BloodyVamp

okres Prostějov
El Niňo

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 14.9.2015  20:10

Inovativní, dynamické a proklatě zábavné ! Jurský svět strčil zbytečnou dvojku a trojku do kapsy a doposud neznámý Colin Trevorrow mile překvapil. Přestože jsem k dalšímu filmu o dinosaurech přistupoval s notnou dávkou nedůvěry (podobný typ filmů mě nechává roky chladným), s radostí konstatuji, že po odvázaných Kingsman se jedná o blockbuster roku. Nostalgie u mě fungovala na 100% s dravou režií koresponduje ještě dravější hudba z pera Michaela Giacchina a užití legendárního motivu Maestra Johna Williamse. Některé záběry ve spojení s Williamsovou a Giacchinovou hudbou dělají z tohoto "tuctového" rodinného dobrodružství úchvatný zážitek, počínaje opulentními záběry z helikoptéry na ostrov a grandiozním finále konče. A scény s nálety pterodaktylů rulez.

• 14.9.2015  20:16

Postmoderní non stop akční jízda, kde se meze nekladou. Ač jsem původní trilogií nepolíben, oceňuji Millerův přístup nekompromisního akčňáku a mlčenlivého hrdiny, blížící se žánru westernu. Do plné spokojenosti chybí sympatická postava a alespoň náznak děje.

• 15.11.2014  17:16
    Interstellar (2014)

Bratři Nolanové natahují svou filmovou sérií snů bez zaškobrtnutí na rekordní devátý titul ! Jejich nejnovější počin Interstellar je scifi natolik ambiciózním, za jehož výpravou na samotné hranice samotného vědeckého poznání a existence všehomíra by se nemusela stydět ani ta nejodvážnější mise Star Treku. Co se týče technických parametrů, nemá smysl o ničem diskutovat, ale vynikající formě tentokrát zdatně sekunduje i šťavnatý obsah, jehož závěr beze zbytku naplňuje vysoká očekávání do něj vkládáná a nejen proto, že mě jakožto fanouška klasických scifi seriálů a filmů Star Trek, Stargate, Doctor Who (typické svými nezřídka šílenými až absurdními zápletkami a jejich vyústěními) pojmy dilatace času, červí a černé díry, horizont událostí či pět dimenzí říkají víc než dost, tak jsem se cítil při finálním rozuzlení jako doslova jako ryba ve vodě a na rozdíl od nich film nevymýšlí blbosti (ačkoliv podrobná vysvětlení jednotlivých jevů mě vzhledem k mé znalosti astrofyziky přišla trochu moc) a snaží se pracovat s dosavadními reálnými poznatky. Je velmi sympatické, že od jiných "rozjuchaných" scifi se film tváří nadmíru temně a co možná nejvíce realisticky a často drsně a bezvýchodně, což mi připomnělo to nejlepší z mé oblíbené Battlestar Galacticy. A navíc v průběhu nezaškobrtne, jako se to stalo například svého času zajímavému Horizontu událostí či Sunshine. Katarzní finále mě navíc tak emotivně odrovnalo, že nakonec ani téměř tříhodinová stopáž mi nakonec nepřijde zdlouhavá. Přesto Interstellar není Nolanovým nejlepším filmem, jelikož několik mušek a nesrovnalostí se pro hnidopichy jistě najde. Zimmerova hudba je opravdu dechberoucí a bez nadsázky je hlavní motiv hraný na varhany patří mezi to nejintenzivnější, co bylo letos v kině k slyšení.

