Řek Zorba (1964)

No chtělo by to mít náturu Zorby a z ničeho si nic nedělat.

Dva mrazíci (1954)

Tak to je jeden ze dvou filmů, v němž se sešli dva velikáni, Burian a Werich.Tentokráte sice jenom oživují nakreslené postavičky mrazíků,ale stojí to za to.

Hudba z Marsu (1955)

Tak je jasné, že film je poplatný době svého vzniku,zajímavá je role Jana Wericha , který se vlastně jen směje v hledišti, co by divák (vedle něho sedí Vladimír Dvořák).

Až přijde kocour (1963)

Samozřejmě, že je to kvalitní film,ale mám dojem, že mnoho diváků po jeho zhlédnutí bude na rozpacích-je to nějak odtrženo od "lidství".

Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)

Tak tuhle parodii na předválečné červené knihovny bralo hodně diváků, a hlavně divaček vážně a když slyšeli na závěr filmu z úst O.Nového, o čem to vlastně bylo, byl to pro ně šok. O. Nový si ale v tomto filmu vystřihl jednu z posledních (ne-li poslední) rolí, která mu seděla. Pan nasadil montérky a do ruky vzal francouzák...

Byl jednou jeden král... (1954)

Tahle Sůl nad zlato se povedla a navíc měla proti Pyšné princezně výhodu, že se sehnali peníze na barevný film. Nádherná přehlídka nejlepších českých herců a hereček.

Kozoroh 1 (1977)

Tak v tomhle filmu jde o našvindlovaný let amerických kosmonautů na Mars a pak je třeba je odstranit, jako nepohodlné svědky. Jak to asi je s letem a chozením po Měsíci? Byli tam opravdu?

Koule (1998)

Já jsem sice literární předlohu nečetl, ale asi jsem udělal chybu, protože tohle sci-fi se mi vůbec nelíbilo, i když žánr mi sedí. Námět vypadá velice lákavě, ale zpracování se kdesi na dně moře utopilo.

Doly krále Šalamouna (1985)

Má to být dobrodružně-komediální, ale moc se to nepovedlo. i když v tom hrají dvě hvězdy. Místy se člověk musí zasmát, ale většinou tam, kde by si to asi tvůrci nepřáli.

Jak zkrotiti zlého muže (1986)

Tedy tohle byl dost silný úlet nejen paní Magdy. Ve filmu si vezme hokejového trenéra a pak téměř celý film "vyvádí"...