Americký gangster (2007)

Filmy, ako napríklad Vykupenie z väznice Shawshank, Terminátor 2 , alebo Obchodník so smrťou. Sú filmy, ktoré sa pozerajú jedným dychom. Do tejto kategórie rozhodne patrí aj tento brilantný snímok. Vykresľuje dobu New Yorksého drogového podsvetia a Vietnamskej vojny z úplne iného uhla. Uhla, ktorý vykreslil fenomenálny Ridley Scott. Film ide do hĺbky a odhaľuje celú zločineckú mašinériu. Práve to čo sa deje za oponou. Užastné dialógy a ani jeden zbytočný záber. Jednoducho niet čo kritizovať. Len chváliť.

Až na krev (2007)

Veľmi profesionálne spracovanie príbehu na ktorý sa pozerá so zatajeným dychom úplne plynule s očakávaním nasledujúceho deja. Akoby bol divák priamo spätý s hlavným protagonistom. Osobne sa mi páči takýto zmysluplný príbeh, ktorý poukazuje na to, ako sa z nuly niečo dokáže vytvoriť. Môžem vyzdvihnúť aj pútavé dlhšie kamerové zábery a šetrenie so strihom.

Ben Hur (1959)

Veľkofilm s nádhernými ba priam až rozprávkovými scénami sa určite zapísal veľkými písmenami do filmovej kroniky, avšak nemôžem si pomôcť pretože suchotine ktorá ma tak príšerne nudila nemôžem dať vyššie skóre ako tri hviezdičky.

Běžící muž (1987)

Spojenie Arnolda a Stephena Kinga nemohlo dopadnúť predsa zle. Keď si odmyslím tie chabé kostími a efekty tak sa na film pozeralo úplne plynule. Nie je to síce Total Recall, ale aj tak solídna snímka zapadajúca pre nároky na Arnolda.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

To je presne ten film, ktorý sledujete a surfujete po nete a ešte si pritom zahráte jardinains. Takže Nuda !! Jednotka je celkom v pohode, ale capitan amerika vyzerá ako retardovaný robocop.

Casino (1995)

Perla Scorseseho brilantnej tvorby. Milujem takéto filmy. Popisujú celý ten systém, celú tú mašinériu starej mafiánskej školy, ktorá je vsadená do očarujúceho prostredia. Dej je popísaný detailne, bezchybičky s množstvom úžasných dialógov, monológov a znázornení pre jednoduché pochopenie celej tej trestnej činnosti.

Čistá duše (2001)

S piatimi hviezdičkami naozaj šetrím, aby film dostal moje plné hodnotenie musím vo mne určitým spôsobom rezonovať.

Dědictví vášně (1986)

Honk-kongské akčné filmy majú pre niektorých zvláštnu príchuť. A tou je príchuť VHS kaziet. Bolo to čarovné obdobie, kedy sme sa k filmom dostávalo podstatne ťažie ako je to dnes a kde skoro vôbec neexistovali počítačové efekty len poctivo vyrobené scény. Je to vôbec jeden z prvých filmov, ktoré som zhliadol na VHS. Ide o podarený Hongkongský akčný film, ktorý ma aj po dvadsiatich rokoch stále bavil. Scény, kde si Brandon vyberá zbrane od Okuliarnika a potom sa vydá za krvavou pomstou je nádherné zakončenie tohoto skvostného filmu.

Divoši (2012)

Pohľad sfarbený nihilizmom na odvrátenú stranu slnečnej Kalifornie. Pohľad, ktorý mi miestami pripomínal famózneho Iňarittu. Malo to šťavu, malo to akciu malo to happy end. A nie hocijaký happy end, ale happy end v Indonézii. Beniciovi Del Torovi sakramensky pasuje rola zločinca (21 gramov) naopak Travolta sa vo filme veľmi nejagal. Tak či onak som bol po celú dobu pripútaný v kresle.

Dobrý ročník (2006)

Je to jedným slovom nádhera. A tá nádhera spočíva v tom nihilistickom spôsobe života a neskutočne krásnej prírode Francúzka.