phaloc

palec movies

okres Brno-venkov
survival

• 25.3.2012  23:02

To naozaj? Toto natocil H. Olivera v rovnakom roku ako Barbarian Queen? Premiera dva mesiace pred Barbarian Queen? Po tomto natacani musel prestat brat ine chemikalie. Mix Fantaghiro a Mrazika, ktory nevie ci chce vyzerat ako "prave" fantasy, alebo talianska rozpravka z '90s. Hlavny hrdinovia maly chlapec a bojovnik s ucesom nemeckeho prihriateho spevaka, ktory porazia duchov v jaskyni tym, ze zacnu spievat!!! A to este reziser vykrada dva roky stareho Deathstalkera, nie podobnymi scenami, ale scenami priamo z Deathstalkera!!! To som este nevidel. A masky a vyprava v ere "fantasy" (to je silny vyraz pre tuto sracku) osemdesiatych boli vselijake ale tieto kyble na hlavach a vianocky na krkoch to je moc aj na mna. Idem si pustit Barbarian Queen jednotku aj dvojku nech sa spamatam.

• 13.2.2012  19:13
    Ztraceni (TV seriál) (2004)

Prva seria v gumke trenky trhala a zvysok je najlepsia telenovela aku som kedy videl.

• 10.11.2011  21:31
    Life Cycles (2010)

Absolutny vrchol medzi bike movies. Co tato partia dokaze s kamerou je neuveritelne. Praca s perspektivou, hlbkou ostrosti, posun kamery pocas zaberu, a nasledujuce prechody do spomalovakov alebo normalneho tempa a v neposlednom rade hlavne s kompoziciou!!! Ta je uplne fatalna, profesionalny fotografy sa mozu ucit. Totalne poeticke a zaroven akcne a v kombinacii s vybornym soundtrackom je to cista pastva nie len pre bikerove bulvy. Masaker!

• 22.10.2011  23:37

Paradny dokument o najtazsom zavode MTB - 2711 mil z Kanady do Mexika. Po filmarskej stranke brilantne natocene a genialne zrezirovane. Po par minutach ma to totalne vcuclo. Zavodnici su tak sympaticky a ludsky ze som im fandil jak hovado: Matthew - cerstvy otec, typek ktory mi pripadal ze by to dal v pohode o tyzden zas, a Mary ta ukazala co to je odhodlanie prekonat samu seba! Akoze cumim! Este raz parada.

• 9.2.2010  11:42

EXCELENTNY pribeh, NEUVERITELNE SILNY pribeh, NESKUTOCNE natoceny. Pohlad do ludskej duse, pohlad na neporazitelnu volu prezit.

• 3.2.2010  20:01
    Disaster Movie (2008)

Warning! - naturalisticky komentar! Cumet do hajzla plneho sraciek je oproti tomuto hovnami ovesanemu grcu ako cumet na dvanastoskarovyumeleckysuperhodnotny velkofilm, a zaverecne fucking splachnutie by bolo oproti zaverecnemu fucking songu ako koncert Guns N' Roses po dvadsiatich piatich rokoch. Pomoooooooc!!!

• 14.12.2009  11:20

Genialny vyžmykany scenar vynikajuco natoceny. Prva polovica, obcas mozno troska pretahana ma lezerne naviedla na drahu 'cry story', a druha polovica to rozbalila s vyplakanymi kyblami. Willa Smitha mam celkom rad, ale az takto som ho doteraz nepoznal, spolu s Rosario Dawson nam vymetaju slzne kanaliky a aj ked je to mozno okate tak to funguje a nie je to ziadne samoucelne vyciciavanie. Je umenie natocit nieco taketo aby to neposobilo ako sentimentalny teroristicky utok, mnohy romanticky directory sa maju co priucit. Dojimave sceny su natocene krasne citlivo, detailna kamera spolu s vykonmi hercov... dovidenia.

• 27.11.2009  18:03
    Kyklop (TV film) (2008)

Ziadna kritika, na toto sa hodi jedine plnokrvny umelecky komentar: idem si dat lečo k tomu polku rumu a budem sa radsej hodinu a pol divat do toho kybla s kosou.

