Žena v černém (2012)

Konečně pořádný horor, který nabízí tu pravou duchařinu. Filmu typu paranormal aktivity či sinister se můžou jít schovat, tohle je to pravé co divák potřebuje. Líbí se mi, že dostal hlavní roli Daniel rok potom co skončila sága Harryho Pottera, kdy se každý obával, že si právě v tomto filmu každý představí toho kluka z Bradavic, ale hned od začátku děje jsem zapomněl, že vůbec nějaký Harry existuje, jak mě ten film pojal. Skvěle odvedená práce, za mě 5 hvězdiček.

Rohy (2013)

Tohle byla skvělá podívaná, kterou bych se nebál pouštět dokola. Ke všem těm žánrům bych klidně přidal i komedii, fantasy atd. Daniel se této role chytl opravdu skvěle, tak jako ve filmu žena v černém. Režisér Aja odvedl skvělou práci a měl to pěkně promakané, víc takových filmů.

Bezdružice (2015) (seriál) odpad!

Show Leoše Mareše se ze dna aspoň malinko zvedá, tohle je blbost na entou. Už jenom zakomponování Ornelly může vymyslet jenom bezmozek. Ne každý se může stát režisérem, tenhle pán určitě k filmovým režisérům nepatří. Ještě že je tu mladý režisér Mádl, který může českou scénu malinko zachránit.

Povětří (2015)

Norman Reedus typická postapo postava v typickém postapo filmu, tahle kombinace k sobě neslučitelně pasuje a bylo to vidět v tomhle filmu. Do toho druhá hlavní postava známý sci-fi/fantasy herec. Na to jaký to muselo mít malý rozpočet, tak tam dali opravdu skvělou dvojici, která rozhodně odvedla dobrou práci. Je škoda, že děj není promakanější, klidně bych si z toho dokázal představit nějakou trilogii i s cestou na povrch a průzkumem celé arálu či pozůstatků města. Tenhle film má prvky filmu MOON, kdy jeden až dva herci musí zvládnout celý film, který jak se zdá nebude nějak úspěšný. Já to hodnotím dost kladně, zvládli to na dobře, ale jak říkám mohlo to být lepší.

Interstellar (2014)

Dříve jsem považoval za nejlepší sci-fi film, který jsem kdy viděl Počátek, ale po shlédnutí Interstellaru má obrovskou konkurenci. Velmi dobře byl pojat čas jako takový, člověk po čas filmu přemýšlel a snažil se na všechno přijít a snažil se si to vysvětli jak to vlastně všechno bylo. Film vztáhne člověka do děje a každý to musí prožívat. Přesně takovým druhem filmů, si režisér člověka získá.

Wolverine (2013)

Takové větší odbočení od X-Menů, kdy se jedná výhradně jen o Wolverina. Parádní akční souboje, známé filmové tváře, zamilované scény a příběh, který i na samém konci překvapil tím, že se v tom robotu ukrýval muž, ačkoliv bylo zřejmé, že zahynul. Líbí se mi jak ho dohání zlé sny na svojí lásku, kterou musel zabít, ačkoliv jak my víme, tak dále žije podle zatím posledního dílu X-menů, tudíž by bylo zajímavé, kdy by se ta Japonka ukázala v dalším dílu X-menů, mohla by to být velmi zajímavé zápletka. Nicméně film jako samotný mě opravdu zaujal a dokázal bych si ho pustit i dvakrát za den.

Zánik (2015)

Dlouho tu nebyl pěkný post-apo film a tenhle je zaručeně povedený. Matthew Fox tomu dodává tu větší šťávu. Nestvůrky vytvořené tak aby mladého diváka postrašily a vypadají vskutku výborně. Očekával bych delší film s více akcemi a bylo by to na jedničku. Nicméně kdybych měl někomu doporučit, který film shlédnout k večeru u brambůrek, tak doporučím tenhle.

Parallels (2015)

Neskutečné zklamání. Tenhle film mohl mít obrovský úspěch, člověk když tento film koukal, tak o něm neustále přemýšlel. Děj byl propracovaný a herecké obsazení nebylo zas tak špatné. Určitě by tenhle film byl výborný seriál, který by odkrýval v každé epizodě nové a nové světy. Bohužel zakončení filmu, kdy nechalo diváka bez odpovědí je vskutku smutné.

Infini (2015)

Ačkoliv se to může na první pohled zdát jako laciná napodobenina filmu Doom, diváka to svým způsobem zaujme. Kdo má rád filmy typu Vetřelec, Doom či Resident Evil to svoje si tam každopádně najde. Filmoví herci, kteří nejsou v očích českého diváka příliš známí, si na place odbyli svoje a vydali kvalitní výkon. Film sám o sobě člověka vtáhne do děje a nabídne zajímavý příběh. Musím vyzdvihnout skvělý závěr filmu, který byl velmi nápaditý.