• 12.6.2012  23:48
    Prometheus (2012)

"The big things have small beginnings". Tentokrát to Ridley Scott natřel divákům i kritikům. Řeč je o Prometheovi, jedním z nejočekávanějších filmů posledních let. Po značně chladných a odtažitých recenzích o mizerném scénáři, béčkovostí a nedomyšleností s návazností na alien universum jsem však ve skrytu duše nadále věřil, že mé čekání stálo za to. Upřímně nevím, co očekávali. Další milník v dějinách kinematografie? Ale kdeže. Jen celkem drzý projekt, který si má vystřelit z přespříliš natěšených fandů. Mně Lindelofův scénář sedl, všudypřítomnou lostovskou záhadovost a nedořečenost beru jako plus, nehledě na opravdu zajímavé zvraty (několik much a masařek by se našlo). Na scénáři Prometheus však nestojí. Stojí na vynikající Scottově režii, výpravě a celkově dechberoucími vizuálními orgiemi. A také nad nejistotou vyprávění protože asi v půli stopáže dojde ke změně žánru, která ale nemusí sednout každému. Já se u ní ale tetelil blahem a první konfrontace s mutacemi mi připomněly mé první setkání s Alienem před 15 lety- děsem, emocemi a všudypřítomnou brutalitou. Napojení na alien universum se podle mě povedlo, i když tvůrci zanechali spoustu otázek. Musím ještě vyzvednout vynikající hlavní téma Harryho Gregsona- Williamse, který požitek z opojných záběrů povyšuje ještě na vyšší úroveň a jeho hudba dosahuje ve filmu takřka hypnotických účinků. Streitenfeld mohl odvést zajímavější výkon, ale hudba funguje, plná deprese a beznaděje, stejně jako film sám. Musím pochválít ještě úžasný herecký výkon Michaela Fassbendera, jehož android David je nejlépe zahranou (a zároveň napsanou) postavou ve filmu. A taky roztomilou Naomi Rapace, jejíž proměnu v hrdinku jsem věřil. Prometheus mi po delší době připomněl, proč vlastně tak miluju filmy.

• 7.2.2010  17:22
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

Pět let čekání na nový Jossův opus se vyplatilo, přestože jsem k němu zpočátku přistupoval veskrze kriticky. Dollhouse je na poli seriálů mimořádným zjevením a dosavadním Whedonovým nejambicioznějším, nejrafinovanějším, nejchladnějším a bezesporu nejvyzrálejším počinem. Pro běžného diváka však bude Dollhouse nejspíše těžce stravitelnou pochutinou. Seriál jde proti všem zaběhnutým klišé a seriálovým konceptům (hlavní hrdinka nemá po většinu seriálu vlastní osobnost atd.). Dollhouse je v těchto ohledech jedinečný a nemá konkurenci. Whedon stvořil auru takového tajemna, za které by se nemusel stydět ani Lost, servíruje nám šokující dějové zvraty (které by záviděl i Alias) a všechno je tu chladné a "nedořečené" (a zároveň neustále chytré). K prvním epizodám jsem sice přistupoval skepticky a "missions of the week" (stand- alone epizody) mě nechávaly chladnými, nicméně druhá polovina série vrcholící vynikajícím finále mi vytřela zrak (epilog Epitaph One z budoucnosti snad ještě víc). O poznání temnější a filozofičtější druhá série nabere od páté epizody neuvěřitelné tempo, děj až do konci za přibývající anarchie a chaosu, jež neodvratně směřují k apokalyptickému konci graduje. Dochází tak na precizní lámání charakterů (z nichž má většina svou psychologickou hloubku) rukou v ruce se zajímavou dějovou linií o postupném zneužívání technologie Rossumem. Bohužel nám z důvodů ukončení seriálu studiem Fox nebylo umožněno se dozvědět za jakých okolností vlastně k apokalypse došlo (mnoho vedlejších dějových linií uspokojivě uzavřeno nebylo, osudy mnoha postav neznáme), nicméně Jossem vynucené vynikající finále působí uzavřeně a nesmírně emotivně (poslední scéna je symbolickou tečkou za celým seriálem).

