Princ z Persie: Písky času (2010)

Film som si pozrel druhý krát a moje hodnotenie je skoro na maximálnom bode.Je to klasická rozprávka tisic a jednej noci,zo zaujimavým Gyllenhaalom a Benom Kingsleym,na ktoru sa dobre pozerá,a aj počúva.Spoiler- aj ked sice rozprvaka,ale aj tak- vo filme sa vlastne skoro nic neudialo,všetko to zariadili piesky času. 9/10

Moon (2009)

No toto je naozaj čistý britský film,s tou typickou britskou atmosférou odohrávajúci sa na Mesiaci. 8/10

Robin Hood (2010)

Treba si najprv uvedomiť,že tento Robin Hood nie je to,čo poznáme,teda o zbojníkovi,ktory vzdy vstupoval do filmov,ako už hotová postava.Tento snímok je o zrode legendy.Na prvom mieste vyzdvihujem prenádherné dobové prostredie,a hlavne tú stredovekú "špinavú" atmosféru.Ani na chvíľu som sa nenudil,veď herecké obsadenie tomu nedáva šancu,skvelý sú okrem Crowa aj Max von Sydow,alebo v poslednej dobe najlepší svetový záporák Mark Strong. R.Scott opäť nesklamal,a priniesol do historického filmu niečo nové, to hlavne iné filmové opísanie Robina Longstrida. 9/10

Hlad (2008)

Určené hlavne tým,ktorí majú radi filmy na premýšlanie,filmy,kde mnohé scény,obrazy sú síce nudné,ale vyjadrujú svoju myšlienku. Mne sa napriklad neskutočne páčil ten rozhovor natočený na 3 strihy,alebo 5minútové umývanie podlahy,alebo zomieranie hladovkára.Inak tie podmienky väzňov boli naozaj otrasné,ale položme si otázku.Boli aj ich činy otrasné? Boli. 9/10

Tokio! (2008)

Neskutočný japonský orgazmus.Tri krátke príbehy,traja režiséry,vtipné,originálne.nedá sa to tu opísať,treba vidno. 9/10

Cesta (2009)

Takto sa majú natáčať postapokalyptické filmy.Toto bolo niečo uplne iné ako komerčné sračky ako Proroctví,alebo Emerichova parodická sračka na tretiu,2012. Možno niekomu vadilo pri The Road absencia mien,názvov krajiny,riek,postáv.Alebo možno niekomu vadilo,aj nevysvetlenie toho,čo sa vlastne na Zemi odohralo.Mne to nevadilo,práveže naopak,to považujem za silu tohto filmu,aby si divák urobil sám úsudok,aj podla svojej predstavivosti.Parádna Caveho komorná hudba k tomu naozaj sedela. Potešil ma aj krátke vystúpenie R.Duvalla,ako starca.Bez toho,že by ste nečitali herecke obsadenie,by nikdo neuhádol,že maskou starca sa skrýva tento pán herec.A to sa týka aj Mortensena,jeho zúboženého výzoru.Láska medzi synom a otcom je v mnohých filmoch vyjadrená rozne, v The Road je daná bojom o prežitie v šedivom svete neexistujúceho života,kde vydržia asi len silní jedinci.ja by som určite v prípade tohto stavu tú jednu guľku čo si otec a syn šetrili v zbrani,využil dávno skor. 10/10

Fantastický pan Lišák (2009)

Po dvoch predchádzajúcich Andersonových filmoch Život pod vodou a Darjeeling s.r.o.,som sa "zaprisahal",že stači,Anderson u mňa končí.Ale o to väčšie prekvapenie vo mne zanechalo tot nádherné svojské dielko.Na jednej strane svet prešibaných zvierat na čele z hlavou celej skupiny pána Foxa v skvelom dabingu G.Clooneyho,a na druhej strane svet troch posadlých farmárov.Okienková primitívna animácia,skvelé hlasy a chytľavá hudba .Najlepšie asi bolo sledovať ako sa tie zvieratá podkopávali chodbami,a hlavne úplny záver to zaklincoval. 9/10

Mary a Max (2009)

Max Horowitz: "Milá Mary Daisy Dinkle,deti v Amerike sa bohužial nenachádzajú v plechovkách z CocaColy.Keď som mal štyri roky maminka mi povedla,že sa liahnu z vajec,ktoré znášajú rabíni,keď nie ste židia znášajú ich katolícke mníšky,keď ste ateisti,znášajú ich otiahnuté,špinavé prostitútky.tak sa rodia deti v Amerike". To je jeden z nádherných textov super napísaného scénara,ktorých je v tomto pocitovom filme neúrekom.Nádherne depresívny animák pre dospelých.Perfektné texty,otrasná animácia,ktorá tomu však svedčala.Dojemné,smutné,realistické.10/10

Ip Man (2008)

Kung-fu filmy neako moc nemosím,ale toto predčilo moje očakávania. Výborný film,opisuje časť života legendárneho Ip Mana,ktorého charizmu v číne asi všetci milovali.Prvá časť filmu je farebne ladená,je to rozmach jedného čínskeho mesta,bohatých ľudí,pre ktorých bolo kung-fu zábavou.Druhá,väčšia časť fillmu už je ladená do šediva,kvoli japonskej okupácii tohto mesta,chudobe,a hlavne IpManovej odvahe vzoprieť sa japonským vojakom.Tu už je kun-fu prostriedkom k víťazstvu.Veľmi zaujímavé herecké výkony ma takisto prekvapili,spolu s občas smutným príbehom. Toto je skutočný film,o skutočnom majstrovi. 9/10

Sólista (2009)

Skvelý režisér(Pokánie),skvelo natočený film,skvelý herci.Novinár R.Downey a hlavne "houmlesák" Nathaniel. N-A-T-H-A-N-I-E-L. Žral som jeho postavu bezdomovca,je to neuveritelné,ako J.Fox dokáže zahrať rozne typy postáv tak presvedčivo. Príbeh je možno až moc jednoduchý,komorný,ale plný citu a emócií,ktoré títo dvaja skvele zahrali. a ešte tá klasická hudba moj zážitok len umocnila. 9/10