Laggies (2014)

Almost 5*! Neoriginální téma v podání špičkových herců, zejména duo Moretz, Knightley prostě tahá..spolu s úžasnou hudbou a příjemnou atmosférou filmu špičková oddechovka :))

Rychle a zběsile 7 (2015)

Je to akční fantasy nářez. Spousta aut, ženských, bitek, přestřelek a naprosto neskutečných akčních scén..nicméně..skvěle zpracovaných. Film bavil od začátku do konce, herci byli výborní!! Stejně jak už tu někdo zmiňoval bych jen snad vytknul příliš rychlý střih scén. Celkově bych filmu dal 3*, nicméně za konec a rozloučení s Paulem bych dal nejraději 5. Dělám tedy kompromis, ale tenhle film rozhodně za návštěvu kina stál. Super :)

3 Idiots (2009)

Tak tenhle film je asi pro mě asi největším překvapením, protože jsem od něj nic nečekal. Nikdy jsem neviděl žádný indický film, není tu ani trailer, takže jsem neměl tušení do čeho jdu a navíc skoro 3 hodinová stopáž u filmu "na dobrou noc" opravdu vyděsí. Ten film je ale ta nejlepší komedie, jakou jsem kdy viděl. Mám žánr komedie rád..problém u evropských a amerických filmů ale tkví v tom, že se čím dál častěji jedná pouze o situační komiku, vyplněnou průměrnou až nudnou omáčkou..no tak to tento film rozhodně nemá. Sedíte u něj, přiblble se usmíváte a chcete stále víc..místo situačního smíchu ve vás spíše v průběhu filmu smích sám od sebe graduje, až se občas neubráníte ani slzám. Co je ale ještě větším překvapením, je stopáž..za 2 hodiny a 45 minut nenarazíte na nudnou scénu, nebo omáčku..každá scéna, každý dialog má smysl a místo ve filmu..a celý scénář je na komedii až neuvěřitelně propracovaný. Indické zpívající a tančící scény taky působí spíše mile, než na obtíž a do filmu zapadají. A já chci víc. Takhle barevný, pozitivní, milý a optimistický film jsem vážně nezažil. All Izz Well!!!!!

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Vlastně ani netuším, jak se dá v dnešní době natočit tak špatný film, jestli je chyba na straně režiséra, nebo předlohy netuším, ale tyhle dvě hodiny života chci zpátky. Abych nebyl až tak negativní, film má řekněme čtyři pozitiva. Za prvé - Jamie Dornan hraje fakt dobře, za druhé ve filmu jsou fakt krásný auta. Za třetí soundtrack je z větší části poměrně povedenej, ale hlavní pozitivum filmu tkví v náhlém konci..ten jsem vzhledem k čekání na zápletku(které jsem se nedočkal) opravdu nečekal a velmi mile mě překvapil :)) Ale teď negativa. Neuvěřitelně hloupý film, na prvnim místě, kde se nic neděje, každý dialog je víceméně zbytečný a některé neustále se opakující záběry začínají být iritující. Dakota Johnson je pak nejen neuvěřitelně špatná herečka, ale taky fakt není pěkná..takže tenhle film nemá pro pány totálně co nabídnout :D (až na ty auta!) Nějak nevím jak bych tuhle minirecenzi zakončil..je to dvouhodinový softporno naprosto o ničem..přičemž mám pocit, že mi během tohoto filmu umřelo víc mozkových buněk, než za celou sérii Babovřesk a Kameňáku. Je to odpad, a je smutný kolik na to chodí lidí. Jestli chcete erotický film, doporučuju Playgirls 1 i 2..protože ani tak špatným filmům nesahaj odstíny ani po kotníky.

Chraň nás od zlého (2014)

Pecka!! Spojení krimi a hororu totálně funguje. V určitých chvílích bych film po lekačkách nejradši vypnul, ale vyšetřovací část filmu mě pořád nutila koukat dál a čekat jak to dopadne. Sedlo mi v tomhle filmu úplně všechno - příběh, postavy, herci..prostě paráda tenhle film :) 10/10

Sils Maria (2014)

Nádherný film. Nevím, jestli začínám mít slabost pro filmy bez děje, viz Chlapectví, které jsem viděl nedávno, ale tenhle film se povedl. Sils Maria vás prostě pohltí, a to nejen úžasnou hudbou a překrásnou přírodou, ale především duetem Binoche-Stewart. Do toho výborně vykreslená hvězda mladé generace Chloë stylově skrze nová média. Film není hezký, milý, ani nějaký bezstarostný..je to ale nádherný film ze života, který vám ani nezodpoví všechny otázky, které nadhodí. A to mám rád. Do toho pro mě příjemný objev ve formě Kristen Stewart, kterou jsem zatím neměl možnost nikde vidět a jejíž výkon byl famózní.