• 26.1.2010  19:03
    G. I. Joe (2009)

Bez debat nejzábavnější film roku 2009. G. I. Joe patří do té kategorie filmů, u kterých je naprosto nutno vypnout mozek, jinak můžete filmu s klidným svědomím střelit "odpad!". Já to neudělám, protože jsem na pravidla v rámci možností přistoupil a v první půli film opravdu není tak strašně hloupý. To se nedá říct o půli druhé, kdy se G. I. Joe zvrhne v mimořádně bezhlavou, velmi tupou a fantasmagorickou akční smršť s velmi proměnlivou kvalitou triků (proboha co měla znamenat ta bitva pod vodou ?!!!). Že si logiku vzala ve většině scén volno, netřeba nijak rozebírat. Sommers se dokonale vyřádil, výsledek tak připomíná spíše videohru, kterou ovšem nemůžeme ovládat. Dále již jen zmíním účast několika známých seriálových herců (vedle "aliasovské" Rachel Nichols a "lostovského" Adewale Akinnuoye - Agbaje je tu skvělý Christopher Eccleston s cool skotským přízvukem). Pak tu máme ještě neskutečně sexy Siennu Miller a bombastickou hudbu Alana Silvestriho. Výsledné 3 jsou do jisté míry kompromisem. Případného pokračování se ovšem děsím.

• 2.11.2009  13:06

Naprosto zoufalí herci (jimž vévodí Václav Jiráček) a nabobtnalá stopáž versus působivá výprava (vynikající hudba, kamera) a alespoň v první polovině poutavý příbeh. Od asi poloviny snímku ovšem jde všechno dolů, vrcholem je potom naprosto nezdvládnutá scéna Jánošíkova dopadení a jeho popravy. Dabing je jen třešničkou na dortu... Takhle jsem se u filmu nenudil už dlouho.

• 7.2.2010  13:45
    Kings (TV seriál) (2009)

Velmi netradičně pojaté moderní zpracování na motivy biblického námětu krále Davida. Velkou roli zde hraje politika a s ní související pletichy na královském dvoře, kterou doplňuje romantická a lehce naivní dějová linie mezi Davidem a princeznou Michelle (záměrně se nese v duchu telenovel). Největším přínosem je zajímavý námět a na televizní poměry precizní technické zpracování (krásná kamera, vynikající triky a krásná, leč vykrádající Morrisova hudba) a velmi povedené obsazení (eragonovský Christopher Egan je překvapivě možná nejslabším článkem, excelují tu zejména Ian McShane v podání osvícené, později krutého monarchy Silase, Susanna Thompson, Sebastian Stan či velice sexy ale bohužel ve výsledku nevyužitá božská Leslie Bibb a celý seriál roztomilá Allison Miller v roli princezny. Největším překvapením je však Brian Cox v roli předchozího krále "tyrana". Na co Kings ale ve výsledku doplácí nejvíce, to je neukončenost příběhu. Přestože je je finále působivé a strhující, je velká škoda že se již neplánují další sezóny. Po zrušeném Dollhouse (kde ovšem studio dalo možnost Whedonovi seriál alespoň ukončit) se jedná o další potenciálně výbornou záležitost, která byla kvůli nízké sledovanosti zrušena.

• 27.5.2009  11:45
    Star Trek (2009)

Star Wars nové epochy a jedno z nejlepších scifi za posledních 10 let. Abrams je génius, který se s diváky nepáře, již od prvních sekund nám servíruje dynamickou, nápaditou akční podívanou, ve které až do závěrečných titulků nepoleví ani na moment. Jako v Pomstě Sithů se ocitáme uprostřed galaktické bitvy hvězdných korábů. Ve spojení s Giacchinovou výbornou hudbou (už jen pro užití vynikajícího ústředního motivu a působivých sborů v apokalyptickém finále, které je tak díky Giacchinovi ještě dokonalejší), Abramsovou svižnou režií, vynikající kamerou a pečlivým castingem se diváku dostane exkluzivního zážitku. Tohle je mé setkání se ST universem poprvé a musím konstatovat, že se mi v tom světě moc líbilo. Zatím nejlepší film roku. 100%. // Po třetím shlédnutí na DVD musím konstatovat, že zážitek se ještě ztrojnásobil.

