HellBent (2004)

Na chlapce se koukalo hezky, to nemůžu říct. I myšlenka filmu je prima. Ale chyběla mi tam pointa. Víc ani napsat nejde, protože bych jinak prozradil, o čem film je.

Krajní meze - Zkouška použitelnosti (1997) (epizoda)

Další z mých oblíbených dílů, kdy se naráží na slabé a silné stránky a přizpůsobivost lidského druhu. Pokud nejsme ve vesmíru sami, dokážou jiné bytosti využít našich silných stránek ve svůj prospěch?

Hospoda - Fotbal (1996) (epizoda)

"Já na porno nekoukám, tak nepotřebuju detaily." :-D Nejlepší byl okamžik, jak Novák začal poskakovat na židli a Dušek se zeptal: "Kam jedeš?" :-D Ale jinak Novák představuje přesně to, co si o fotbalových fandech myslím. Dokážou se vzteknout kvůli pitomosti, na který mají nulový vliv.

Kancl (2005) (seriál) odpad!

Taky pracuju v kanceláři. Ale nenašel jsem se, jak tvrdí obsah. Po prvním nudném dílu jsem dal šanci ještě druhému z první série. Nehodlám se trápit dál, protože trapné situace nepovažuju za zábavné. Seriál mě nezaujal.

Oběti - Hadí tanec (2005) (epizoda)

Musím přiznat, že tenhle díl (zatím jsem celou sérii nedokoukal) ve mně zanechal hodně silný dojem. Nejdřív ale role Aloise Švehlíka. Pořád jsem nemohl dostat z hlavy myšlenku, jak na to zareagují ti diváci, kteří si herce spojí s konkrétní rolí. Naštěstí Švehlík má za sebou pár pozitivních rolí, třeba dobráckého mlynáře z pohádky. Říká se, že hrát záporné role je vlastně nejjednodušší, to jsem napsal i u Vladimíra Dlouhého, který se v této sérii objevil. Ale u Švehlíka jsem zažil něco, co ani nedokážu popsat. Chýlková samozřejmě bezvadná, ani tady není nad čím polemizovat. Ale pak je tady samotné téma domácího násilí. Psát, že je to téma aktuální, už považuju za klišé, protože domácí násilí bylo, je a bude. To je aktuální pořád. A tento příběh byl jedním z těch, o kterých veřejnost ví. Kolik je těch, o kterých neví ani policie? Kolik je těch, o kterých neví ani nejbližší sousedi? Na začátku to byla velká láska, na konci násilí nevídaných rozměrů.

Oběti - Přepadení (1999) (epizoda)

Je to poprvé, kdy jsem viděl Vladimíra Dlouhého v záporné roli. Něco na tom, že se negativně laděné role hrají nejlépe, opravdu bude, protože Dlouhý byl vynikající a už za jeho šibalský pohled by člověk sáhl po něčem, čím by ho praštil. Jinak příběh vyznívá docela reálně. Spravedlnost je někdy nespravedlivá.

Kolja (1996)

Ty, Honzo, tak se mi ti udělalo nějak smutno... a že nevíš, na koho jsem si vzpomněl? No, na Kolju.

Děs v prádelně (1995)

Mám dojem, že Stephen King by ukryl děsivé zlo i do obyčejného kroužku na klíče. Ale ztvárnění jeho ďáblem posedlého mandlu mi přišlo víc jako pohádka. Ostatní filmy by se tak nějak daly chápat, že by se skutečně mohly stát. To ovšem neznamená, že se mi to nelíbilo. Naopak. A na Roberta Englunda se člověk vyloženě těší. Doporučuju vidět s dabingem, protože Jan Přeučil mu dodává na děsivosti a slizkosti.

Krajní meze - Nový život (2001) (epizoda)

Tak tahle epizoda mě dostala ze všeho nejvíc. Vím, žijeme v uspěchané a vystresované době plné civilizačních chorob. A kdo to nezvládne, vyhoří. Proto je nabídka nového života tak lákavá a určitě se najde spousta lidí, která by na nabídku přistoupila. Jenže jak řekl Lukavský, není dobré svěřit svůj osud někomu neznámému, i když je nám sympatický. Celý příběh je šokující a zároveň geniální.