• Pohádka
  • Western

Zlatokopové z Arkansasu (1964)

Hrozné, místy to připomínalo spíš grotesku. Nechápu to docela vysoké hodnocení. Ve srovnání s westerny z USA je to děs. Nedávno jsem viděl například Zúčtování a to bylo opravdu o několik tříd lepší a přitom to má zde zhruba stejné hodnocení. Tento německý film má nejen mizerný scénář plný naprostých nesmyslů, ale je také příšerně natočený. Tu jedinou hvězdičku dávám za Olinku Schoberovou, samozřejmě že ne za to jak hraje, ale za to, jak vypadá.

Medená veža (1970)

Vynikající herci, námět i hudba. Tu jednu hvězdičku tomu ubírají ti hrdinní obránci hranic v čele s Müllerem..

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 8 (2023) (epizoda)

Chvíli mi trvalo než jsem se na to naladil, ale s každým dalším dílem to bylo pořád lepší a lepší.

Balthazar (2018) (seriál)

Tento seriál mne někdy hrozně rozčiluje, hlavně když se hlavní hrdina pitvoří a dělá různé opičky, ale vzápětí mne doslova připoutá u obrazovky strhujícím dějěm. Takže za mne velmi rozporuplné pocity a nemohu dát jinak než zlatou střední cestu.

Večírek (2021)

Dvě hvězdičky dávám za herce, kteří se snažili, ale jinak to byla jen přehlídka všech možných nešťastníků, od dvojice v nešťastném manželství (Langmajer a Dyková), přes úplně blbou krávu (Boudová), neúspěšného zpěváka (Čekovský), inženýra, který se živí podomním prodejem vysavačů (Dadák), tupého sexuálního loudila (Taclík) a alkoholika, který jezdí s autobusem (Vladyka), takže nejlépe asi měl z toho vyjít slaboduchý sektář (Roden), který v závěru ostatní opustí. Děkuji, ale nechci, toto není moje sociální bublina. Jestli takto vidí své bližní Michal Suchánek, tak je mi jej líto. Já mám naštěstí jiné kamarády a i když vím, že existují i podobní ztroskotanci, tak je beru spíše jako výjimky a určitě si nemyslím, že je podobných ubožáků většina.

Anděl blažené smrti (1965) odpad!

Naprosto nesmyslná propaganda činnosti estébáků. Je v tom spousta nesmyslů a chyb. Pokusili se to natočit tak, aby to působilo jako dokument a mělo to o to větší propagandistický účinek. Nechápu, jak někdo může tuto čistou propagandu označit jako dobrou kriminálku a pár takových hodnocení tady je. Herecké výkony 0, věrohodnost 0, takže jiné hodnocení než odpad to dostat nemůže.

Skleněný pokoj (2019)

Námět to byl určitě velmi dobrý, ale ta realizace je velmi nepodařená. Působí to zmateně a to množství cizích nadabovaných herců a hereček tomu určitě na srozumitelnosti nepřidalo. Přitom vina herců a hereček to určitě není, ti jsou skvělí, ale film je opravdu nepovedený.

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Naprosto mi to sedlo. Ramba to sice hraje trochu ve stylu amerického Ramba, ale co už s ní. Jinak je to výborné. Vynikající Trojan, který si zachovává klid a Vetchý stejně skvělý jako v Případech 1. oddělení. Dvojčata tomu dodávají humor a ten policejní doktor taky sedí.

Dan (1987) (TV film)

Socialistický lepší průměr, ale z dnešního pohledu jsem nerozdýchal ty hodné esenbáky a taky to, jak se vzdají psa, protože tři pokoje v paneláku jsou jim asi málo, kluk hned při příjezdu do nového bydliště u vchodu do domu potká chlapa s vlčákem, takže je jasné, že se prostě jen chtěli psa zbavit. Také je podivné to, jak kluk naivně uvěří tomu podvodníkovi. Zajímavý je na tom pouze ten mladý Trojan a krásný pes.

Časové pásmo bylo změněno