• 8.3.2009  17:13

Jsem ve velkých rozpacích. Watchmeni jsou velmi kontroverzním filmem, tak náročným a pro neznalce komiksové předlohy tak nepřehledným, že mi po dlouhé době stalo, že nevím co si o filmu mám myslet a opavdu nevím, kolik hvězdiček mám dát. Ovšem narozdíl od svých přátel, co byli se mnou na projekci zklamán nejsem. Snyderovi Watchmeni mají mnoho kladů (vynikající vizuální stránka, povedená akce, slušní neznámí herci, chodály Tylera Batese a skvěle zvolené dobové písničky- vévodí ta úvodní Dylanova). Atmosféra je výborná, tempo vyprávění zajímavé a údajně komiksu velmi věrné. Politicko- sociální satira se mi líbila, postavy nebyly v žádném případě černobílé. Včera jsem Watchmeny viděl a stále tento zážitek stravuji. Prozatím tedy velmi opatrné 4 hvězdičky s tím, že po přečtení komiksu zkouknu znovu. A nejlépe rovnou Director´s cut.

• 2.11.2009  13:11
    T.M.A. (2009)

Juraj Herz natočil rozporuplný film. Český horor se jen tak nevidí. T.M.A. se však může pochlubit vynikající atmosférou. Je to jasné již od prvních záběrů na temný dům. Musím zde vychválit zejména kameru, různé filtry atd. Film působí špinavě, depresivně, temně, bizarně. Herz si tentokrát servítky nedělal (to se podepsalo na laciných erotických scénách). Herci hrají vesměs poměrně slušně, škoda jen toho přehnaného finále. Celkově se však jedná o povedený horor.

• 2.11.2009  12:59

Michael Giacchino na hrad ! Již od úvodu mě z jeho hudby mrazilo. První polovina snímku byla vůbec skvělá, překvapila mě i originalita příběhu (sekvence vyprávějící život jednoho páru až po stáří neměla chybu a zařadí se mezi mé nejoblíbenější scény v animácích vůbec). Totéž se nedá říct o temnější a akčnější druhé polovině, jejíž přechod byl násilný. Ovšem dechberoucí finále tento nedostatek bohatě vykompenzovalo. 90%.

• 2.11.2009  13:02
    Číslo 9 (2009)

Nepochybně audiovizuální post-apokalyptická žranice od začátku do konce. Krátkometážní film naznačil velký potenciál, jímž by se celovečerní snímek mohl unírat. Chyba lávky. Nějak se tu zapomnělo na samotný příběh, jenž je nezdřídka přehlídkou omšelých klišé. A konec je divný. Přesto mě film velmi chytl.

• 1.8.2009  20:53
    10 000 př. n. l. (2008)

Emmerich natočil svůj nejhorší film. Sice jsou tu vidět peníze, výprava je řádně velkolepá, vizuálně je to hezké, hudba Haralda Klosera epická...ALE. Tohle je velmi osobní, mě jako studenta historie doslova urazilo jak se tento film bere vážně... 10 000 př. n. l. obsahuje tak enormní množství historických nesmyslů (nejen že pravěký kmen mluví anglicky, další kmeny však nikoliv). Ve zkratce se jedná o znásilnění historie, a jeden z nejhloupějších filmů co jsem kdy viděl. Výsledné hodnocení je silně osobní.

• 17.2.2009  12:28
    96 hodin (2008)

Akční film ze staré školy. Musíte však přistoupit na režisérovu hru, pokud si chcete tento čistokrevný akčňák s ultradrsným (a patřičně charizmatickým) Liamem Neesonem vychutnat. Snaha vyrovnat Greengrassovi se cení, rozklepaná kamera v honičkách je přesně to, co si představuji pod pojmem akční film nové doby. Třešničkou na dortu je jeden z nejlepších kontakt soubojů, co jsem měl možnosti vidět za poslední roky (který se téměř vyrovnává souboji v bytě v Bournově ultimátu). Proto mu odpustíte mizerný scénář (v rámci žánru však dostačující) a hloupé dialogy. Tento film má prostě koule !!!

