Poslání (2001)

Zápletka děravá, dialogy příšerně tupé, ale Van Dammovi to kope pořád dobře. A to je hlavní.

Ohňostroj marnosti (1990)

Další nezaslouženě opomíjený film. Duo Hanks - Willis prostě nemá chybu!

Kronika mutantů (2008)

Neprávem zapomenutý film, který skvěle kombinuje moderní akční sci-fi s gotickým hororem. Tvůrci vsadili na tajemnou a výborně vygradovanou atmosféru a velkolepý vizuál, čímž vytvořili zábavnou a napínavou podívanou, která zaujme minimálně svou nevšední originalitou. Jen škoda, že jí diváci nevěnovali tolik pozornosti, kolik by si zasloužila.

Absolvent (1967)

Filmový klenot, který pohladí po duši a který nikdy neomrzí. Jeden z mých nejintezivnějších filmových zážitků, na který nikdy nezapomenu!

Amadeus (1984)

Forman je zkrátka génius!!

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Skrz na skrz hloupá a nechutně kýčovitá parafráza na Shakespearovu klasiku, která svým pojetím připomíná spíš tuctovou parodii než sedmioscarový velkofilm. Já osobně jsem racionalista a proto mě ústřední dvojce iritovala už od samého začátku svými tupými dialogy a naivními ideály a nezachránila to ani velkolepá výprava a skvělý casting ( škoda, že Affleck nedostal víc prostoru ). Děj snímku je navíc zbytečně dlouhý, předvídatelný a díky špatnému scénáři není vůbec atraktivní. A přitom tahle látka měla potencionálu na rozdávání, jen kdyby tvůrci věděli, jaký směrem se mají vydat.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Vydařený žánrový crossover, který dokonale splňuje parametry popcornového blockbusteru. Jon Favreau udělal co mohl, aby prapodivnou zápletku předělal na co pro diváky nejpřijatelnější podívanou, a minimálně v mých očích uspěl. Film má skvělou atmosféru, neztrácí tempo a servíruje divákovi dokonalou vizuální show s velkou porcí oldschoolových akčních scén s parádním hereckých obsazením. S celkovou koncepcí filmu taky nemám problém, naopak oceňuji, že tvůrci přenesli klasické klišé o invazi mimozemšťanů do originálního prostředí. V některých místech snímek působí trochu přehnaně, i tak ale zůstává nenáročnou zábavou, která se sice nedá brát moc vážně, ale člověk se u ní naopak výborně odreaguje. Jen je škoda, že většina diváků si tento fakt neuvědomila a díky své počáteční skepsi a nemístnému racionalismu v podstatě nedala filmu šanci.

Leon (1994)

Nadčasové, úchvatné, dojemné, věčné! Filmový klenot, kterým Luc Besson překonal sám sebe a jaký zároveň nikdy nepřekonal. Jeden z mých nejsilnějších diváckých zážitků, který v mých očích definoval pojem kinematografie a zanechal v mém diváckém srdci nesmyvatelnou stopu!