Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

• 18.7.2014  09:39
    Noe (2014)

"Na počátku nebylo nic..." a po shlédnutí filmu jsem toho názoru, že to tak mělo i zůstat.

• 5.1.2007  23:34

"Já jsem fanda a ty? - Já jsem Pepa."

• 23.12.2009  23:57
    Normal (2009)

"Já ve tmě sním o otevřených ranách, a krvavé lázni. O mostech, přehradách vylétajících do povětří a otrávených sladkostech pro děti..." Ševčík se vyžívá ve formě, kopíruje vizuální jazyk svých západních kolegů a naprosto nezvládá to základní a to je obsah. Pakliže volím filmový jazyk konce přelomu století měl bych dopsat i příběh, který nebude svoji béčkovostí nudit, ale překvapovat. Nafouknutá bublina pod kterou se skrývá tento okázale natočený "thriller" kopírující zaběhlá schémata a klišé je zajímavý jen tím, že vznikl tady v Čechách. Ševčíkovou snadnou kořistí jsou diváci nenároční, které ohromí velkohubá gesta a obrazy.

• 22.4.2012  17:50

"Na pravdu se nezapomíná. Jen se učíme lépe lhát." Pěkně hutný dialogy i postavy. April i Frank představují kousek každého z nás. Příběh o průměrnosti a hledání východisek. Na pár let si od toho dám pohov.

• 17.6.2009  00:32
    Návrat do ráje (TV seriál) (1986)

Vůně 80. let v plné síle. ;-)

• 4.12.2006  19:17

"Čekám jenom sedm minut!"

• 21.2.2009  21:52

"Novýho není na světě nic už 2 miliardy let. Všechno jsou to jenom variace na téma uhlík, vodík, kyslík a dusík."

• 1.1.2009  14:15

"Hoř plamínku, plápolej, tupou sílu udolej!" Tahle pohádka jednoznačně dokazuje, že to jde i bez prvoplánového humoru, komických postav a klaunovských scén. Naopak. Všecko je v mezích, pohádka postraší i pohladí a ty dnešní pohádky to strčí do kapsy levou zadní.

• 15.4.2009  09:23

"Yes, we can!"

• 9.10.2008  23:33

"Říká se, že zlo přijde, když selže dobrý člověk. To vlastně znamená, že zlo přijde tak nebo tak." Vynikající drama, místy velmi satirické, pokládá zajímavé otázky ohledně viny současné západní společnosti na současném úpadku nejen zemích afrických. Výborný Nicolas Cage jako velmi chladný a talentovaný obchodník. Co s tohohle filmu je skutečností a kde už autoři vymýšleli? Netroufám si odhadnout.

• 4.3.2007  14:25

Nějak věřím, že pan Kachyňa by to zvládl lépe.

• 17.11.2008  22:13
    Občan Havel (2007)

"Těžko být neutrální mezi dobrem a zlem. Mezi pravdou a lží." Myslím, že názor k tomuto dokumentu o nejvýznamnější postavě novodobých dějin vyplyne hlavně z osobního postoje vůči osobě Václava Havla. Je zajímavé vidět některé události s odstupem a porovnávat je s tím dnešním politickým hnojem plných absurdních a karikaturních postaviček jako Paroubek, Topolánek, Čuněk ke kterým v budoucnu přibudou další. Je zajímavé slyšet jeho názory a osobní postoje vůči štvavé kampani proti němu, které nám občanům zůstavali utajeny. Je zajímavé vidět člověka, který už tenkrát odhalil privatizační špínu a skutečné emoce, které s ním v diskuzi na toto téma cloumali - stejně jako s námi. Krásnou tečkou je ve filmu opravdu směšně vykreslená postava Václava Klause. Jeho netleskání a pokroucený obličej při kritickém vystoupení Havla v Rudolfinu je nádherným dějiným důkazem o jeho egu a měl by se ukazovat pravidelně, aby národ nezapomenul. Tenhle dokument je každopádně skvělým svědectvím doby ve které jsme všichni žili a říká nejen o Havlovi, ale i o nás (češích) velmi mnoho.

