Nic nás nerozdělí (2012)

Už podle ukázek a obsahu jsem tak asi zhruba tušil, do čeho jdu, takže žádné překvapení a celkem dost dlouho dobu jsem se držel, ovšem jen do doby, SPOLIER: než se všichni tři sourozenci zase znova setkají, přiznám se byl jsem naměkko, asi jako vajíčko, když ho vaříte zhruba 2-3 minuty KONEC SPOILERU. Možná to bylo cílem režiséra trošku zatlačit na mou křehkou a citlivou strunku a nutno říct, že se mu to ne jednou povedlo. Vůbec, kdo má nějaké potomky, jako já, dokáže se asi dost dobře vcítit do situace, kdy o ně během pár vteřin přijdete a hlavně, že vůbec nevíte, co se s nimi stalo., ale na to je raději lepší vůbec nemyslet. I když je v tomhle filmu dost známá hollywoodská dvojice, tak jejich filmové ratolesti za nimi rozhodně nezůstaly o moc pozadu a opravdu to na svůj věk sehrály velice dobře a spolu s velmi povedenými triky přispěly k zajímavé podívané. Jsem moc zvědav, co z Juana ještě vypadne za režisérský počin, tenhle byl rozhodně velmi vydařený a rozhodně jeden z nejlepších katastrofických snímků, co jsem za poslední dobu viděl.

Půlnoc v Paříži (2011)

Nerad to přiznávám, ale můj velice chladný přístup k Woodymu se postupem času začíná měnit, na skoro až velké sympatie. Se všemi svými posledními filmy, se mi tenhle, nejen slavný režisér trefil do mého vkusu a ne jinak to bylo i s Půlnocí v Paříži. Velice originální námět, spousta známých herců, ve vedlejších rolích, pár opravdu komických situací, samozřejmě Marion a pak už jen čarokrásná Paříž, kde se hlavně po půlnoci dějí velmi pozoruhodné věci, které jsou pro normálního smrtelníka naprosto nemyslitelné.

Inspektor Regan (2012)

I když nemohu v žádném případě souhlasit s některými uživateli , že se jedná o luxusní podívanou, jsem nucen konstatovat, že jsem si film v pohodě užil. Sice bych asi změnil scénář, podle mě nejslabší článek celého filmu, ale jinak jen veskrze samá pozitiva. Velmi solidní akce, střílečky, samozřejmě Ray Winstone, tomu tahle role opravdu sedla jako přišitá. Vydařená kriminálka se známými britskými herci a škoda jen toho scénáře....

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Tak tohle určitě nebude můj šálek kávy. Ne, že by se mně film vyloženě nelíbil, ale nějak mně to asi včera nesedlo, i přesto zajímavý pohled do zcela jiného světa, než na který jsme tady u nás zvyklí, o rozpadu jednoho manželství a pohledu na fungování iránské rodiny a složitých mezilidských vztahů. Líbil se mně hlavně Peyman Moaadi a také rozhodně zajímavě udělaný konec.

Před soumrakem (2004)

Oba dva prošli zcela jistě hodně velkým vývojem. Trošku zestárli, sem tam přibyla nějaká vráska, ale to, co jim zůstalo, je zcela jistě obrovská náklonnost. I po těch hodně dlouhých sedmi letech, co se neviděli, jsem jim to baštil od začátku, až do konce, který přišel podle mě přece jen asi trošku moc brzo. Ale i tak filmová a konverzační lahůdka, jako ze života, se vším všudy.

Vražda (2007) (seriál)

Úvodem bych chtěl poznamenat, že můj komentář možná nebude zase až tak zcela objektivní, nicméně to mi vůbec nebrání k tomu, abych dal plný počet a zařadil tenhle seriál do mojí topky. Jistě, je zde možná celkem hodně podezřelých, pro někoho až příliš, možná by nevadilo seriál o pár dílů zkrátit, ale tohle jsou pro mě všechno naprosto nepodstatné a zanedbatelné detaily. Vůbec, osobně se mně neustále nacházení nových možných pachatelů líbilo, přišlo mě takové lidské, s tím, že i v policii jsou lidé, kteří dělají chyby, jako v každém jiném zaměstnání. Dále už žádné nedostatky nevidím. Ať už to byl naprosto bezchybný dabing, skvěle udělaný konec a nebo třeba výběr herců. Jak Sofie, v roli policejní komisařky, tak Lars v roli komunálního politika a nebo namátkou Bjarne v roli truchlícího otce, tihle všichni herci byli velmi dobří a to jsem vybral jenom zlomek. Do Zločinu jsem se opravdu zakousl na začátku a abych byl upřímný, nepustil jsem ho zcela ani na konci a už se nemůžu dočkat, až začnu s druhou a pak se třetí sérií.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Zajímavý příběh, slušná zápletka, napětí a ještě vetší napětí a hlavně herecké výkony jak Claire, tak i Damiana, to vše dělá z Homeland velmi slušný a nadprůměrný seriál. Škoda jen pár hluchých míst, ale uvidíme, po druhé sérii a když tak jednu hvězdu přihodíme. Po zatím 3 díle druhé série, mi to prostě nedá a zvedám na plný počet. V těchto dnech pro mě absolutní závislost , která sice v druhé polovině malinko ztratila dech, ale poslední díl to bohatě vynahradil. Tvůrcům se opravdu povedla jedna věc a to celý seriál ještě více zamotat, takže připravovaná třetí série bude snad stejně tak kvalitní a napínavá jako první dvě. Třetí série, před posledním dílem, zatím bohužel jen čtyři a výš asi ne, to by musela být vyjímečná tečka, což rozhodně nebyla. Seriálu ublížila dlouhá Brodyho nepřítomnost a také scénáristické tápání, zhruba v první třetině. S příchodem Nicolase, se to možná celé zvedlo, což však rozhodně nestačilo. Závěr až moc přehnaný a poslední dva díly, jen těžko uvěřitelné, což jsem nucen akceptovat i bodově.

Vysloužilí lvi (2003)

Přemýšlím, jak to popsat, vzhledem z úcty k oboum starším hercům, co možná nejjemněji. Vysloužilí lvi jsou pro mě jedno veliké, řekl bych až skoro obrovské zklamání. Nechápal jsem naprosto nic, hloupý scénař, děj, natož pak nějaký humor, vlastně abych byl přesný, asi jednou jsem se zasmál. Na dvě hvězdy to nakonec vytáhle aspoň konec, jinak zůstala jen hodně nepovedená pachuť, po zhruba 100 minutách sledování této " dobrodružné komedie".

Zátah: Vykoupení (2011)

Akce, akce a zase jenom akce. Nečekejte od tohohle filmu něco jiného. Pohodlně se usaďte do křesla, či židle, zmáčkněte play a pak už stačí jenom vypnout mozek a dívat se na střílení, souboje, mraky mrtvých, zraněných a hektolitry krve, toho všeho je tu zde opravdu dostatek. Určitě jsem čekal mnohem více, vzhledem k hodnocení, ale nakonec dám hodně horší čtyři hvězdy, hlavně za souboj dva na jednoho,(sice dost přehnaný, jako ostatně všechny souboje) a také za fakt, že podobný film jsem už dlouho neviděl. V případě nějakého pokračování, budu ale mnohem přísnější a podobné hodnocení si hodně rozmyslím!

Taking Off (1971)

Zdaleka jsem neviděl všechny Formanovy filmy, ale Taking Off řadím i před Amadea.