Princ a pruďas (2011)

Z moudrého čaroděje se vyklube spíše pedofilní homosexuální úchyla, co hulí trávu, zatímco zlý čaroděj Leezar se sjíždí zlatou lajnou z rozdrcené víly. Z rádce se stane bezptákoidní krysa, sluha se nechá hoblovat minotaurem a Marcecek, tak to je hotový prototyp devianta. V podstatě to vypadá, že postava, která není úchylná, tak hraje v jiném filmu. A pokud jste nimrodi, tak na zeď byste si asi pověsili jinou trofej ze skoleného minotaura než princ Thadeous na krk. Romantika je tu przněna na všechny způsoby, jeden vulgarismus přebíjí jiný a intelektuální zábava to také není, ale pokud nejste pokrytečtí puritáni, tak se u toho budete bavit.

Hanna (2011)

Prvních asi třicet minut to byl adept na plný počet, ale od chvíle, kdy Hanna uteče z nějakého centra v Maroku, tak to jde s kvalitou rapidně dolů a na filmu je čím dál tím patrnější německý rukopis, přesněji řečeno východoněmecký. Hanna někam utíká a chová se jak robot, přestože z počátku byla a komunikovala normálně. Navíc se jí snaží dostat klon agentky Scullyová s paradentózou. Celý film je pak změtí amatérsky působících akcí.

2 zbraně (2013)

Dvojice, která se má tak ráda, že se vzájemně střílí, vykrade banku a tím nase... naštve snad všechny od CIA, přes armádu až po mačo paka z mexického kartelu, kteří jsou tak nebezpeční, že způsobují infarkty slepicím, když se jim nedokážou trefit do hlav, vyčnívajících ze země. Do konce filmu se objevují stále nové zápletky a pořád se to tak nějak nese ve stylu nevěř nikomu.

Expresní zásilka (2012)

Film, v němž se od začátku do konce jen šlape. Neodehrává se to ale na E55 ani v Perlovce, ale v Manhattanu, kde parta messengerů neustále někam jezdí a něco vozí. Tour de France jsem nikdy nesledoval, takže jsem se ani do tohoto filmu moc nehrnul, ale nakonec to celkem šlo.

Krutá rasa (2006)

Tak trochu Lessie se vrací, jen si sebou bere pár kámošů jako Dášenku, Žaryka a další hafany a společně terorizují partu mladých, které si pletou s granulemi pro psy. Pejsci navíc mají být výsledkem nějakého armádního experimentu, sice nevím, v čem se liší od jiné zdivočelé smečky psů, které nikdo necvičil, jen jim nedal nažrat a oni mu utekli dírou v plotě, ale asi mají nějaké tajné schopnosti, tak tejné, že byly utajeny i před divákem. Když ale na film koukám jen jako na něco, kde lidé bojují o přežití před smečkou hafanů, tak to bylo koukatelné, místy napínavé a občas i zábavné. Prostě průměr.

Zrození Planety opic (2011)

Nejdříve si domů místo morčátka pořídíte opičku (myšleno lidoop), kterou přebalujete, staráte se o ní, kojíte jí a pak jí dáte do útulku jen proto, že mlátí sousedy. No a co čert nechce, v útulku pracuje zlý Draco Malfoy, který jí dělá naschvály, ale jak praví české přísloví, tak dlouho se chodí s klackem na opičku, až se opička z řetězu utrhne. Pak už stačí, aby opička osvobodila pár příbuzných a z laboratoří několik inteligencí zfetovaných kámošů a neštěstí je na světě - v supermarketech neseženete banány. Napínavá záležitost ve svižném tempu.

Příběh kmotra (2013)

Je to celkem poklidně odvyprávěný příběh o tom, co se dělo a v podstatě děje pořád, jak si někdo nahrabe na získaných zakázkách, protože mu to někdo jiný umožní. Proč šetřit peníze ze státního rozpočtu, když kšeft za pár babek se může přihodit "kamarádovi" za nehorázné sumy. Tu dobu revoluce jsem zažil, a lidi, co byli u korýtek před ní, tam zůstali i po ní, jen se hrdě hlásili k jiné straně, a film to dění kolem celkem dobře zachycuje.

Push (2009)

Na pět hvězdiček to asi není, ale chtěl jsem tomu trochu zvednout procenta a navíc v tom hraje Dakota, tak proč ne. Na začátku filmů se říká, že okolo nás chodí lidé s jinými schopnostmi, o nichž ani nevíme, jako třeba viděči, čichači nebo krváci. No o čichačích jsem už v našem světě slyšel, jen jedněm říkáme feťáci a druhým fetišisté, což jsou úchylové, co si potrpí například na dámské kalhotky. Jinak krváci jsou tak trochu hysterky v mužském provedení, protože ve filmu jen neustále ječí a to tak dlouho, dokud v akvárku nepukne ryba. Samotný film je celkem v tempu a až do konce čekáte na rozuzlení, takže jsem se nenudil.

Predátoři (2010)

No ten rock ´n´ roll na začátku závěrečných titulků mi tam nesedl, ale jinak obstojný film, který sice v dost věcech kopíroval Predátora s Arniem, ale měl tam i pár inovací, takže celkem spokojenost. Navíc když tam hraje někdo, kdo se jmenuje Mahershalalhashbaz, tak to nemůže být propadák :oD. Škoda jen, že fešák Trejo nedostal více prostoru, ale možná se ho Predátoři báli a utíkali režisérovi z klece, tak ho raději vyškrtli hned na začátku. Jinak to byl úspěšný hon, ale to se dalo čekat, když je rejža nimrod.

Řežba v Tombstone (2013)

Podle názvu jsem čekal větší řežbu a potoky krve, když v tom hraje Trejo. Ale nějak se to táhlo i přes to, že na splnění úkolu měl hlavní "hrdina" jen den, za nějž měl jak správný cukrář naplnit několik rakviček. Chvílemi mi přišlo, že se tvůrci snažili přidat do filmu i nějaký umělecký dojem zpomalenými záběry a podobně, ale ten se tam hodil asi tak, jako cibule do pudinku. Pro mě to byl takový průměr.