VALL-I (2008)

"A vzpomeneme si, když se čas nachýlí, že to trvalo jen chvilku být milován po celý život! A to je vše o čem láska je...zabere to jen chvilku být milován po celý život!"

Obchodník se smrtí (2005)

"Říká se, že zlo přijde, když selže dobrý člověk. To vlastně znamená, že zlo přijde tak nebo tak." Vynikající drama, místy velmi satirické, pokládá zajímavé otázky ohledně viny současné západní společnosti na současném úpadku nejen zemích afrických. Výborný Nicolas Cage jako velmi chladný a talentovaný obchodník. Co s tohohle filmu je skutečností a kde už autoři vymýšleli? Netroufám si odhadnout.

Oprávněné vraždy (2008)

"Víš, jediná věc v tomto životě, která mě naplňovala bylo zabíjení těch sviní."

Nauka o snech (2006)

"Drahá Stéphanie, čárka...jsem jen tvůj soused, co víc k tomu říct. Proto ti píšu dopis...mám divný pocit kolem žaludku. Je to něco mezi...Nevím jestli to, co cítím je nostalgie nebo jestli chci jít na záchod. Jsem jen další lhář v tvém životě... Mimochodem, nemáš číslo na Zoé?" Tenhle nádherný film plný poetiky, symboliky, hloubky, pocitů a nádherné barevnosti buď kolem vás jen projde nebo vás pohltí. Oba hlavní hrdinové mi svým přístupem, svým jednáním, zmatky i touhami mluvili ze srdce jako dlouho už žádný jiný pár. Pro kreativní práci, okolní vidění světa a jeho váhu pro sny jsem se absolutně stotožnil se Stéphanem, pro hluboký, čistý cit a její tvořivost jsem si zamiloval Stéphanií. Gondryho smysl pro míchání našich vnitřních světů s realitou zde propuká naplno a je srozumitelný snad všem, kdo jsou citlivý k věcem kolem sebe.

Králova přízeň (2008)

"Suďte mě, pánové. Ale nikdy nezapomeňte, že váš rozsudek bude souzen Bohem, u největšího soudu ze všech."

Street Kings (2008)

"Co se stalo s tím, že do vězení mají chodit jen zlí lidé? - Všichni jsme zlí, Tome."

Tropická bouře (2008)

"Vrtulník je Bůh a já jsem Ježíš Kristus, jeho syn. Vy jste mí učedníci! A nikdo nejde domů, dokud to nesehrajete. Pojďme natočit nejlepší válečný film všech dob!"

Prostě sexy (2002)

"Paní, jak tam budete dlouho? - "No měla jsem včera jehněčí kari, a teď ze mě leze ovce!"

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

"Na zabíjení nemrtvých je něco neuvěřitelně romantického." Blijící kráva, dobrý - to si jen tak někdo nedovolí!

Osudná známost (2006) (TV film)

"Já mám spoustu přátel online, pro každého jsem někým jiným... čím chcete, abych byla pro vás?"