• 22.3.2009  19:12
    Babylon A.D. (2008)

Nebetyčná béčková hovadina, kde jasně převládá forma nad obsahem. Atmosféra apokalyptického světa je super. Námět je bezpochyby zajímavý, ale bohužel totálně nevyužitý. Škoda céčkového scénáře. Děj je vyloženě plný nelogičností, zmateností a posledních 20 minut postrádá jakýkoliv smysl. Doufám, že tolik opěvovaná režisérská verze bude mnohem lepší. Hudba Atliho Örvarssona je leč neoriginální, ovšem velmi zajímavá.

• 17.2.2009  20:56

Zajímavá disneyovka, které nechybí skvělé akční scény (vynikajících úvodních 15 minut), zajímavé dialogy a neotřelý koncept. Škoda Powellovy průměrné hudby a zaškobrtnutí v tempu v polovině snímku. 70%

• 22.4.2009  11:49

Těžce průměrné dobrodružství pro celou rodinu, které nezachraňuje ani výborná Lockingtonova hudba. Film trpí nezáživnou režií, špatným scénářem a mizernými triky. Zkrátka nepřináší nic nové a kopíruje víceméně slavnější dobrodružné filmy. Stěží 2.

• 28.3.2009  09:51
    Cestující (2008)

V první polovině celkem příjemná romance s přesvědčivými herci (Anne Hathaway tu nespoléhá jen na svou hezkou tvář a Patrick Wilson má také své kouzlo), s přibývající stopáží začne mysteriozně- detektivní linie nabírat na obrátkách, nelogičnosti se začnou vršit a připitomělá finální pointa celý film málem srazí na kolena. Jako konverzační drama solidní, jako mysteriozní thriller selhává na celé čáře. Takže si vyberte. Hudba Edwarda Shearmura sice nevyniká originalitou, zato je však působivá a velmi dobře funguje. 50%.

• 28.7.2008  12:02
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

"I have PHD from horribleness." Joss je génius ! Vynikající komiksový muzikál, udělaný za minimální peníze. Jednou bude mít kultovní status. Velmi dobré obsazení seriálových hvězd současnosti (Harris, Fillion), kteří se evidentně při natáčení bavili. Velmi překvapivé je vlastní muzikálové spektrum- chytlavé písničky, které napsal sám Joss a pěvecké nadání ústřední trojice. Není tu nouze o absurdní děj, pověstné hlášky a na žánr atypický závěr, ze kterého zamrazí. Bavil jsem se od začátku do konce, tohleto je pecka !!! Chci další pokračování !

• 12.8.2008  23:11
    Hancock (2008)

Hancock má u mě tu smůlu, že jsem ho viděl po famózním konkurentovi Temném rytíři. Tomuto majstrštyku totiž nesahá Hancock ani po kotníky. Spíše než celovečerák by se dal Hancock charakterizovat jako solidní (drahý) pilot k připravovanému seriálu. Takhle se jedná o svižnou letní jednohubku, která jen prošumí vzduchem a divák si z ní odnese slušný Powellův motiv, to jak je Charlize Theron pořád sexy, charizma Willa Smithe a vynikajících prvních dvacet minut. Ano, vše se nese v plně komediálním duchu, atypický hlavní hrdina chlastá, mluví sprostě a při potírání hrdinů demoluje vše v okolí. Potom přijde náprava, plno poučujících klišé a jde to z kopce. Celá druhá polovina tak nějak ztrácí kouzlo a působí odflákle, naštěstí však přijde velice rychlý konec a divák si oddechne. Pokud to budete prát jako komiksovou parodii, 50% bude akorát (raděj u tohoto mozek na rozdíl od nového Batmana nechejte doma).

