Mezi námi zvířaty (2006)

Animák o krávách a býcích, takže tak trochu kravina. Býci budou asi transky, protože mají vemena a můžete je tak asi i podojit, což bych u českých býků raději nezkoušel. Ale když můžou mít v Rakousku fialovou krávu Milku, tak proč by v Německu nebo USA nemohli mít býka s vemenem. Spíše bych to ale tipoval na amíky, protože ti musí mít vždy něco navíc před zbytkem světa. Tak hodně štěstí při dojení cowboyové, ať nesáhnete vedle. Je ale také možné, že měli tvůrci v dětství jen vadné zvukové obrázkové leporelo se zvířátky, made in vietnamská tržnice, u něhož kravička dělala ÍÁ, kočička dělal ÍÁ, pejsek dělal ÍÁ a jen oslík dělal PÍP...

Zombies (2006)

Něco ve stylu kukuřičných dětí, jen tady pobíhají zombáčata s krumpáčema. Za celou dobu se neobjevilo nic neočekávaného. Když někdo utíkal, tak zakopl, když bylo potřeba odjet autem, tak zapadlo v blátě, nebo nešlo nastartovat, a pokud někdo potřeboval rychle něco odemknout, tak mu zákonitě upadly klíče - prostě klasika. Dopředu je také jasné, z koho zombíci udělají karbanátky - stačí být bezejmenná, nudná nebo protivná postava a jste na řešeto. Jinak to bylo ale koukatelné a dal bych tomu tak 50%.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Způsob zpracování byl efektivní, i když od začátku předurčený k budoucímu parodovaní, kdy si polonazí chlapíci vymění meče za mokré ručníky. Spojení hudby, vizuálních efektů, zpomalených záběrů či kostýmů udělal z filmu jedinečnou podívanou, a pak už je celkem jedno, jestli se to tak opravdu stalo. Navíc Leonidase ztvárnil charismatický Gerard Butler, který se své role ujal na výbornou, takže celkově nemám filmu co vytknout.

Dějiny násilí (2005)

Akce skončila dřív, než začala a to hned několikrát. Zlobiví hoši se z předchozího případu viditelně nepoučili, tak skončili s dírou v hlavě nebo jiné části těla. Děj filmu na mě působil, jako když stojíte s autem na parkovišti, řešíte dilema, kam se vydáte, pak konečně nastartujete, ale jen proto, abyste jen přejeli na jiné parkovací místo. Časem asi budu marně vzpomínat, o čem to bylo, přestože vyloženou výtku nemám.

Experiment (2005)

Ponaučení z filmu - nestrkejte ruce kravám do tlamy, zadku, ani do jiného otvoru, protože vás zaručeně něco kousne. V tomto případě mutant, co vypadá jak stažené zvíře obrácené naruby a pohybující se jak hadr na podlahu. Další ponaučení je, že nemáte chodit do mělkých ani hlubších vod, či močůvek, protože vás tam něco kousne. A třetí ponaučení - nenechte se ničím kousnout, ať už to vyleze odkudkoliv. Potenciál i atmosféru to mělo dobrý, ale ten mutant mi to tam nějak kazil.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Vtipy dobré, ale ta zápletka mi trochu unikala a kdyby to Downey Jr. a Val Kilmer v průběhu filmu nevysvětlovali, tak nevím, jestli bych se chytal, protože i tak mi přišlo, že situace šlo řešit jinak, než jak probíhaly ve filmu, kde spousta jednoduchých zápletek byla zbytečně zkomplikovaná. Jako komedii ale tomu nemám co vytknout. Zvlášť scéna s herečkou "občas hraju ve filmu" a následná ukázka štěku s vlkodlakem mě pobavila.

Return of the Living Dead 4: Necropolis (2005)

Tvůrci jako by se nemohli rozhodnout, zda to bude komedie nebo horor, kdy každé samo o sobě by bylo super, ale takhle to filmu ubírá na kvalitě. Navíc karate zombíci, kteří diskutují a řeší osobní problémy působí nevěrohodně, když to není čistě komediálně pojaté. Jo a až budete někdy házet granáty, tak to nedělejte jako ta culíkatá kikinka dva metry od sebe, protože pak by to vyšlo nastejno, místo zombíka by vás roztrhal ten granát. Také by mě zajímalo, kde pošahaný Charles alias Peter Coyote udělal chybu při sestrojování "nezničitelných" zombie vojáků, kteří nezvládli ani svou první misi proti culíkaté kiki. Ochranka budovy také za moc nestojí, když jejímu členovi není divné, kde se uprostřed střeženého objektu objeví instruktorka gymnastiky.

Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave (2005)

Opět se něco zvrtne a zombíci zase vykusují lidské lebky, jako by nebylo nic jednoduššího než zuby vykousnout kus lebeční kosti, a komentují to jediným slovem "Mozky!". Začne to tím, že se parta teenagerů sjede na extraktu z vyluhovaného zombíka a pak už to jde ráz na ráz. Mozky jsou pro ně hami jako od mámy a jedna zkušená blonďatá zombie holčina dokonce dobře ví, kde má kluk mozek, když je vzrušený, proto se nezdržuje hlodáním lebky, ale zamíří rovnou do rozkroku nadrženého týpka. Co do kvality ale slabší zombie snímek.

Wolf Creek (2005)

"Nějakej úchyla mě unesl a mučil mou kamarádku, kterou jsem sice zachránila, ale teď mám pět minut na to, abych se vrátila do doupěte toho úchyla a vzala si nové auto, protože to původní jsem shodila ze srázu. Jé, ten úchyla tu má místnost plnou zbraní, je tu kuše, brokovnice, nože a další zbytečnosti, ale já nemám ráda zbraně, tak si nic z toho nevezmu a raději si v klidu začnu prohlížet fotečky jeho předchozích obětí, abych se trochu rozptýlila. No už jsem si je prohlížela dost dlouho na to, aby se ten úchyla stihl vrátit od rokle, kam jsem shodila to auto, tak jdu do jeho garáže, kde má dalších dvacet vozů a nějaké si náhodně vyberu. Ejhle a zrovna se mi zalíbil model se schovaným úchylou na zadním sedadle, jaká to náhoda. No kámoško, už na mě nečekej a jdi si najít svůj vlastní způsob smrti". Co to mělo být? Proč tvůrci vždycky dělají z obětí a hlavně ženských takové blbky? Příběh by nebyl špatný, a je mi jasné, že ve stresu se člověk chová trochu jinak, ale občas bych ocenil i nějaký pud sebezáchovy bez ohledu na to, jak to nakonec pro oběť dopadne. Také by mě zajímalo, která část byla podle skutečné události, když je nikdy nenašli. Třeba jen zabloudili v Australské buši a sežral je hladový klokan nebo uškrtil rozčilený medvídek koala, protože mu vyhulili jeho oblíbené eukalyptové listí...

Země mrtvých (2005)

V celku dobře zpracované téma o zombie s tím rozdílem, že tady zombáci, nebo alespoň jejich vůdce, mají nějaké pocity, cítí bolest, ať už fyzickou nebo psychickou, a používají nástroje včetně těch hudebních. Občas mě pobavilo, jak je jednoduché holýma rukama někomu utrhnout hlavu a vytáhnout jí z těla i s páteří, ale to asi k filmům tohoto typu patří. Ve filmu bylo vše, co k tomuto žánru patří, i něco navíc, takže tomu nemám moc co vytknout.