, kdo chce se místami od srdce zasměje a někomu to možná příjde hloupé. Celkově tedy úsměvné a kupodivu koukatelné. Dalším plusem je tu pro mě překvapení v podobě Daniela Kaluuya, který Atkinsonovi zdatně sekunduje. Pro mě je snad zabitý ten konec, protože opakovaný vtip není vtipem a v tomto případě je to i za hranicí slušnosti. No posuďte sami. 4istý střed 49,9% (téměř :-D )

Elitní zabijáci (2011)

Já ani nevím za co dávám ty dvě hvězdy asi za Cliva Owena a nestárnoucího R. De Nira. Jinak celkově pointově film je spíše úpadkový, s chabou a průhlednou zápletkou. Snímek nepřináší nic nového ani převratného. Takže ho nehaním úplně, ale znám plno daleko lepších akčňáků. Za mě pouhých 35%

Kdopak to mluví (1989)

typická komedie, kde se dokonale prezentoval travolta. Fascinující už je samotné video při úvodních a závěrečných titulkách. Je to v dnešní době si myslím dobrá klasika :-)

Kill Bill (2003)

symfonický orchestr boje, mečů, krve a pomsty!

Jak ukrást Venuši (1966)

Velmi krásný film s nesmrtelnými herci. Nádhernou Audry Hepburnovou a Peterem O'Toolem ve strhující roli lupičů při jejich premiérovém lupu pro oba. Je to krásný film plný jiskření mezi oba hlavními hrdiny, tak jak by to mělo v každé správné romantice být. Je to prostě film na svém místě, který pro mě bude vždycky mít zvláštní místo :-)

Nebojte se tmy (2010)

Horor? Ale kdeže!!! Když přeci divákům na začátku ukážete ty nebo to čeho by se měl bát, řeknete mu co dělá, kde žije, čím se živí a čeho se bojí... jak můžete čekat že se bude ještě bát??? Spíš pohádka pro děti se zlými skřítky. Lekla sem se jen jednou ato u scény kterou jsem viděla v traileru. Na druhou stranu se mi líbilo herecké vystoupení Katie společně s Bailee. pointu a příběh nehodnotím, protože prakticky není co hodnotit ale 60% si to snad i zaslouží.

Super 8 (2011)

Usměvné dílko, neublíží, nepotěší ale určitě nenadchne. Nějak se z toho vytratilo to mystyčno, které by diváka mělo naplňovat zvláštním vnitřním pocitem, či snad strachem nebo nějak tak podobně. Osobně mi vadily příliš hlasité zvukové efekty, které byly vždy, když to mimozemské monstrum působilo, zabíjelo nebo se jen objevilo na plátně. Mrzí mě že je pod tím podepsán Spilberg, který byl vždy pro mne zárukou kvality. Takže toto byl spíše více než méně - omyl. Pro mě 40%

Šmoulové (2011)

OMG, to fakt nebylo ani snesitelné, vždyť ani ty děti to v tom kině nebavilo. Bylo to smutné dívat se jak film v průběhu potápí sám sebe. Přehnaně a zbytečně dlouhé, nezáživné, nevtipné a nepovedené. :-( Je mi to líto ale opravdu nejsou žádné klady které zmínit. Možná snad za snahu ta jedna hvězda za povedeného Gargamela( (co se hereckého výkonu týče).

Zrození Planety opic (2011)

Nové pojetí fenoménu PLANETY OPIC se skutečně povedlo. Nejen že beze zbytku je v tomto snímku využito moderních technik ale chvílemi opravdu věříte že hlavní opice (Ceasar) je skutečný nikoliv jen digitální. Ikdyž od začátku bylo jasné jak se bude film ubírat, tak to přesto je velmi povedené. A proto si to plně zaslouží své hodnocení.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Pohádka, dobře zpracovaná, ovšem knižní podobu nepředčí. Obzvlášť v tak unikátních a originálních věcech, který si každý může představovat jinak se toto zpracování do mých představ a fatazie úplně netrefilo. Nehledě na to že to bylo z větší části docela hodně zkrácené a některé věci vynechané. Každopádně s ohledem k předloze a stejně špatným hereckým výkonům a předchozím dílům, hodnotím tento díl nejlépe.