• 8.9.2008  09:28

Mně se to líbilo asi tak stejně jako jednička. Zlatá armáda má epičtější příběh, lepšího záporáka, je komediálnější, ztřeštěnější, romantičtější...a taky akčnější. Všeho je víc, například vynikajících monster (kde jen Toro bere ty nápady), absolutorium zasluhuje nová, živoucí postava "plynaře" a Hellboyovi stále fungující hlášky. Herci fajn, triky obstojné a akce lehcce nad průměrem- finále je ovšem zoufale předvídatelné...a nudné. Ostatně příběh kopírující Pána prstenů a Star Wars je průměrný. Hudba se bohužel nezdařila, Elfman má zjevně své nejlepší roky za sebou. Ovšem navzdory nedostatkům, nemám to srdce dát méně jako 4...Takže 75%.

• 9.7.2008  13:07

Stargate Continuum uzavírá jedenáctiletou éru Stargate: SG-1. Jedná-li se o poslední přírůstek do tohoto fenoménu, tak by si zasloužil nápaditý a dobře gradovaný děj (jako u u nejlepších dílů SG univerza- Within Seprpents Grasp, In the Serpent´s Lair, Jolinar´s Memories, The Devil You Know, The Fifth Race, Exodus, Enemies, Meridian, Revelations, oba Redemptiony, obě Lost City, či Reckoncingy). Bohužel těmto dílům nesahá ani po kotníky. Nemůžeme prostě čekat ultimátní pecku, jakou by si tento fenomén zasloužil. Stargate Continuum je návratem, zpomínkou předchozích osmi sérií bojů s Goa´uldy, které pro mě byly pravá Stargate (nikoli dvě poslední s čistě fantasy záporáky). Proto nemůžeme čekat kdovíjak strhující finále (útok stovek mateřských lodí na Zemi ve mě nevyvolal žádné napětí ani adrenalin). Není tu ani žádný finální památný souboj, jakých známe z SG desítky. Co však potěší, je objevení starých známých postav (vedle Baala Goa´uldi Apophis, Nirrti, Camalus, Cronos, Yu, Ra, major Davis, prezident Hayes, generál Hammond- již zesnulý Don S. Davis a uvidíme i Tokry !) a převážně RDA, který na prostoru asi dvaceti minut hláškuje líp než zamlada. Musím zpomenout právě ty "malé" momenty jsou šibalským pomrknutím tvůrců na diváka (hláška seržanta Silera: "Pracuji zde již deset let a konečně mi přidělili parkovací místo na mé auto" neměla chybu). Potěšila skvělá Qetesh, kterou si vychutnáme v plné parádě. To platí i o charizmatickém Cliffu Simonovi v úloze Baala (stejně musím litovat, že SG-1 zde neměla záludnějšího protihráče, takový Anubis by více než stačil). Ano, hláškami a dobře napsanými dialogy je Continuum na vrcholu. Tento novž přírůstek má ovšem úžasnou hudbu Joela Goldsmithe, která zvedá hodnocení mírně nahoru (opět slyšíme téma Baala, Apophise...). I tempo je velice slušně rozběhnuté, celá ona první polovina dává tušit, že přijde něco velkolepého...Ovšem je to omyl. Navíc je dějová linka v druhé půli vykradena z dvoudílu Lost City a člověk si řekne: "cože"? I linie s časovkou je silně přitažena za vlasy a značně nelogická, zkoumá- li člověk děj podrobněji. Ovšem poslední záběr s fotkou mě přesvědčil o tom, že má to hraní s časem nevídané kouzlo. Vše vyvažuje všudypřítomný humor a nadsázka, bohužel ten závěr vyšumí zcela do ztracena (zajímalo by mě teď co bude s hostitelem Baala? Odhlédneme- li od televizní výpravy, máme tu božskou Goldsmithovu hudbu a velmi svižný děj plný hlášek. 90%.