Interstellar (2014)

!!OSBAHUJE SPOILERY!! Tak dobře, tohle je můj druhý Nolanův film. První byl pro mě naprostým zklamáním, rozhodl jsem se mu dát ještě jednu šanci a vyrazil jsem na Interstellar do kina. Přeci jen je Nolan tak obdivovaný. No, lituju svých peněz a film od Nolana si už nikdy nepustím. Pokud se budeme bavit o první polovině filmu, nemám výtky. Dějová linie na Zemi opravdu luxusní, výborné herecké výkony, skvělá kamera i hudba, dokonce i nápad. A pak vzhůru do vesmíru. Přiznám se, že jsem na chvíli usnul..tak neuvěřitelně dlouhá a nudná pasáž o vzletu že jsem to nezažil. Chápu, natahovat pro dramatičnost, ale co je moc, to je moc..člověk na to musí mít prostě cit a ten mi u Nolana chyběl. Film pro mě vrcholí zradou dr. Manna..krásné vykreslení lidské povahy, a velmi hezky by se tak dal zakončit film. Ale Nolan řekl ne, tak se na to podívejme. Čeká nás asi deset minut parkování modulu, neuvěřitelně záživná scéna. Hudba se nám zvrhává do arkádovek 80. let. Přísáhám, že asi 5 minut filmu je ten stejný záběr na letící modul stále a stále dokola. A vyrážíme. Obětujeme člověka a robota, aby ťáplá holka mohla letět za svou láskou, s největší pravděpodobností mrtvou. Mezitím si odkočíme do černé díry, kterou se dostaneme do minulosti, načež si z ní pak zase odplujeme a ve skafandru přečkáme s kyslíkem několik let, než nás zachrání vesmírná stanice s hřištěm na baseball a mým starým barákem. Like are u fking kidding me? Připadal jsem si v tom kině jako úplný idiot že na tohle musím koukat.. Nevadí, asi se nikdy nestanu Nolanovým fanouškem. Tento film je dlouhavý, nudný, nelogický a v závěru naprosto šílený. Dvě hvězdičky dávám za úžasné herecké výkony, kameru a vydařenou první polovinu filmu.

Zůstaň se mnou (2014)

Poměrně dost průměrný scénář, jak zde všichni píšou..podobné filmy jsme mohli vidět už xkrát. Jsou ale 2 faktory, které z tohohle filmu dělají skvost. Za prvé Chloë Grace Moretz, která je prostě neskutečná a čím dál víc ukazuje, že dokáže zahrát cokoliv. Ale hlavně hudba. Ten film je na 4* i kdybyste se na něj nedívali, ale jen poslouchali..protože takový soundtrack jsem dlouho neslyšel. Spolu se sympatickými postavami mi to dává dohromady překrásný film, jasných 100%. Nemám co vytknout.

Vlhká místa (2013)

Pro mě jedno ze zatím nejtěžších hodnocení, jelikož se rozhoduji mezi 5* a odpadem, dávám tedy střed. Tohle je totiž tak naprosto nechutnej, zvrácenej a nekoukatelnej film, že to snad ani není možný. Na druhou stranu, i když jsem film v průběhu dvakrát vypnul s tím, že na tohle fakt nemám, vždy jsem jej zpátky zapnul abych se dozvěděl, jak to dopadne. Naprosto nádherná je pak Helen..to jak ji postupně člověk poznává během filmu..prostřihy do minulosti a sny, to je přesně to, za co si ten film zaslouží 5*. A ten konec..nad tím se snad jen pousmát..k tomu filmu se prostě hodí. Takže jo..zajímavej film o ničem, který vás dokáže přikovat k obrazovce..pokud tedy nejste slabá povaha.