• 17.10.2009  21:30

Na to, ze som totalny antiskejtak som bol z toho pekne v prdeli (ale na skejte som jazdil tak od cca 10 do 13 rokov, ale az taketo finty ako tu som nevedel:). Paradna jazda bazenmi a zivotom troch kamosov ktorych nakope do prdele slava, vystrihy a prachy. Ale nahovno to vsestko ked nemate poriadneho kamarata (samozrejme okrem skatu). Piatu hviezdicku davam za herecke vykony vsetkym zaradom, ktorym exceluje Emile Hirsch a Heath Ledger. V poslednej dobe jedna z naj snimok podla skutocnych udalosti, ktoru som videl.

• 28.11.2008  20:15

Snimku som kukol po docitani knihy a nemohol som urobit lepsie. Kniha je autobiografia ktoru ked citate mate pocit ako by ste pocuvali vypoved Christiane z magnetofonu, a film tuto vypoved zobrazuje takze tazko porovnavat film - kniha ako pri adaptaciach romanov a podobne. Pre mna osobne bol silny zazitok aj jedno aj druhe (kniha je ale brutalne intenzivny zazitok!), obraz a pocit aky som si vytvoril pri citani som videl vo filme a to je velmi silne. Ak by som videl snimku bez predoslej znalosti kniznej predlohy asi by som hodnotil ovela horsie. Bez tejto znalosti by bol film suchy, rozhadzany, vela veci nevysvetlenych a vela by zostalo skrytych a nerozvynutych, ale ak to mate precitane, pri pozerani sa vam vynaraju veci ktore nevidiet, rozumiete preco sa stalo to a to, a co je za tym a tamtym. Je to velmi zaujimave pretoze asi nieje vela filmov o ktorych by sa dalo povedat, ze je dolezite poznat pred kuknutim kniznu predlohu. Film zachytava len cast z celeho pribehu a aj ta je obcas akasi nasekana a rozskakana, ale ako hovorim ked viete o co ide je to vyborne. Do tych dvoch hodin je vtesnane malo, ale aj tak je to dost, ak by sme chceli viac to by musel mat film mnohonasobne viac hodin. Prostredie aj postavy srsia autenticnostou, obcas som doslova na vlastnej kozi citil Christianine utrpenie a smutok striedane drogovou euforiou. Co ma vsak v polovici filmu napadlo a co mi chybalo, to bol rozpravac v podobe Christianinho hlasu pocas celeho filmu, to by podla mna pribeh neuveritelne zosilnilo!!! Celkovo je to jeden velmi silny, skutocny a smutny pribeh. Kazdopadne po dopozerani som sa uistil o nezmyselnosti heroinu... vzdy som uprednostnoval kokain.

• 28.11.2008  19:05
    Rocky Balboa (2006)

Krasny a uctyhodny Rockov navrat. Stallone tomuto 'klasicky ocakavanemu' pribehu vdychol uzasne pozeratelneho a dojimaveho ducha. Jeho Rocky je okrem tych par rokov a kil naviac stale taky isty srdecny sympatak, paradne sa na neho pozera. A aj par tych 'otcovskych' moralnych ponauceni posobi tak stravitelne... Chcem bezat v teplakoch hore dlhymi schodmi a na vrchu skakat pri revucej themese!!! Zakoncenie serie ako sa patri.

• 26.11.2008  17:44
    Jumper (2008)

Taka efektova skakacka zo stareho nintenda len v lepsej grafike. Kostru samoucelneho pribehu by som dal do jedneho vreca s Wanted alebo Hancockom, s tym rozdielom, ze tu sa nikto nic nesnazi vysvetlit, scenar je absoluuutne rychloonicomusmazeny a dej predci akcia, ktora je sem tam aj troska efektna, ale inak uplne o hovne.

• 24.11.2008  22:18
    Žhavé nápady (2006)

Totalna psychedelicka grcka, fuj, hnus bez najmensieho naznaku pribehu, 'idey' a herectva, zbytocne vyplytvany filmovy material, ktory som mohol lepsie vyuzit napriklad ja.

