• Krátkometrážní

O čo ide Idě (2016) (TV film)

Moc pěkně udělaný dokument, přesvědčivě vidět úporná snaha Idy Kelarové vytáhnout talentované děti z romských osad - ghet, odkud nevede téměř žádná cesta. Jak je obtížné a mnohdy až nemožné zavést alespoň dočasně těmto dětem do života nějaký řád, disciplínu... Škoda jen, že "hlavní hrdinka" (voiceover) byla dabovaná do češtiny (navíc způsoběm neodpovídajícím jejímu temperamentu) - to, myslím, dost ubralo na síle a přesvědčivosti zamýšleného poselství a získalo to nádech běžné reportáže z tuctové akce.

Vyrob si svůj stát (2016)

Výborný film, který nestranní nikomu a z pozice nezúčastněného pozorovatele dokumentuje dvouleté období po revoluci na východě Ukrajiny a vyhlášení samostatné Donbaské lidové republiky. Od prvotního nadšení obyčejných lidí, kteří byli nespokojeni s dosavadní Ukrajinskou vládou a očekávali, že připojením k matičce Rusi se všechny jejich problémy vyřeší. Až po zklamání, kdy se po referendu a nových volbách dostávají opět k moci oligarchové, které nikdo nevolil a kteří vrátili opět ty lidi z barikád do zoufalé bezmoci, ve které žili už dříve pod svrženým Janukovyčem. Po filmu v rámci festivalu Jeden svět beseda s Petrou Procházkovou.

Kniha džunglí (2016)

Perfektně udělané - souhlasím se všemi opěvovateli úrovně animace ! Bohužel však z původního Kiplinga zbyly jen drobné epizody. Takže nedá se říct předloha, ale inspirace původní Knihou džunglí...

Chaos (2001)

Zajímavost : V čase 01:01:28 volá ČESKY z okénka auta pasák (kterého hraje Ivan Franěk) na šlapku, která si čte noviny : "Do prdele, já tě platím za hovno nebo co?"

Sador, vládce vesmíru (1980)

Když počítáte s tím, že jdete na béčkový film na námět sedmi statečných, budete se perfektně bavit! Stížnosti na špatný dabing jsou nepodstatné, pokud sledujete film v originále - a navíc : hudba zní jako u prvotřídního velkofilmu!

Nadané studentky (2014)

Ne, že nesmělé, ale brutálně ošklivé dvě extrémně chytré až geniální studentky! Na základce drží při sobě proti všem, na střední začnou bojovat proti sobě - ani ne tak kvůli klukovi jako spíše kvůli prospěchu. Stipendium na vysokou dostane jen ta nejlepší studentka. Pak se jejich cesty rozchází, jejich profesní úspěchy ve vědě sledujeme jen zkratkovitě a zpět do děje se dostaneme když obě ošklivky využijí metody estetické (plastické) chirurgie a stanou se z nich největší krásky. Film je nabitý humorem, ale nic víc od něj nečekejte.

Růžena (2011)

Až neuvěřitelně silný příběh, který je vyprávěn jen strohým popisným způsobem, jen s minimem hudby a bez toho, že by nějak manipuloval s divákem jej krutě zasáhne...

Kráska a netvor 1950 (2010) (TV film)

Námět výborný, zpracování slabší. Za herecké vykony hvězdička navic.

Na sever (2009)

Moc hezký film, který nám mimo nádhernou přírodu ukazuje krátké úseky ze života podivuhodných bytostí, které na své pouti potkává hlavní hrdina. Který vlastně jediný má na podivnost jaksi právo - víme o něm, že se léčí na psychiatrii. Nevtíravá hudba, která umocňuje vizuální složku filmu taky potěší.