ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Skoro jsem se na to nemohl ani koukat, jak tam ti brutální pánové od policie mlátili ty hodné, pokojné demonstranty, co jim třeba jen chtěli dát kytičku nebo se zeptat na cestu do vzdělávacího institutu, nebo rozbíjeli hlavy těm chudákům, co si nesli baseballové pálky na nedělní přátelské sportovní utkání s jejich mírumilovnými sousedy, nebo útočili na rumunské, cikánské či jiné menšiny, které držely v ruce různé násady a jiné pomůcky, protože zrovna šly radostně do svého zamětnání, aby svou pílí a pracovitostí vydělali nějaké peníze pro své rodiny.

Perverzáci (2011)

První příběh je o tom, že někteří lidé jsou úplně k sežrání. Druhý příběh je z prostředí jakéhosi kravína, jen místo kravičky je tu pán s dlouhým bimbasem, a i když probíhá dojení, mlíčko to tak úplně není - docela nechutné. Poslední příběh je pro milovníky psů, a hlavní představitel nejen že si na ně hraje, ale má i pár skutečných, které krmí, venčí a nechá jim na hraní i svou přítelkyni...

Vánoční koleda (2009)

Tak to byl horor, alespoň pro děti do deseti let. Byl jsem na tom v kině a kolem spousta rodičů s malými caparty, z nichž se v průběhu filmu polovina strachy rozbrečela, a tři se pomočili. Bohužel můj dojem z filmu zkazil fakt, že to mělo kino strašně přezvučené, což donutilo k odchodu několik lidí, a mě samotnému z toho třeštila hlava ještě týden - zvláště ty zvony mě dorazily.

Pořádně ujetý film, v němž jsem se buď chlámal, nebo nechápavě zíral, jestli to je ještě legální. Někdy to bylo i dojemné, jak Borat cestoval za svou velkou láskou Pamelou, která je stále ještě zaručeně panna a nic nenapovídá tomu, že by to mohlo být jinak, že. Co oceňuji, je herecké sebezapření, protože já bych například na sehrání nahé bitkařské scénky v hotelu neměl žaludek - pohled do takové velké, chlupaté pr..le by vypálil sítnici i slepci.

Přenašeči (2009)

Obstojné drama o čtyřech lidech, kteří se snaží přežít nákazu nějaké chřipky, či co to bylo, která vyhladila skoro vše. Jako horor to bylo ale asi stejně tak strašidelné jako Nemocnice Chicago Hope. To i preventivní návštěva u zubaře je větší děs. Co se hereckých výkonů týče, tak vybočoval pouze Chris Pine a ta malá holčička, co hrála nakaženou. Ostatní mě nijak nedokázali vtáhnout do děje. Časem na to možná kouknu znovu, ale jen proto, že zapomenu, že jsem tento snímek už viděl.

Hanna (2011)

Prvních asi třicet minut to byl adept na plný počet, ale od chvíle, kdy Hanna uteče z nějakého centra v Maroku, tak to jde s kvalitou rapidně dolů a na filmu je čím dál tím patrnější německý rukopis, přesněji řečeno východoněmecký. Hanna někam utíká a chová se jak robot, přestože z počátku byla a komunikovala normálně. Navíc se jí snaží dostat klon agentky Scullyová s paradentózou. Celý film je pak změtí amatérsky působících akcí.

Expresní zásilka (2012)

Film, v němž se od začátku do konce jen šlape. Neodehrává se to ale na E55 ani v Perlovce, ale v Manhattanu, kde parta messengerů neustále někam jezdí a něco vozí. Tour de France jsem nikdy nesledoval, takže jsem se ani do tohoto filmu moc nehrnul, ale nakonec to celkem šlo.

Krutá rasa (2006)

Tak trochu Lessie se vrací, jen si sebou bere pár kámošů jako Dášenku, Žaryka a další hafany a společně terorizují partu mladých, které si pletou s granulemi pro psy. Pejsci navíc mají být výsledkem nějakého armádního experimentu, sice nevím, v čem se liší od jiné zdivočelé smečky psů, které nikdo necvičil, jen jim nedal nažrat a oni mu utekli dírou v plotě, ale asi mají nějaké tajné schopnosti, tak tejné, že byly utajeny i před divákem. Když ale na film koukám jen jako na něco, kde lidé bojují o přežití před smečkou hafanů, tak to bylo koukatelné, místy napínavé a občas i zábavné. Prostě průměr.

Řežba v Tombstone (2013)

Podle názvu jsem čekal větší řežbu a potoky krve, když v tom hraje Trejo. Ale nějak se to táhlo i přes to, že na splnění úkolu měl hlavní "hrdina" jen den, za nějž měl jak správný cukrář naplnit několik rakviček. Chvílemi mi přišlo, že se tvůrci snažili přidat do filmu i nějaký umělecký dojem zpomalenými záběry a podobně, ale ten se tam hodil asi tak, jako cibule do pudinku. Pro mě to byl takový průměr.

Machete (2010)

Trejo je od pohledu vyloženě sympaťák, ale každá rána do obličeje to ještě zlepší. Na začátku filmu bylo pro mě záhadou, odkud si nahá dívka vyndala mobil, ale asi tuším...a kabelka to nebyla. Jak se ale podařilo Trejovi schovat se pod pojízdný stolek v nemocnici, tak na to jsem nepřišel. Lindsey Lohan svou roli sjeté a chlípné holky zahrála přesvědčivě, jakoby to byly autentické záběry z jejího života. Možná se jen v reálném životě připravovala na tuto roli, jako třeba Dustin Hoffman, když kvůli roli ve filmu Rain Man strávil nějaký čas v ústavě s autisty. Jinak nenáročný, strašně brutální film, kde každý dostane, co si zasloží, jako namyšlený Seagal, ale.který není nic pro citlivé povahy, které by u toho asi blinkaly jako ten záporák Billy ve filmu.