• 27.10.2008  18:44

Ben Affleck u mna vystrelil ako nikto. Nechapem ako toto mohol spravit debutujuci reziser (kde do prdele! doteraz bol, zachranovat zem na to mu kaslem) Nervydrasajuci pribeh spolu z Affleckovou atmosferickou 'autentickou' a citlivou, alebo skor citovou reziou vas uplne zozeru, teda aspon mna urcite. Vsetko skvele zapada strih, kamera, atmosfera, postavy. A jeho bracho podava neuveritelny vykon, uplne ho bastim, keby som zenska uz mam jeho plagat nad postelou. Zaverecne titulky som dopozeral bez zmurknutia a obhryzol som si pri nich vsetky nechty!

• 9.9.2008  10:12
    Happy end (1967)

Vynikajuci ceskoslovensky experiment, na ktorom je mozno originalne to, ze plynie pozpatku, ale este originalnejsie je to, ze pre hlavneho hrdinu Bedřicha Frydrycha plynie uplne prirodzene. A jeho komentar plny 'nechapavosti' a 'zivotnych rozhodnuti' spolu so skvele naopak fungujucimy dialogmi robi zo snimky vynimocne dielko!

• 5.9.2008  19:46

Kusturica je skvely rozpravac, ale jeho melancholicka zasnena Arizona je taka tahava a lezerna ako sopel, ja som sa vacsinu casu strasne nudil. Postavy su krasne vykreslene - a strasne nezaujimave. Cele to snivanie o snivani, drzim svoj sen, usiel mi sen, chcem skoncit ako v mojom sne, snivajte s nami... Na povrchu je to take citlive, basnicke, ale pre mna to bol jeden nudny dvojhodinovy sen... (idem spat, a dufam ze sa mi nebude nic snivat)

• 27.8.2008  11:11
    Doblba! (2005)

Experimentovanie v hrnci plnom cierneho humoru, nehumoru, nudne a zaroven zaujimave. Tretia * je len vdaka J. Dusekovi a M. Danielovi.

• 25.8.2008  12:12

Celkom originalny namet na romantiku, Hilary Swank konecne v atraktivnej zenskej roli, Gerald Butler ma prekvapil a presvedcil, chytlave a vtipne, ale vadi mi zbytocna stopaz, a najdolezitejsie - neplakal som:))), takze len 3*

• 21.8.2008  20:59
    23 (2007)

'Oooj Joel, Joel co si to porobil, ty si isto cital scenar pred nakrucanim len do polovice, ty chumaj....' Garantujem vam, ze toto by som urcite povedal Schumacherovi keby ho stretnem:))) Film pre mna nie je o cisle 23 ako takom (wau vsade je dvadsattrojka), dvadsattrojka je len sprostredkovatel, ktory nas vodi medzi Sparowovou pritomnostou, minulostou a jeho scvoknutou myslou. Schumacher patri k mojim oblubencom, ale jeho rezia je v tomto pripade len priemerna, a to utapanie sa v scenari z ktoreho chce vysekat maximum je strasne,v scenari, ktory v kontexte ide po stopach otrepanych mysterioznych zapletok (tym nechcem povedat, ze by z podobneho kontextu nemohol vzniknut kvalitny pribeh). Reziser nejake to napatie vybudoval, ale skor by som cakal tu 'chlpistavajucu' mysterioznu thrillerovu atmosferu... asi som cakal privela. Kazdopadne vizualna stranka je vyborna, Jim Carrey skvely, rezia priemerna a o tom zvysku radsej uz nejdem hovorit.

• 7.8.2008  20:54
    Oko bere (2008)

Relativne americky uspesna snimka, u mna pravy opak. Vsetko co sme tu uz zanrovo mali vo velmi nudnom, roooztahanom balicku predvidatelnejsom ako disneyovka. Velmi nesvieze a scenaristicky lacne, za zmienku stoji celkom fun soundtrack, Jim Sturgess a Kevin Spacey davaju standard.

