• Krátkometrážní

Wolverine (2013)

Pro mě zatím nejslabší "X-Menovka" vůbec. Hugh Jackmana a celkově postavu Wolverina mám hodně ráda, ale spasit celý film, kde je strašně moc režisérských, scenáristických a bůh ví jakých ještě chyb, prostě nemůže. Pár příkladů: Logan jde ve vlaku na záchod se zakrvácenou rozstřílenou košilí, vyleze ven a je v pohodě bez jediné skvrnky či poškození materiálu. Jasně. Postřelí ho do kolene, kulhá jak sviň, ale o scénu později si to kráčí jako štramák s cílem nakopat něčí pr*el (a to stále nemá schopnost uzdravování se). A ta trapná bitka na střeše vlaku? Jako sorry, ale trochu přestřel... Nesedlo mi ani to prostředí Japonska, který pro mě bylo jako pěst na oko. Ovšem největším zklamáním pro mě byl Wolverine s potlačenými schopnostmi. To mělo tak nehorázný potenciál a oni to zabili nudou a jedním omdlením. Fakt dík. Hlavní průšvih tkvěl navíc v tom, že Logan bez schopností by měl při vysunutí drápů krvácet nebo mít při nejmenším na těch místech ranky. Ne, oni budou dělat, že to vlastně nic neni. Nebýt zajímavého začátku v Nagasaki a napínavého konce, tak dám snad jenom dvě hvězdičky... Fakt průšvih! Mangold asi nebude můj oblíbenej režisér... a dost mě děsí, že natáčí další Wolverinovu sólovku.

Iron Man 2 (2010)

Pro mě je ze všech 3 dílů Iron Mana tenhle nejslabší (i přestože tam hraje Scarlett). Chvílemi jsem se sice královsky bavila, ale stejně tak nudila (hlavně u některých bojových scén). Role Black Widow měla dost velký potenciál, který podle mě nebyl využit ani z poloviny a docela mě to zklamalo. Navíc se až moc rychle odhalilo, co že je to děvče zač. Na druhou stranu, Iron Man je snad jediná marvelovka, u který mě vážně bavila milostná zápletka (obvykle je znuděně přetrpím) a nedočkavě jsem očekávala, kdy se dají Pepper s Tonym konečně dohromady. Stejně tak se mi líbí ve trojce, že nejsou trapně pohádkově zamilovaný dokonalý pár, ale jejich vztah má mouchy. Vypadá to potom reálněji. Další palec nahoru dávám za ztvárnění uhlazeného, vrcholně nesympatického businessmana Justina Hammera. Starkovi jsem upřímně přála, aby mu co nejrychleji nakopal zadek a vyprovodil ho z filmového plátna! Celému filmu samozřejmě dominují Downeyho/Starkovy hlášky a projevy egocentrismu, který mě na jednu stranu trochu rozčiluje, ale na druhou strašně baví a výborná úvodní scéna.

Iron Man 3 (2013)

Tony Stark je prostě "spratek", ale boží spratek! Ve 3. dílu Iron Mana mu konečně trošku spadne hřebínek. Díky Avengers a s tím spojenými událostmi, se Tony ocitá na pokraji nervového zhroucení (výborně zahrané pocity úzkosti!) a k opravdovému strachu o svou nejmilovanější, se kterou mu to navíc začíná trochu skřípat. Dávám velký palec za skvělé efekty, Downeyho charisma a Kingsleyho ztvárnění Mandarina, z kterého jsem měla respekt až na půdu! Ovšem jeho následný obrat o 180°, kdy z něj udělali vylitýho týpka s nulovým IQ, je sice vtipným, ale pro komixové znalce docela výsměšným prvkem. Ubírám hvězdu taky za to příšerně trapný chrlení ohně! Mám ráda sci-fi, ale tohle bylo fakt přehnaný! Vlastně celý ten Extremis mi nepřišel úplně zvládnutý včetně závěrečného souboje Pepper s Killianem. LOL. Dávám horší 4*.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Ujetý. Fakt hodně. Celou dobu jsem přemýšlela, jestli se mi ten film vlastně líbí, nebo ne a zatím jsem nedošla k jednoznačnému závěru. Herecké obsazení a cameo přímo famózní. Humor občas zaváněl i trochou inteligence a já se fakt zasmála (všehovšudy třikrát). To ovšem podupaly naprosto primitivní uprděné rádoby vtipy plné exkrementů a ovčích penisů, které bohužel převažovaly. Škoda.

Superžralok (2011) odpad!

Koukám, že se našli trollové, kteří tomu dali i pět hvězd. :D Na jednu stranu se nedivím. Super komedie. Fakt. Battle žralok vs. tank se už stal legendou mezi žraločími filmy. Já na tenhle úlet narazila úplnou náhodou při přepínání programů v TV a myslela si, že vzhledem ke grafice, to je film tak z 90. let a ejhle, on je to rok 2011. Nemá asi smysl to nijak zvlášť komentovat. Chtěla jsem dát alespoň jednu hvězdu za to, že mě to tak famózně pobavilo a už dlouho jsem na televizi nekoukala s otevřenou pusou, neměla slov a zároveň si chtěla omlátit ovladač o hlavu, ale je to tak dem*ntní, že to prostě nejde. :D

Špionky (2001) (seriál)