• 21.1.2009  11:56
    Iron Man (2008)

Iron Man je velmi příjemným překvapením. Spíše než plnohodnotný film však připomíná úvod do Iron Mana jako takového. První půle je skvělá, druhá však začne trpět častými klišé a nepovedný závěr není něco, na co by tvůrci mohli být hrdí. Ovšem musím velmi pochválit Roberta Downeyho Jr., který film neskutečně drží a jeho charizma by mu takový Peter Parker mohl závidět. Iron Man je novým prototypem hrdiny, se kterým se příště velmi rád uvidím. A netradičně obsazená Gwyneth Paltrow velmi mile překvapila !

• 2.11.2008  17:55
    Max Payne (2008)

Tak tohle je pro mě velmi osobní, jelikož jsem velkým fandou obou dílů videoher Max Payne, s nímž tento ubohý pokus nemá (krom vykastrované ústřední zápletky, několika povědomých jmen a několika lokací) téměř nic společného. Ale začněme tím lepším, byť toho moc nebude. Celá vizuální stránka je úchvatná, úžasné kamerové filtry zahalené do depresivního modrošeda opravdu připomene hru svými "komiksovými omalovánkami". S tím souvisí netradičně pojaté halucinace Valkýr, které byly opravdu působivé (scéna s bullet time Valkýrou je chuťovka) Za další jsem vcelku spokojen s poslední cca čtvrthodinkou, kdy se z nudné psychologické detektivky stane akční nářez (několik míst, kde jsem nezíval nudou). Takhle jsem si nějak představoval akci v Max Paynovi, převedenou na plátno, byť je tu je jí jen poskrovnu (vůbec nepočítám mdlou, odfláklou akci v legendárním Ragna Rock clubu, tam to bylo k smíchu). Dalším kladem je i docela solidně obsazený Wahlberg, který se sice snaží, ale proti mizernému scénáři a dialogům nezmůže absolutně nic. A také účast krásné a přesvědčivé Olgy Kurylenko. Hudba Marca Beltramiho se dost povedla, zachraňovala tak některé katastrofální pasáže. To nejdůležitější, tedy samotný děj je absolutní katastrofa a maximální zklamání. Nejen, že celou dějovou linii v jedniččce podstatně vykastrovali nechali tam jen chabé torzo, kterému nepomáhají ani průměrní či dokonce podprůměrní herci (můj oblíbený Beau Bridges používal celou hodinu a půl jediný výraz ve tváři co nasadil v úvodu filmu, jak ho známe ze Stargate SG-1 a Amaury Nolasco v roli arcilotra Lupina byl vyloženě trapný a k smíchu). Popravdě jsem nepochopil o co v tom filmu vůbec jde. Zápletka s Monou je imho totálně vedle, o to se tvůrci ani neměli pokoušet. Ve zkratce: První hodinu jsem doslova trpěl nudou (nejen pro absenci akce), akční závěr to malinko napravil, ale zase jsem kroutil hlavou nad absurditou a vyloženou hloupostí scén. 30%. Z tohoto filmu jsem vyloženě dostal špatnou náladu, proto výsledná jedna hvězdička.

• 12.12.2008  14:38
    Oko dravce (2008)

Nezávazná blbina, v níž je logických děr opravdu nespočet. Nicméně se jedná o příjemné akční scifi (bohužel), při jehož sledování radím vypnout mozek. Po výborné první polovině, která chytne od prvních sekund, nabere takové tempo, jež až do finále nepustí, nějak dojdou scénáristům nápady a po nezbytném vysvětlení (je značně přehnané) se začíná ztrácet napětí a absurdnost situací donutí diváka zamyslet se, zda to opravdu scénáristé myslí vážně. Mám na mysli především četná klišé, likvidaci hlavního záporáka a šíleně patetický konec, za který by se stydět nemusel ani Michael Bay. Ovšem znovu se tu ukazuje, že Shia má charizamatu na rozdávání, Michelle Monaghan je sexy od Constantina a Brian Tyler je geniální skladatel (jehož soundtrack je jedním z nejlepších v tomto roce). "Disturbovský" Caruso překvapivě akční scény velmi dobře zvládá (rozhodně přehleději nežli Bay v Transformers). Jedná se o akční jednohubku s hodně hloupým dějem, zběsilým tempem a otřesným závěrem. 70%.

