Fighter (2010)

Boxerských dramat není nikdy dost. Sice jsou všechny v podstatě identické, ale vždycky mě dokáží spolehlivě rozpumpovat. Punc životopisnosti navíc Fighterovi lehce přilepšuje. Vzhledem k tradičně jemným nuancím na to samé téma musím ale film hodnotit v rámci subžánru a ve stejné váze s Rockym prostě není. Celá ta příšerná famili hnusnejch ženskejch vás prostě irituje po celou dobu filmu, Bale do toho dává sice všechno ale místy působí poněkud komicky (což možná byl záměr, ale já si nějakýho crackheada představuju trochu jinak). Wahlberg je sympaťák snad všude, škoda, že jeho postava je tak uťápnutá, že se to pro boxera až nehodí...prostě suma sumárum, lehce nadprůměrný film s typicky motivačním psychologickým efektem, který osobně vždycky zcením.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Nějak se ne a ne zbavit dojmu, že Darabont je prostě břídil. Plytce povrchní dílo (a pozor, zde vychvalovaný pilot je extrapomalá, táhnoucí se nudle) s neskutečně otravnými postavami a dialogy. Na druhou stranu zombies a akce nejsou bez náboje a i když je děj neoriginální až hanba, stejně vás hlodá, zda za to můžou utajované armádní pokusy ^_-

Město (2010)

Affleck se nějak nerozhodl, jakýže film to vlstně natočí. Na krimi je film zoufale utahaný, přitom samotné akční vložky nejsou z nejhorších. Na psychologické drama je zase příliš plochý, tak nějak bez nápadu a předvídatelný. Co mě alespoň trochu příjemně překvapilo, že dřevo Ben se tu (alespoň na své poměry) relativně vyšvih.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Rozebírání moderní rodinny bych přenechal výhradně v rukou mistra Balla. Nu, ale aspoň je tohle mnohem lepší než Miss Sunshine...Rozpaky vzbuzují především podivné lesmatky a značná část dialogů ve stylu Cool? Yeah, ok...cool. Oběcně se herci snažili, ale jaksi jim nebylo podstrčeno úplně to správně předchystané kopyto, kterého se měli držet.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Moc dlouhé a obsahově neinvenční, aby invenčnost samotného provedení a stylu nemusela být samonosná, ale pouze se příjemně zavěsila. A s Cerou už jděte do prdele, to neexistuje jiný mladý herec, který třeba nepůsobí úplně šprtsky připosraným dojmem?

Branky, body, vteřiny (1956) (pořad)

Oproti konkurenčním alternativám jednooký mezi slepými králem. Ale podivuhodné prosazování některých okrajových sportů na úkor těch všeobecně velmi populárních (např. cyklistika a pinec versus basketbal) cedlo k mému postupnému nezájmu o tento pořad.

Dech života (1987)

Dalton je skvělý Bond, pro mě asi druhý nejlepší (a mohu přilít do polemiky, žetřeb a i druhý nejhezčí! :-D)...ale John Glen je bohužel kopyto, který sérii rozhodně ničím nepozvedl z jejího častého šedého průměru, jedoucí si v neustále repetitivní šabloně každého dílu introakce-zápletka-baba-zajmou Bonda-ten je zničí.

Šumná Olomouc (1996) (TV film)

Chudák druhé nejhezčí město v republice odneslo slabší díl...

Architekt odpadu (2007)

Předně si ujasněme abych tak řekl řemeslné kvality tohoto díla: Jako dokument je Garbage Warrior velmi průměrný a možná i hůře - samotného obsahu je velmi málo, jednostranná agitka se zdaleka nepovedla jako u děl páně Mooreova. Ten má samozřejmě za léta činnosti mnohem vycizelovanější svébytně-neobjektviní projev, který vás přesvědčí tak že druhou stranu fouňů ani slyšet nepotřebujete. Tady v první polovině vidíte jakési donquijotství, ale je vám to srdečně jedno, protože nevíte proč ani jak, co jsou vlastně motivace stavitelů, co chtějí změnit? A ještě jsou všichni zůčastnění divní hipíci. Slow-motion záběry na právnici pohazjící si hustými kadeřemi a vtělující se do role zachránkyně jsou abych tak řekl odborné faux-pas. Navíc kdykoliv se děje něco zásadního, dozvíte se to pouze z černé obrazovky s titulky. Čili dokumentární 2*____________________Pak také samozřejmě musím tento snímek ohodnotit z hlediska studenta architektury. Politický aparát klade zdánlivě nesmyslný odpor, jenže nám pan Reynolds za celou to dobu neprozradí, co přesně z jeho principů je nevyhovující - mluví se pořád o odpadu v obýváku, ale vidíme maximálně rub fotografie. Nevím taky, jak globálně chtěl architekt své řešení nabízet: z hlediska abych tak řekl bohatého severu je jeho snaha natolik naivní, že nemá šanci na sebemenší úspěch, tam udržitelný rozvoj může vypadat zcela nespartánsky a protože při dnešním nastavení i luxusní forma uskromění je hromadně nepřijatá, tahle odpadní varianta je z tohoto pohledu mrtvá. Smysl autorova počínání se tak vyheví až v poslední půlhodince snímku, kdy své know-how začne poskytovat méně rozvinutým oblastem postiženým přírodními katastrofami. Tam najednou začne projekt fungovat a svou předpokládanou jednoduchostí (konstrukčně a funkčně se totiž nedozvíme ani babuša) alespoň od obrazovky zdá být perfektním řešením. Čili architektonické 3,5*____________________No, a teď to zprůměrovat (^_^)

Blade 2 (2002)

Marek Vašut ve své nejlepší filmové roli, aneb "Kurva piča!" featuring Hollywood.