• 5.8.2008  16:51

Dokument, ževraj o snahe ludstva o ovládnutie prírody, skôr by som povedal, že o mentalite, určitej rutine, kultúre v určitom slova zmysle, a kráse. Miestami zaujímavé, úchvatné až "dojímave", ale zväčša zdlhavé a suché, viem si predstaviť ovela kvalitnejší a zaujímavejšie prezentovaný spôsob podania tejto témy, i ked tá sa nedá jednoznečne definovať. Je tu množstvo krásnych záberov (skvela kamera) a myšlienok (skvele myslienky:) a aj tie ostatné možno majú dáku iskru (velmi hlboko!) ale jednoducho nieje to ono.

• 5.8.2008  16:51

Michael Moore je, podla toho mála čo som videl, sakra cielavedomý a odviazaný chlapík a ak sa do niečoho pustí, tak to robí na 100 percent, toto všetko dokazuje v tomto Oscarovom dokumente na plné gule! Totálna kritika celej Americkej spoločnosti, mentality, debility! Moore sa nebojí ísť do ničoho a nič netají, a najlepšie na tom je, že je naplno objektívny a úprimný, a z toho plinie jeho naprosto cielavedomá a opakujem objektívna argumentácia. Dozviete sa o vzťahu Američanov k zbraniam, ich vlastneniu a používaniu. Podrobnejšie sa venuje, ako už samotný názov hovorí, tragédii, ktorá sa stala na strednej v Columbine. Zbrane sú všade, ale prečo je v Amerike mnohonásobne viac úmrtí zastrelením ako kdekolvek inde? Odkial plinie tento vzťah k násiliu? A prečo za to vždy pikajú nevinný, hlavne deti? Toto je len niekolko otázok na ktoré bude hladat odpoved po rôznych kútoch Ameriky, a v Kanade. Autentické zábery, autentické záznamy telefonátov, autentické rozhovory, niekedy budete pozerať s otvorenými ústami na tragické fakty, inokedy na hlúposti a zavádzajúce bludy, ktoré na nás útočia zo všetkých strán z médii. Kazdý fucking američan má zbraň, sused neverí susedovi, deti v školách po sebe strielajú, a iste sa to nevyrieši tým, že si v supermerkete v pohode kúpite dve igelitky munície! Tamtý obviňujú tých, tý zasa obviňujú tamtých. Hladajte vynníka v tomto dokumente, ktorý vám dozaista otvorí oči! Tutové!

• 23.7.2008  18:17

Impozantne dobrodruzstvo, oslava fantasy a k tomu nadzivotne komponovana hudba!!!

• 23.7.2008  18:17
    Barbar Conan (1982)

Velkolepy epos, oslava fantasy a k tomu nadzivotne komponovana hudba!!!

• 22.7.2008  19:57
    Top Gun (1986)

Klasika novodobeho komercneho maga Jerryho Bruckheimera, v rezii do vyssej ligy startujuceho Tonyho Scotta. Pribeh Mavericka - bojoveho pilota, ktory svoju slubne rozvinutu karieru najlepsieho, lahkovazneho frajera vyzenie az na vrchol kde prezije vrcholy a pady v oblakoch aj v laske. Jednoduchy, naivny, beckovo naivny, beckovo naivne americky, ale putavy pribeh z civilneho zivota striedaju momenty zo vzduchu. Tom Cruise patri u mna k uplnemu priemeru, mozno je to aj tym ake ulohy si vybera, ale ked bol mlady mal skvely vyraz a 'frajerik' Maverick sa mu podaril. Cele je to take lahke, nenavidim tento amerika hero styl, ale top gun je smrncovna klasika osemdesiatych rokov, ked boli ty chlapi (bruckheimer, scott) mladsi vedeli ten smrnc na platno zasadit. Nadpriemerna atmosfera eighties a nadpriemerna chipsova zabava. Klasika.