• 6.1.2009  14:52

Velmi netradiční a krátká bondovka, která je od svých předchůdců liší snad ve všem. Marc Forster tu zanechal znamenitý režijní rukopis a přiblížil novou bondovku art stylu. Craig potvrzuje, že je vynikající herec a jeho postavě drsňáka, přesto v hloubi duše zraněného člověka se dá dobře fandit. Nezaostává ani Olga Kurylenko, která není typickou bond girl, naopak se stává rovnocenným parťákem. Na některé scény (úvodní honička v tunelu, závod koní, odhalení záporáků v divadle či našlapaný závěr) prostě nezapomenu. Mathieu Amalric je skvělým záporákem, na první pohled zcela neškodným, přesto záludným a naskrz prohnilým... Plné hodnocení nemůžu dát za nepřehlednou, frenetickou akci...ale holt tohle si žádá nové milenium...

• 27.2.2009  15:41
    Rallye smrti (2008)

Rallye smrt je jedním z nejbéčkovějších béček za poslední roky. Mě jako fanouška videoher velmi potěšilo dobrých 40 minut akce závodů, na které se fantasticky dívá a jsou skutečně adrenalinové, trikově precizní a prostě...dokonalé. Připomíná to něco mezi drsnějšími Rollcage (nabíjení zbraní, štítů), Carmageddony (ostrá řežba, brutalita) a Need For Speed (závěrečná honička opravdu připomene Hot Pursuit). Bohužel však kromě této vydařené řežby film opravdu nenabízí absolutně nic, scénář je tupý až běda (klasický Anderson), dialogy k uzoufání nudné a herci na výjimky (Statham, Allen) prázdní a postavy nezajímavé. Je jasné, že o děj jako takový šlo až v druhém sledu, ale jen super 40 minut akce výsledek nezachrání). Jako myšlenkově prázdný videoklip s hezkejma holkama a cool hrdiny přesto obstojí a výsledek nenudí. Jak není soundtrack Paula Hauslingera poslouchatelný na CD, tak báječně funguje v této absurdní béčkové jízdě. 55%.

• 16.2.2009  17:18

Postmoderní a chaotický muzikál, kde forma jednoznačně vítězí nad jeho slaboučkým obsahem. Na druhou stranu o děj tu ani moc nejde, tenhle brutální muzikálový scifi/horor je díky své fantastické vizuální stránce prostě fascinující ! Musím pochválit Anthonyho Heada za charizmatický výkon a působivý herecký projev. Jeho Repo Man je tragickým hrdinou jak se patří. Alexa Vega umí překvapivě slušně zpívat a s jejím emo účesem je opravdu sexy. Opravdu velmi zvláštní, bizarní film.

• 23.3.2009  18:39
    Soudný den (2008)

Jedno z nejlepších béček, co jsem za poslední rok viděl. Neilu Marshallovi se daří budovat velmi slušnou atmosféru s velmi dobrou non stop akcí a několika rozkošnými záběry. Brutality je tu na rozdávání, střídání pravěku, středověku a blízké budoucnosti je velmi zajímavé. Můžeme tak vidět během půlhodiny divoké kanibaly prohánějící se po městě, středověký hrad a rytíře, a Londýn v chaosu. Na závěrečná jatka opravdu nic nemá. A to jsem se ke shlédnutí filmu odhodlával rok. Akční hudba Tylera Batese ještě umocnila na výsledku. 70%.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7