Perfektní den (2015)

Spoiler: Ačkoliv se film odehrává za válečného konfliktu, nezazní ani jeden výstřel či výbuch. Pointa: I tak film dokázal zdůraznit, jaká je válka svinstvo a jak je na hovno.

Teorie tygra (2016)

Bartoška a Balzerová jak jinak výborní, příjemným překvapením Kohák, ale stejně mi přišlo, že ten příběh není nikterak originální. Jakýsi mainstream současného filmu - dívat se na to dá, ale na zadek si z toho nesednete.

Rapl (2016) (seriál)

Pátá hvězda za soudního lékaře - Nová doba! Host vyhazuje číšníka! :-D ---edit--- Druhá řada mnohem lepší než první.

Zoom (2015)

To je jak v Dallasu. Celou dobu se na něco díváte, abyste pak zjistili, že to všechno bylo sen. V tom Dallasu se ovšem díky J.R. bylo nač dívat.

Mordparta (2016) (seriál)

Jak trefně napsal/a ElaElaEla, je otázka, jestli je to kriminálka, nebo Růžovka. Taky tápu. V čem ale netápu, tak že Případy 1. oddělení nasadily laťku tak vysoko, že teď každou novou českou kriminálku s nimi budu srovnávat a že budu hodnotit nejvýše jako teď: **

Jen o rodinných záležitostech (1990)

Včera jsem viděl na CSfilm a byl jsem ohromen. Kvůli tomuto filmu přehodnotím hodnocení Zdivočelé země a vezmu jí jednu hvězdu. Toto je ten film o hrůze 50. let. Mnozí vyčítají Svobodovi, že souzením komunisty chce zmírnit viny komunistického režimu. Jenže ono je to jinak, film naopak ukazuje tu zhovadilost bývalého režimu ve stíhání a vykonstruovaném souzeni vlastních lidí. Že totalitní režim sejme odpůrce je očekávané, ale že půjde i po těch, kteří jej vytvořili, na základě lží, je hrozné. Už nevím, kdo to řekl, ale tady platí: "Rozdíl mezi gestapem a StB byl ten, že gestapo chtělo z člověka vymlátit pravdu." Jinak Bartoška a hlavně Hanzlík s Vančurovou naprosto bezchybní. K tomu psychopatičtí vyšetřovatelé v podání Kňažka a Rodenb, kdy z každého mrazí jiným způsobem. Spolu s Tichou bolestí neprávem zapomenuté filmy bravurně se vyrovnávající se s 50. lety.

Orel Eddie (2016)

Lehké zklamání. I já pamatuji olympiádu v Calgary a řadím ji mezi ty nejhezčí nejen kvůli bílým medvídkům, ale i Eddieho příběhu. Ten byl a je jistě zajímavý, ale na plátně působil plytce. Jistě se mohla posílit dramatická složka zákulisí britského olympijského výboru, leč nestalo se. A tak tu máme průměrnou podívanou, co neublíží, ale ani převratně neohromí. Jednou vidět stačilo...

Ach ty ženy! (2003)

Hergot, proč má Colin potřebu čas od času hrát v takových ptákovinách, jako je toto, nebo ta rádobykomedie Co je ta holka zač?, nebo jak se to jmenovalo... :-(

Luxus na talíři (2016) (pořad)

To je úlet. A ještě větší jsou ty komentáře na Stream, co nepochopili, že je to sranda. :-D