Florenc 13,30 (1957)

Mě se líbilo, když pan Bek napsal ve svých pamětech, že v tomhle filmu hrál řidiče autobusu, ale přitom seděl na nějaké bedně a kolem něho a jeho cestujících ubíhala krajina.

Siréna (1947)

Tak tenhle film byl ohodnocen i na MFF v Itáii a zachycuje nelehké živobytí níže postavených lidí na Kladensku, kde je stále slyšet houkání tovární sirény.

Bílá paní (1965)

No tak na tohle museli mít soudruzi na kulturním oddělení ÚV opravdu pifku, je tam plno skrytých i odkrytých narážek na tehdejší situaci.

Křtiny (1981)

Podle mě je to velice vtipná komedie, kde září i Dáša.

Řidič slečny Daisy (1989)

Je to takový klidný film, který asi nikoho neurazí a když skončí, tak máme docela dobrý pocit.

Casablanca (1942)

Jak se řekne Casablanca, tak všude samé superlativy. Myslím že dost diváků bylo zklamáno, někdo ovšem ne. Závěrečná scéna na letišti byla v několika dalších filmech parodována.

Princezna ze mlejna (1994)

No koukat se na to dá, i když :Eliška stále jen ukazuje dolíčky,strašidla to přehánějí , zámecký pán se svým lokajem jakbysmet - prostě nejkrásnější je mlýn a krajina kolem.

Velké ticho (1968)

Trintignant hraje mlčícího tajemného pistolníka, který jen střílí,ale nevyhraje.

Bankéřka (1980)

Bankéřka v podání Romy se stává trnem v oku svých kolegů a dojde to tak daleko, že je zastřelena.