• 22.7.2008  19:40
    Kostka 0 (2004)

Toto je len velmi velmi slaby odvar toho co sme videli prvy krat a aj ten slaby odvar je precedeny cez dedkov velmi husto tkany snubtichel. To vsetko na com stala jednotka, rozvyjajuce sa charaktery, zistovanie kto je kto, preco a kde to su, vztahy medzi nimy v pekne hustnucej atmosfere a obcas nejaka ta originalne rozcvachtana mrtvola to vsetko tu chyba. Onicom postavy na pozadi uplne sucheho pribehu, pre ktory by lepsi nazov ako Kocka bol 'Kocka - riadiace stredisko'. Takze celkovo uplne onicom, nudne, bez atmosfery a uplne to doraza smiesny komixovy miniboss z jednym okom kyborga, ktory asi usiel z nejakeho zapraseneho jedenasteho pokracovania univerzalneho vojaka. A pomooooc... chcem vidiet stvorku, Cube - Evolution:)!!!

• 22.7.2008  19:37

Dost rozporuplna francuzska snimka. Naozaj vynikajuca, az prekvapivo vynikajuca atmosfera, ktora nasadi latku napatia vysoko a hlavne velmi skoro a na prekvapenie divaka ju drzi po cely cas. Toto castokrat v tomto zanre postradat, ziadna hlucha chvilka, ziadne bezduche kolisanie. Je tazke udrzat atmosferu a gradovat bez prestavky tak ako to vidime tu - klobuk dole... Je tazke tocit mozaiku imaginarnych pohladov vraha a obrazov skutocnosti tak aby nas na konci prekvapujucu sokovala a aby nam zapadla jak rit na serbel - a tu je kamen urazu. Skoda tohto zaverecneho scenaristickeho doladenia, velmi velkeho doladenia. Vsetko je od zaciatku tak jasne a kazdy charakter tak obtiahnuty, ze si to poskladate len vtedy ak si pripustite, ze polovica deja sa vlastne odohrala uplne ikak. A to je v tomto pripade uplne na skodu...Ha...Velke plus + velke minus = priemer.

• 22.7.2008  19:23
    Katakomby (2007)

Nizkorozpoctovy 'cavehorror' jak sa patri s bestialnym maniackym kozlom a cickou v kratkych satickach s rozmazanym makeupom, ktory sa snazi vytvarat atmosferu a ... atmosferu? Nie je tu o com pisat tak preskocme rychlo k zaveru. Celkom ma to prekvapilo (reakcia hl. hrdinky) a straaasne rozosmialo, na jednej strane je to pre divaka aj hrdinku skvela satisfakcia, na strane druhej je to primitivne snazive odlisit sa. Tuto snimku si zapamatam len vdaka tomuto zaverecnemu 'cvachtaku', inak je to uplny shit. PS: Predstavte si supermana, ktoremu by na konci filmu preplo a rozlaseroval by polovicu Metropolisu:)))

• 6.12.2006  16:38
    Život Briana (1979)

Typická Pythonovská smiešno komediálne debilne trapna somarina. Totálna kravina, ktorá si robí výsmech, ktory nefunguje, hlupe, primitivne.

• 6.12.2006  16:18
    Leon (1994)

"On je zabijak profesionál, samotár, ktorý sa živý odstranovaním ludí na zákazku od svojho bossa Tonyho. Ona je dvanásťročné dievča, ktoré je ubíjané v rodine nenávideného otca a nevlastnej matky. Po tom čo je jej rodina vyvraždená zabijakmi, pretože jej otec - drogový dealer sa stal pre nich nepohodlným, sa zblíži s ním a zamiluje si ho. On je spočiatku nedôverčivý, zatrpknutý samotár, ale jej energickosť, uprimnosť a porozumenie v ňom niečo zlomí a konečne mu začne na niekom skutočne záležať. Túži po pomste, pretože prišla o svojho malého brata a chce si vlastnoručne vyriešiť tento problém. Ich magický vzťah naruší hra v ktorej ide o život." Nádherný magický príbeh Luca Bessona, ktorý v ňom splietol napätie a dojímavú líniu so životmi dvoch diametrálne odlišných postáv. Perfektný scenár, priamočiary príbeh, zretelne prerozprávaný, ktorý sa na nič nehrá a nenútene vás pohltí. ...z pohladu originálnej kamery. Besson svojou citlivou réžiou predvádza, ako skĺbiť rôzne prvky do parádneho celku. SKVELÉ!!!