Hlídač č. 47 (2008)

Nádherná zimná atmosféra 20.rokov,vynikajúci Roden,a silný záver. Možno menej tých vojnových flashbekov a presvedčivejší výkon L.Siposovej,bolo by to dokonalejšie.7/10

Leningrad (2009)

Výborný pohľad na hladujúci Leningrad,na osudy roznych postáv,ktoré trochu prehnane nereálne vedeli po anglicky.Až triaslo,čo museli obavytelia leningradu v tých rokoch prežiť.kanibalizmus z dovodu nedostatku potravín,bol myslím,niečo neuveriteľné.7/10

Sherlock Holmes (2009)

Hodnotím až po druhom zhliadnutí.Je to štýlové,ale stále tomu niečo chýba.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Typický jednohubkový film,plný klišé a predvídatelnych scien.Ale z vynikajucim hereckym obsadením,a celkom napínavým dejom. Ostáva čakať teraz na Antalov Predators7/10

G-FORCE (2009)

Katastrófa.nemám k tomu čo iné dodať. Možno pre deti,a veľmi nenáročných sranda,ale pozerať sa na neaké hlodavce,ktoré pracuju pre tajnu organizáciu(!),a ktoré utečú každému bolo pre mňa utrpenie,možno svetlou výnimkou boli dost srandovné hlášky toho morčaťa v tom zverimexe,ktorý nemal nikoho rád. Ale čo v tomto filme preboha robil Bill Nighy nepochopím. 2/10

Pokrevní bratři 2 (2009)

Jednotku som nevidel,tak som to bral ako samostaný nový film.Je to občas paródia,občas vážnejšia krimi,ktorá sa snaží byť štýlová. 5/10

2012 (2009)

Prečo Emmerich natočil tento film,takýmto sposobom ma prekvapuje.Efekty vyhrali nad hlavnou pointou,ktorou je zánik sveta v r.2012. Hlavný hrdina uniká neskuočne trápnym sposobom počas celeho filmu smrti,ale všetci okolo neho umierajú.Veď prelet tým lietadlom ,pri padajucich,a prepadajúcich sa mrakodrapoch bol len na smiech.je tu veľa momentov,ktoré boli moc prehnané,napr. záchrana neakého psíka(!),alebo,to rozhodnutie štátnikov o vpustení ľudí na archu.Nakoniec všetci hlavní ucinkujuci sa zachranili,rodina sa spojila,a začal nový svet. 10,000 B.C. bol jednoznačne lepší emmerichov film,od 2012 som čakal serióznejší počin.efekty,triky boli fantastické,ale bez nerealneho deju a pátosu by to bolo lepsie.inak, veľmi sa mi páčila tá postava Woody Harrelsona,škoda,že nedostal viac priestoru.Záver:obrovská pukancová komercia z výbornými trikmi a efektmi,ale bez rozumu. 2/10

Můj život v ruinách (2009)

Kto bol aspon raz v živote v Grécku,tak určite sa zabaví na tejto komédii,pripominajucej trochu českých Účastníkov zájazdu.toto vobec neurazí,aj keď je to nádherný gýč. 6/10

Bratři Bloomovi (2008)

Čo chceli autori povedať tymto filmom? Absolutne nezáživný dej,otravná hudba,a herci,ktorím tieto úlohy vonkoncom nepasovali. Jednotlivé akcie vobec nepasovli do deja,a pokus o neaký divný štylový zlepenec,sa nevydaril.Aj keď som sa snažil,chápať o čo ide, v polovici som to vzdal,nemalo to cenu.2/10

Avatar (2009)

Naj,naj,naj,naj? U mňa nie.Ani neakým veľmi zaujímavým originálnym scénarom,príbehom.Pandora bola naozaj prekrásna,aj tá domorodkyňa bola na zjedenie.Možno je to prelom v 3D technológii,ktorá sa mi celkom páčila,a ohureje teraz svet,ale všetko to je také nafúknuté-premodralé. 7/10