• 9.7.2009  23:09
    Odpor (2008)

"Naše pomsta je přežít."

• 14.8.2008  22:41

"Červený nebo modrý?"

• 13.12.2008  00:35
    Oko dravce (2008)

"...nástroj, kterým chceme bránit naši svobodu, začne ohrožovat svobodu samotnou."

• 1.11.2010  16:01
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

"Vona pude Bláňa vo půlnoci domu.. viď Bláňo? No tak nepude.." Docela mi mrzí ta předpojatost spojení n@va a fotbal, protože tohle je seriálový majstrštyk české produkce v posledních několika letech. Sázka na nové lidi, originální námět vyšel na 100%. Být to na ČT vsadím se, že je hodnocení ještě vyšší.

• 24.5.2008  22:11
    Okrsek 49 (2004)

Požárnický popkorn!

• 3.5.2014  17:16
    Ona (2013)

"Sometimes I think I have felt everything I'm ever gonna feel. And from here on out, I'm not gonna feel anything new. Just lesser versions of what I've already felt."

• 2.11.2008  21:25

"Dívám se na tvůj obličej a chtěl bych ho rozmlátit. Chtěl bych ho rozmlátit pořádným kladivem a rozmačkat ho, jsi tak nádherná ..." Nečekejte růžovou romantiku do které byl Adam Sandler tak často obsazován, tohle je film, kde prokazuje, že taky umí hrát. Nečekejte ani hrubý milenecký film, který by mohla naznačit má úvodní věta... Tohle je velká nadsázka a zároveň pohled do duše Barryho Egana. Muže, který se nemá rád. Muže, který běhá po ulici s utrženým sluchátkem, sbírá pudingy, aby mohl na cestu kolem světa. Barry je živoucím důkazem, co udělá ta pravá láska ženy s mužem. Režisér Paul Thomas Anderson potvrzuje svou třídu, má vynikající cit pro detail a pro mě je s Christopherem Nolanem nejslibnějším a nejtalentovanějším režisérem jejich generace.

• 20.1.2008  20:34
    Opravdová láska (TV film) (2007)

Příjemný, civilní, bez patosu. Paní Štěpánková má v očích skutečnou bolest. Celkový casting se povedl a vzniknul příjemný televizní film.

• 4.10.2008  21:47

"Víš, jediná věc v tomto životě, která mě naplňovala bylo zabíjení těch sviní."

• 22.9.2008  12:22
    Osudná známost (TV film) (2006)

"Já mám spoustu přátel online, pro každého jsem někým jiným... čím chcete, abych byla pro vás?"

• 30.1.2008  20:27
    Otec & otec (1983)

"To se nedělá chlapečku! - Jez!"

• 31.8.2008  22:40
    Padlé ženy (2002)

Nechápu, že vůbec něco takového bylo možné ještě v druhé půlce 20. století. Nezvedá se mi ani tak žaludek s toho svinstva lidského, nýbrž toho v církevním podání. Pokrytectví, čiré zlo v rouše beránčím. Upálit!

• 16.7.2009  12:17

"Nazdar, tady je Phil. Nechejte mi vzkaz a udělejte mi laskavost. Nepište mi SMS. Je to teploušský."

• 18.1.2008  10:48
    Pearl Harbor (2001)

Vemte si kapesníček a koukejte jak lítají letadýlka.

• 20.11.2007  12:35

"Kámo, kromě toho, že si gay zapoměl si mi říct ještě něco?" "Jo, mám tři koule!" ...

• 5.12.2006  16:07

"Chceš víno??? Nebo pišingr?"

• 24.8.2009  17:38

"Hodný chlap, má dlouhé vlasy, nemá boty?"

• 7.11.2008  21:28

"Kdybyste udělali to, čím vyhrožujete, tak byste viděli takovou smršť následků, kamaráde, že by se tvoje malá dutá hlava točila rychleji než kola tvýho blbýho Shimana." Poprvé, kdy jsem se opravdu nudil u Coenovic filmu.