Je to seriál pro děti a jako na seriál pro děti je také třeba na to nahlížet. Kdysi jsem Špionky pravidelně s nadšením sledovala a obdivovala všechny ty pudřenky, fény na vlasy, rtěnky a řasenky, které nebyly jen kosmetickými pomůckami, ale také fikanými zbraněmi; žasla jsem nad tím, co všechno byli scénáristé schopní vymyslet (a svým způsobem žasnu i teď). Líbilo se mi i zpracování lehce do anime, což tu někteří kritizují. Pokud bych dala hodnocení nižší než 4*, byla bych vůči sobě pokrytec, hlavně proto, že už nejsem náctiletá a nějaký ten díl si občas pustím i teď a vsadím se, že kdyby to na Jetix opět běželo, tak se zase koukám :D Je to prostě oddychovka, u který člověk nemusí nijak zvlášť přemýšlet a i přesto se pobaví. :o) P.S. vždycky jsem byla Sam a sestra Alex :D

Král Šamanů (2001) (seriál)

Nejsem zrovna fanoušek anime, ani jeho znalec, ale tenhle seriál mě fakt dostal. Vydržela jsem ho denně sledovat na Jetix (dokonce jsem si nějaké díly svého času nahrála na videokazetu :D) a ani mi nevadilo, že některé postavy dabuje stejná osoba. Král šamanů měl v sobě vtip (a že jsem se nasmála mnohokrát), myšlenku, emoce, milé postavičky s propracovaným charakterem, které si člověk brzy oblíbil a zase ten vtip. Zbožňovala jsem chytrého, byť lenivého Yoha, věčně nabručeného, ale přesto svým způsobem roztomilého Lena/Rena a atypicky vysokého Ria s praštěnými účesy. K tomu ještě připočtěme špetku filosofie o hledání správné cesty napříč životem, o lidských hodnotách a přátelství a dostaneme seriál, který se mi prostě nemůže nelíbit. I dnes se k němu s láskou vracím (ano, přiznávám, právě teď si ho pouštím na youtube :D) a vzpomínám na staré časy. :)

Přežijí jen milenci (2013)

Jarmusch se předvedl a ukázal nám upíří rasu v trochu jiném světle, než je v poslední době trendem. Nezasadil do příběhu žádné upírsky profláknuté schopnosti jako je neuvěřitelná síla, létání či nadpozemský sluch. Upíři zde působí lidsky a často mnohem humánněji a kultivovaněji než člověk samotný. Film nemá žádný akční děj, dějové zvraty či spletitý příběh, ale i přesto říká ve výsledku mnoho. Za celé dvě hodiny jsem se ani jednou nenudila. Je zde kladen důraz na kritiku světa a také na kontrast. Lidé jsou zkažení nejen vnitřně, ale i fyzicky (jejich krev způsobuje upírům kontaminaci a smrt). Jsou hloupí, nenasytní a věci jim dochází příliš pozdě. Za mě je velkým plusem také fakt, že ve filmu se neobjevila jediná sexuální scéna, ale i přesto z hlavních postav vyzařuje dokonalá láska a vášnivá touha po svém protějšku. Dílo je také důkazem, že to jde i bez zobrazování násilí a vulgarity. Na závěr lze jen říci, že Přežijí jen milenci v sobě mísí perfektní souhrou černého humoru, odkazů na minulost, melancholické atmosféry, skvělého soundtracku, hereckých výkonů a uměleckého pojetí kamery a střihu. Výjimečně nemám co vytknout!

Upíří deníky (2009) (seriál)

Nejsem milovník upírů, ani jejich odpůrce, takže za mě zcela objektivně: Upíří telenovela typu Twilight s extrémně nesympatickou hlavní hrdinkou a přehnaně vymodelovanými upířími bratry. Takových seriálů/filmů tu už bylo! Neshledávám zde nic výjimečného, dokonale promyšleného, zábavného či překvapujícího proti ostatním podobným slátaninám. Ovšem na cílovou skupinu dvanáctiletých holčiček, které si po nocích nechávají zdát o Stefanech nebo Damonech, náctileté chlapce, kteří si myslí, že se jednou stanou upíry, a podobné teenagery, to určitě efekt i sledovanost má. S knižní předlohou, která sice není nic zázračného, ale stále je asi tak stokrát lepší a propracovanější, má seriál společný leda tak název a jména hlavních postav. V knize je Elena blondýna, Bonnie není černoška a ani čarodějka a upíří bratři nevypadají jako párek nafintěných gayů. Za mě fakt hodně špatně zpracovaný seriál...

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Musím přiznat, že zpočátku mne seriál příliš nebavil. Zdálo se mi, že už od prvního či druhého dílu je úplně jasné, jak to celé skončí a nejspíš mě to nijak nepřekvapí. Zápletky mi přišly nezajímavé a lehce přitažené za vlasy. Některé hlavní postavy (Barbie Skye, Ken agent Ward, android Kavalerie) jsou vrcholně nesympatické (člověk si pak teda zvykne), což zachraňuje snad jen charismatický agent Coulson. Vydržela jsem koukat jen díky komentáři, že cca od 8. dílu je to fakt pecka, což se ukázalo býti pravdou (díky bohu)! Od osmičky se to už opravdu rozjíždí a vyvíjí v mile překvapující akční seriál, který odkazuje na své marvelovské předchůdce, jejichž postavy a události dokáže hravě protkat do svého scénáře. Vše začíná mít hlavu a patu a ke konci série vás to donutí zírat s otevřenou pusou (někteří jedinci budou mít možná i na krajíčku), jak se to tam všechno pěkně zvrtlo! Za ten nenadálý zvrat a otočku o 180° k zajímavosti, zábavnosti a odhalení dávám 5*. Uvidíme, co bude dál...